- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Не все так добре, як здається

23 Квітня 2010 (13:46)
За статистичними даними станом на минулий рік в нашій області працює понад 100 тренерів з легкої атлетики, а якщо точніше, то 115. Якщо говорити про чисельний склад легкоатлетів, які постійно беруть участь у змаганнях різних рівнів, то їх не набагато більше. Це в середньому 200-250 учасників, які змагаються систематично в різних видах легкої атлетики. Чому нині складається така ситуація розповідає голова Федерації легкої атлетики Віталій Матешко.

- Головний фактор, що значно знижує показник, як в кількості спортсменів, так і в якості виступів – це нестабільне фінансування. А це відсікає велику частину перспективних, особливо молодих людей, від яких слід очікувати результатів через 7-12 років праці. Переважно більша частина людей відсівається в перші 3-4 роки, коли ведеться загальна фізична підготовка, ставляться ази того чи іншого виду легкої атлетики. Коли починається серйозна важка праця, виснажливі тренування, які потребують нормального харчування, відновлення, вітамінізації, відповідного спортивного обладнання, це призводить до того, що лишаються тільки ті, хто по-справжньому закохалися в легку атлетику і потім досягають певних результатів.

- Не секрет, що сьогодні немає відповідних умов для тренувань спортсменів. Що робиться для того, аби їх якось покращити?

- Якщо відверто, то є багато програм, намічено цілей, які би повинні були реалізовуватися, але, насправді, якщо реально, то вони не втілюються в життя, а це знову ж таки пов’язане з нестабільною економічною ситуацією в державі. Тобто написані програми, сплановані певні проекти будівництва спортивних споруд, зокрема легкоатлетичних, закладаються теоретично кошти на розвиток легкої атлетики, але, насправді, в реалії так не відбувається. Якщо говорити про проблеми в нашому місті, області, то вони досить банальні. Відряджається, наприклад, збірна команда області на всеукраїнські змагання. Вона здебільшого їде не в повному складі через відсутність достатньої кількості коштів. Якщо Донецька, Харківська та інші області можуть привести 40 учасників, то ми веземо 7-12, від сили, 20 спортсменів. Відповідно ми вже не можемо змагатися на належному рівні, так як ті області мають пріоритет. Але навіть за таких умов наш регіон частенько займає 10-12-е місце в загальнокомандному заліку. Хоча останні роки ми дещо втрачаємо цю динаміку.

Якщо говорити про вікові групи, то в нас дуже мало відряджається юнаків на всеукраїнські змагання. Знову ж таки все впирається в кошти, і їдуть тільки ті, хто знайшли фінансування з інших джерел (батьків, спортивних шкіл, спортивних товариств, спонсорів). Це теж великий мінус.

Якщо говорити про юніорів і про молодь, то ситуація аналогічна. Є така нестабільна схема, яка відповідно розбалансовує все, і тому у дорослому спорті залишаються одиниці, які можуть достойно представляти наш регіон.

Користуючись нагодою, хотів би сказати таку банальну річ: раніше управління спорту нашої області давало фінансову підтримку федераціям. Легка атлетика, за рішенням колегії, вважається пріоритетним видом спорту в нашій області. Але чомусь з невідомих причин тепер не надається фінансова допомога нашій федерації. Два роки поспіль мені вдавалося знаходити кошти в міському бюджеті для підтримки роботи федерації,  а відповідно для підтримки роботи, в першу чергу, юнацького спорту, частково для провідних спортсменів. В 2007 році ми закупили 10 стартових колодок, повний набір дисків, молотів, списів, планку для стрибків. І це позитив, тому що спортивна база потребує постійного оновлення. А коли фінансування стало гіршим, ми відповідно не маємо змоги поповнювати свої ресурси.

Але разом з тим ми маємо хороші традиції, про які гріх не сказати – на кожному олімпійському циклі ми маємо учасників олімпійських ігор. А це завдяки, в першу чергу, тим фанатам-тренерам, які знаходять таких спортсменів, готують їх, незважаючи на усі негативи. Кожна дитячо-юнацька спортивна школа в місті та області, де культивується легка атлетика має свій традиційний турнір для дітей різного віку, а це дозволяє бачити розвиток спорту, успіхи та результати дітей.

Але хотілося б бажати кращого.

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.