- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Тренер збірної України: Соромно за країну, атлети нікому не потрібні

23 Березня 2010 (11:16)

Збірна України з легкої атлетики має великі проблеми з фінансуванням та інфраструктурою, а рівень фармакології - наче в кам'яному віці.

Про це заявив головний тренер збірної Олександр Апайчев в інтерв'ю сайту Федерації легкої атлетики України, підбиваючи підсумки невдалого для нашої збірної чемпіонату світу в Катарі.

"Та мінімальна зарплата, яку отримують наші спортсмени - курам на сміх. У такій ситуації взагалі важко керувати процесом. Якщо б у них була гідна зарплата, то вони в критичній фінансовій ситуації могли б самі собі збір забезпечити. А якщо людина отримує 500 гривень, що я можу спитати з нього?

А що говорити про тренерів? Я отут на чемпіонаті світу розмовляв з людьми, з якими разом працював у Катарі, вони відверто сміються над тим, що ми маємо для підготовки. Що можна питати з головного тренера, якщо я взагалі не можу керувати процесом.

Якби спортсмен або тренер отримував у мене 3000 доларів або хоча б тисячу, він би розумів, що якщо з нього ці гроші знімуть, то завтра йому жити не буде за що. А сьогодні йому і так немає за що ні жити, ні харчуватися на належному рівні.

От зараз ми на перше місце нашої підготовки поставили методику тренувань. Це правильно, тому що треба реанімувати ситуацію, що склалася і тренерам допомагати розвиватися. Але потрібні ще й фахівці в дієтології, фармакології і т. д.

Все, чим ми користуємося зараз, - це кам'яний вік. Світ спорту семимильними кроками поскакав далеко вперед. Як можна провести підготовку, якщо на фармакологію в нас закладено 32 гривні? Сучасному атлетові мало однієї аскорбінової кислоти, щоб боротися за медалі чемпіонату світу.

Отже перш, ніж питати результати, потрібно перевернути з ніг на голову державну політику у розвитку спорту високих досягнень, потрібна державна програма розвитку виду. Вихідці з спортивної радянської системи поступово закінчуються, фахівці роз'їжджаються. За нашу мізерну зарплату залишаються працювати тільки ентузіасти і дуже важливо, хоча б їх не розгубити.

Звичайно, без державної підтримки нам ніяк не обійтися. У нас мало того, що немає баз, тому навіть ті, які ще функціонують, страждають нестачею обладнання. Де є обладнання - немає стадіонів. Дуже хочеться не жити в борг і не виступати в ролі прохачів з простягнутою рукою.

Приміром, ми приїжджаємо до Ялти на збір, розміщуючись в якомусь санаторії, а нас там штовхають, як футбольний м'ячик, тому що гроші ми повернемо їм мінімум через півроку. Як платимо, так до нас і ставляться. Соромно і за нас самих, і за країну!

Найбагатша країна, а її кращі атлети виявляються нікому не потрібними ... Вибачте за надмірну емоційність, але, знаєте, накипіло! Однак, здаватися я не збираюся!" - підсумував Олександр Апайчев.

Джерело
 
Коментарі
23. 3 .2010 (15:01) :)))
Та невже,ще після Берліна читала статтю на ФЛАУ,як Апайчєв і Борзов говорили,що спортсмени прибідняються,що в них ситуація не така погана,як здається з першого погляду.Що в нас хороша зарплата і на комерційних стартах ми заробляємо досить нормально!

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.