- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Мар'ян Закальницький: "На останніх кілометрах більше думав про командний результат"

20 Травня 2016 (18:06)

Мар'ян Закальницький з Калущини, що завоював "срібло" в команді на нещодавньому чемпіонаті світу зі спортивної ходьби у Римі, а також його перший тренер Микола Богоносюк з Калуської ДЮСШ розказали про успіхи спортсмена.

- Пане Миколо, розкажіть, як Мар'ян почав займатись у вас.

- Мар’ян прийшов у нашу ДЮСШ з Верхнянської школи разом зі своїм двоюрідним братом Тарасом Закальницьким, коли навчався в 9 класі. Працюючи з ними, я спочатку чомусь вірив, що в Тараса є більші можливості, ніж в Мар’яна. Однак згодом зрозумів і визнав свою помилку.

Тарас у свій час закинув спорт, а Мар’ян завжди горів бажанням займатися, виступати на змаганнях та добиватися позитивних результатів. Його наполегливі тренуванні та завзятість вражали. Тож, коли Мар’ян навчався на третьому курсі Калуського політехнічного коледжу і вже виконав норматив кандидата у майстри спорту зі спортивної ходьби та відібрався на Кубок Європи, ми з ним почали шукати спортивний заклад і нового тренера, з яким юнак міг би поліпшувати свої досягнення.

Будь-кому передавати Мар’яна не хотілося, а справжнім професіоналом вважав тренера Київського обласного центру олімпійської підготовки Олександра Шевченка, що зараз тренує національну збірну з легкої атлетики. До того ж у цьому закладі інтернатного типу в Білоцерківському районі Київської області створені умови для безкоштовного проживання, харчування й тренування. Мар’ян був не проти. Але коли я зустрівся Олександром Миколайовичем, то він висунув свої умови. Тренер сказав, що візьме Мар’яна до КОЦОП, займатиметься з ним, даватиме юнакові необхідні знання та сприятиме у фінансуванні його поїздок на різні змагання, якщо він погодиться виступати виключно за цей заклад і Київську область, а не ділитися очками від своїх досягнень з Івано-Франківщиною.

Ми віддали перевагу не очковому заліку, а тому, щоб розвитку скорохода. Але, як бачите, таке рішення виявилось правильним. Мар’ян у ще зовсім молодому віці відібрався на командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби на 50 км і, будучи дебютантом цих змагань серед дорослих спортсменів, виборов срібну медаль.

- Мар’яне, норматив кандидата у майстри спорту України ти виконав, коли навчався і займався спортивною ходьбою в Калуші. А на яких змаганнях і де здобув звання майстра спорту і майстра спорту міжнародного класу?

- Так склалося, що ці два досягнення пов’язані з Івано-Франківськом. Тут у жовтні 2014 року, коли я тільки з вікової групи юніорів перейшов до молоді та дебютував на чемпіонаті України серед дорослих і молоді, здобув звання майстра спорту, подолавши цю дистанцію за 4 год. 07 хв. 08 сек. при нормативі для МСУ 4:25:00. А восени минулого року в Івано-Франківську на аналогічному чемпіонаті України посів третє місце серед чоловіків з результатом 3:57:18, виконавши норматив майстра спорту міжнародного класу (4:00:00) та виборовши путівку в Рим на командний чемпіонат світу зі спортивної ходьби на 50 км.

У березні цього року тут же проводився зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків. Я теж брав у ньому участь. Йшов дистанцію 35 км і став чемпіоном України серед молоді, перевиконавши норматив МСУ майже на 10 хв.

- Де ти зараз навчаєшся?

- Я зараз навчаюсь на третьому курсі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Там дуже цінують студентів-спортсменів і йдуть назустріч кожному, хто викликається на навчально-тренувальні збори чи їде на змагання.

- На командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби на 50 км, який був відбірковим на Олімпійські ігри 2016 року, Україну представляли п’ять спортсменів, які ще й боролися між собою за три олімпійські ліцензії. Серед них ти був наймолодшим?

- Наскільки мені відомо, я був наймолодшим серед усіх учасників чемпіонату. На рівні дорослих виступав вперше на таких змаганнях. В індивідуальному заліку посів 29 місце, але серед українців фінішував четвертим і, на жаль, не здобув олімпійську ліцензію на Ігри-2016 в Ріо-де-Жанейро.

- Однак українські атлети, в тому числі й ти, довели, що в спортивній ходьбі на 50 км є одними з найсильніших у світі. У командному заліку ви стали срібними призерами, тому в загальному успіху збірної є і твій внесок.

- Безперечно, кожен старався виступити якнайкраще. Адже дистанція довга, і під час ходьби в спортсменів можуть виникати різні проблеми. У Римі багато хто так і не зміг дійти до фінішу, а 15 скороходів судді дискваліфікували.

Погода і траса там не дуже сприяли швидкій ходьбі. Долаючи дистанцію, я намагався дотримуватися виробленої з тренером тактики і його вказівок. Головна з них полягала в тому, щоб проходити кожен кілометр траси приблизно за 4 хв. 40 сек. До 35 км цього темпу дотримувався, а потім самопочуття погіршилося і доводилося переборювати і біль, і втому, щоб дійти до фінішу з непоганим результатом. Адже якщо б одного з колег по українській збірній, який йшов попереду і вже мав два технічні попередження, судді дискваліфікували, то ми могли й не стати призерами.

Одним словом, на останніх кілометрах дистанції я вже більше думав не про особистий, а командний результат. Тому радий, що все у нас на чемпіонаті світу склалося добре.

- А ти ще можеш поїхати на Олімпіаду-2016 у випадку форс-мажорної ситуації?

- На сьогодні в національній збірній команді України зі спортивної ходьби на 50 км я перебуваю на найвищій позиції в списку резервістів на поїздку в Ріо-де-Жанейро. А практично потрапити на Олімпіаду можу при умові, якщо хтось із трьох спортсменів, котрі здобули ліцензії, захворіє, отримає травму чи буде дискваліфікований.

- Які твої найближчі плани?

- Зараз я з групою спортсменів, з якими займаюся у тренера Олександра Шевченка, їду у Ворохту на двотижневі навчально-відновлювальні збори. А надалі хочемо з наставником продовжити тренування на базі КОЦОП, роблячи акцент на спортивній ходьбі на 20 км, щоб на змаганнях випробувати мої потенційні можливості на цій дистанції.

Василь Ткачук

Фото Василя Мельника

 
Коментарі
27. 5 .2016 (21:50) REAL
Молодець!!!!!!!!!!!!
18. 6 .2017 (14:52) Nazar P.
100%

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.