- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Легка атлетика для школярів

15 Квітня 2010 (09:04)

За методикою легкою атлетикою рекомендують починати займатися не раніше 10 років. Чому? Тому що на той момент вже частково сформований організм молодої людини, він уже готовий для певних навантажень, загальної фізичної підготовки, пов’язаної з бігом, стрибками, метаннями. Якщо діти починають займатися в 6-7 років, то бувають випадки, коли різні види загрузок можуть призупинити розвиток дитячого організму, адже кожному виду рекомендована своя вікова категорія, запевняють фахівці.

Які перші кроки треба зробити, аби почати займатися легкою атлетикою, ми поцікавилися у голови федерації Віталія Матешка.

Для того, щоб почати займатися легкою атлетикою, спочатку треба знайти ту школу, де культивується цей вид спорту, вибрати собі тренера і бажано, щоби тренер сказав, який вид легкої атлетики рекомендований тій чи іншій дитині. Хоча, як правило, протягом тренувального процесу уподобання можуть змінюватися, тому що досвідчений тренер два-три роки займається суто загальнофізичною підготовкою, використовує різні види легкої атлетики і ігрові види, спостерігає за швидкісними, стрибковими показниками,  за витривалістю для того, щоб потім визначити, яка спеціалізація підходить юному спортсменові більш за все.

Обов’язково потрібна довідка від лікаря про те, що дитина здорова і їй показано займатися легкою атлетикою. Якщо в дитини сколіоз, слабкий зір або є якісь незначні відхилення, то їй показано займатися фізичними вправами, і навіть, рекомендовано. В моїй практиці було багато дітей, які мали фізичні недоліки, але в процесі тренувань вони ставали сильнішими і в багатьох випадках помірні вправи виправляли фізичні вади дітей.

Для того щоб тренування були ефективними, вони повинні проводитися не менше трьох разів на тиждень. Тренування повинні бути не на голодний шлунок, дитина повинна мати відповідний спортивний одяг (якщо тепло, то це шорти і футболка, якщо прохолодно – спортивний костюм), кросівки м’які та зручні на нозі. А далі уже в процесі тренувань спортсмени підбирають спеціальну екіпіровку під відповідний вид.

Якщо батьки вирішили віддати дитину на легку атлетику, куди їм треба звертатися?

Якщо це місто Івано-Франківськ, то найреальніше звертатися в обласну дитячо-юнацьку спортивну школу, що знаходиться по вул. Шухевичів, 21, тому що тут є достатньо тренерів з легкої атлетики, які фахово працюють з дитячим віком. Частково є декілька тренерів, які працюють в фізкультурно-спортивному товаристві «Україна», що знаходиться по вул. Чорновола, 128а. Також спортивне товариство «Колос», де тренери працюють з різними віковими групами.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина була здорова, то не треба чекати поки тренери прийдуть у школу і запропонують займатися легкою атлетикою, а самі приходьте і віддавайте дитину у спортивну школу.

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.