- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Рекордсменка України Христина Юдкіна: Холод ліпше за сонце, олімпійська несправедливість і надія на вихованця

18 Березня 2020 (19:57)

Легкоатлетка, яка стала шостою на чемпіонаті світу-2019, розповіла «Главкому» про свої плани на олімпійський рік.

Торік досвідчена скороходка із Івано-Франківська вразила відмінним виступом на чемпіонаті світу.

У катарській столиці Досі на дистанції 50 кілометрів Христина Юдкіна стала шостою, чим сильно потішила себе і своїх прихильників. Ще раніше, на командному чемпіонаті світу-2018 у китайському Тайцані Христина на тій же дистанції встановила не побитий досі національний рекорд – 4 години, 22 хвилини і 15 секунд.

Проблема лишень у тому, що 50-ка у жіночій ходьбі не має статусу олімпійського виду, а отже відбиратися на Ігри в Токіо Юдкіній як і решті її землячок доводиться на єдиній дистанції – 20 км. Наразі перспективи виконання нормативу виглядають туманними, хоча сама спортсменка, з якою трохи поспілкувалися в її рідному місті, вірить у свої сили.

Спершу були плани стартувати на чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій в Івано-Франківську, але потім вирішили з тренером, що цей старт пропустимо, - каже Христина «Главкому». – У нас трохи холодно, а ми лише тиждень тому завершили збір у Туреччині, де температура коливалася у межах 16-19 градусів. Боялася, щоб не захворіти, бо розраховувала виступити на командному чемпіонаті світу в Мінську. Тоді ще не знала, що ці змагання перенесуть.

Але як глядачка домашній чемпіонат ви відвідали. Не лякали перестороги про те, що Україною вже ходить коронавірус?

Ні, це не лякало. Не виступала, бо то ж не таємниця, що коли спортсмен виходить на пік форми, його імунітет послаблюється. Можна себе просто не вберегти. Особливо з урахуванням всього того, що зараз твориться. А що прийшла як глядачка? То ж не закрите приміщення, народу було мало, небезпека заразитися не надто велика. Знаєте, коли ми були в Туреччині, то якоїсь особливої паніки навколо пандемії там не відчули. Правда, російське телебачення вже розганяло істерію про коронавірус страшенно. А в самій Туреччині був спокій. Зокрема в аеропорту, а летіли ми через Анкару. То в Києві нас уже зустріли в масках і з термометрами, кожному пасажиру міряли температуру і лише потім відпускали за багажем.

А взагалі була б не проти іншим разом удома виступити. В останнє тут змагалася ще в жовтні 2017-го, на «Вечірньому Івано-Франківську». Тоді на 50-кілометровій дистанції перемогла, а в наступні роки якось так виходило, що тренери завжди звільняли мене від домашніх стартів.

Ваша коронна дистанція, на жаль, залишається неолімпійською. Збираєтеся поборотися за поїздку в Токіо на 20-ці?

Збираюся, звісно. Правда, у нас на цій дистанції дуже гостра конкуренція. Наші дівчата в лютому дуже сильно попроходили на чемпіонаті Туреччини. На даний момент олімпійський норматив виконало уже п’ять українок, а на Ігри може поїхати лише три. Це дуже круто, бо коли оголосили, що норматив рівнятиметься годині і 31-й хвилині, всі бралися за голову. Мовляв, то ж дуже серйозний час. Розумію, як складно буде випередити котрусь із дівчат. Але спробую. Звичайно, невизначеність з перенесенням змагань моїх шансів теж не збільшує. Можу сказати, що на Олімпіаду мені хочеться, але якщо туди не проб’юся, то трагедії не робитиму. Сприйму спокійно.

Мені було приємно стати шостою на чемпіонаті світу-2019. Так, результат через спеку показала невисокий, але зайняте місце дуже потішило. Сил теж віддала немало, але вже встигла відновитися. Особливо з урахуванням, що командний чемпіонат світу перенесли. Це мені навіть на руку. Оскільки в кожного спортсмена пік форми в році один, то ми з тренером розраховуємо, що він припаде якраз на Мінськ. Хочу підійти до нього лагідно і там вистрелити.

В Івано-Франківську було холодно, в Досі спекотно. А за якої погоди вам комфортніше змагатися?

Мабуть, коли холодно. Хоча в Досі попри спеку було простіше, бо не падали прямі сонячні промені, змагання проводилися вночі. Коли світить сонце, мені гірше, ніж просто жарко і душно. Без сонця полився водою і дискомфорт прибирається. Сонячна погода для мене найгірша. До речі, мені така погода, яка була під час змагань у Франківську, подобається. Якби ще не було вітру, то взагалі було би прекрасно.

Приглядалися до того, які будуть умови в олімпійському Токіо?

Буде спекотно, навіть не дивлячись на те, що спортивну ходьбу перенесли для більшого комфорту спортсменів у Саппоро. Там ніби холодніше. Але мені б якось відібратися. Було б 50 кілометрів, шансів мала б більше. Натомість цю дистанцію прибрали з програми чемпіонатів світу. Навряд чи це правильно. Люди готуються, займаються, в світі є понад сотня спортсменок, які ходять на 50 км. Не розумію. Чому нас треба обмежувати. Допустили б топ-30 і це нікому б не заважало. Тим паче, що змагання жінок, на мою думку, можна провести одночасно з чоловіками. Але їм там видніше. Повторюся, потрясінням особисте непотрапляння на Олімпіаду не буде. Вважаю, що в спорті я реалізувалася й без того. Тим паче, дуже сподіваюся, що в Токіо проб’ється мій вихованець Валерій Літанюк. Наразі він в українському рейтингу третій.

Плануєте змагатися й після Олімпіади чи зосередитеся на тренерській роботі?

Ще не знаю. Поживемо-побачимо. Так, я вже тренер, але подивимося, як буде надалі.  

ГЛАВКОМ

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.