- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Спортивна ходьба в Івано-Франківську: грецька підтримка й олімпійські нормативи українців

16 Березня 2020 (14:15)
Чемпіонат Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) зі спортивної ходьби в Івано-Франківську вже перетворився на історію. Паралельно з ним відбувався і зимовий чемпіонат України зі спортивної ходьби. Боротьба на обох турнірах виявилася більш ніж спекотною, попри холодний і вітряний день.
 
На дистанції 20 кілометрів серед чоловіків і жінок всі дивилися крізь призму Олімпійських ігор. Не дивно, що найцікавіше і найочікуваніше залишили на завершення змагань, і недаремно.
 
«Не думаю, що на змаганнях будуть аж надто високі результати, але олімпійські нормативи цілком можемо побачити», - говорила напередодні на прес-конференції скороходка Ганна Шевчук. І ніби у воду дивилася.
 
В Івано-Франківську ми побачили відразу чотири нормативи у Токіо-2020. Один з них був новий, ще три спортсменки їх підтвердили. А Віктор Шумік, хоч поки що і не виконав олімпійський норматив, але встановив особистий рекорд (1:21.35 год) і заробив дорогоцінні очки до свого рейтингу та відразу на кілька кроків наблизився до Олімпіади. До нормативу йому лишається 35 секунд…
 
Тим, хто таки виконав норматив, став чемпіон ABAF зі спортивної ходьби на 20 км Едуард Забуженко. По ходу дистанції він тримався неподалік від лідерів, а вирвавшись на лідируючу позицію, вже не віддав її нікому. Впевнено і зовні досить легко він подолав 20-ку за 1:20.46 год. Срібним призером чемпіонату ABAF став Іван Лосєв (1:22.46 год), а трійку медалістів замкнув Абдулселам Імук (1:23.46 год).
 
У змаганнях серед жінок перша трійка чемпіонату України – Людмила Оляновська, Олена Собчук і Марія Сахарук (Філюк) – підтвердила олімпійські нормативи, виконані на лютневих змаганнях у Туреччині. А Людмила Оляновська ще й відсвяткувала повернення на національний чемпіонат упевненою перемогою на ньому – 1:29.13 год. «Могла йти швидше. Тренер сказав, що я готова на 1:28, і це так. Але було дуже холодно: жахливо замерзли і руки, і ноги», - зізналася вона після фінішу.
 
Собчук подолала дистанцію за 1:29.54 год, Сахарук (Філюк) – за 1:30.22 год і з цим результатом стала ще й першою у рамках чемпіонату ABAF. Ганна Шевчук була на ньому другою (1:32.03 год).
 
 
Якби дистанції на чемпіонаті ABAF змагалися за перемогу у номінаціях, то, поза сумнівом, дистанція 10 км U20 виграла б у номінації «Найзапекліша боротьба» або «Найгучніший фініш». Так, як грецька команда підтримувала бронзову медалістку юнацьких Олімпійських ігор Ольгу Фйяску, в Івано-Франківську підтримували не багатьох.
 
Два роки тому, виступаючи у категорії U18, Фйяска стала срібною медалісткою чемпіонату ABAF, а цього року зуміла перемогти серед юніорок (47.38 хв). Проте ця перемога далася їй не легко. Вона лише на секунду випередила своїй найближчих переслідувачок – Сонгюл Кочер з Туреччини і Дарини Касян з України. Але якщо від золота їх відділила бодай секунда, то різниця між результатами дівчат ще менша. Кочер друга, а Касян виграла бронзу чемпіонату ABAF і золото чемпіонату України. 47.38 с стали особистими рекордами для обох дівчат.
 
У змаганнях серед юніорів переміг Тарас Корецький – 42.55 хв. Валерія Шоломіцька виграла змагання серед дівчат U18 на дистанції 5 км (23.22 хв), а чемпіоном ABAF серед юнаків U18 став Мазлум Демір з Туреччини (43.19 хв).
 
Чемпіонами України зі спортивної ходьби на 35 км стали Сергій Будза (2:37.18 год) і Валентина Мирончук (2:56.34 год).
 
Всі результати чемпіонату ABAF і чемпіонату України зі спортивної ходьби ТУТ.
 
Коментарі учасників чемпіонатів ТУТ і ТУТ
 
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.