- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Вероніка Любінець: Фортуна посміхається найсильнішим

13 Серпня 2018 (17:55)

Дебютант національної жіночої збірної України, вихованка франківської ОДЮСШ Вероніка Любінець розповіла, як прийняли її у збірній і видала рецепт – що треба, аби стати твердим гравцем основи команди, у якій граєш.

- Виклик до національної збірної став для мене великою несподіванкою. Звісно, я хотіла, щоб мене викликали, але не очікувала, що все відбудеться так швидко. Прийняли мене добре, гарна атмосфера у команді, старші дівчата допомагають, вчать, і тренер також.

- Розумієш, що вимагає від тебе головний тренер Горан Бошкович?
- Більшою мірою розумію. Він спілкується англійською, якщо я навіть щось не вловила, мені перекладають.

- Сама опановуєш мову?
- Українська – рідна, російською володію вільно, англійську опановую (посміхається – ред.).

- На якій позиції тебе бачить тренер у збірній?
- На третій – четвертій позиціях. Більше – у полі. Ми багато працюємо з веденням м’яча, під кільцем. ГоранБошкович доступно усе пояснює.

- Тебе викликали разом з дівчатами, з якими ти у молодіжці грала – Карп, Мітіною, отже, сиріткою себе не відчуваєш?
- Ні, зовсім ні (посміхається – ред.). Але звісно, приємно, що ми разом і в цій команді тренуємося. Почуття того, що ти не одна, відкидає тривогу чи якийсь дискомфорт.

- Прийшло до тебе розуміння, що ти стала частиною національної команди?
- Вже приходить. Потрошку. Я відчуваю себе більш дорослою.

- Рідні зраділи таким баскетбольним змінам?
- Так, дуже приємно відчувати їхню підтримку. Моя мама – мій найпалкіший вболівальник. Дуже зраділа. Можна сказати, зміни почалися на її очах. Я була вдома, в Івано-Франківську, після чемпіонату U-20, і мені подзвонили, сказали – ти в обоймі, давай, збирайся на збори національної збірної.

- Ти не так давно ще грала у збірній U-18. Слідкуєш за її виступом на чемпіонаті Європи в Австрії.
- Так, слідкую, намагаюся усі матчі дивитися, коли нема тренувань. Там і чимало моїх подруг грають, одноклубниць з Київ-Баскета, і тренує їх головний тренер КСЛІ-Київ-Баскет Олена Федченко.

- Чого не вистачило дівчатам у чвертьфінальному матчі з туркенями?
- Я вважаю, нашим забракло агресії, туркені виглядали більш зарядженими. У нас весь час була зміна великого гравця з маленьким, Попова регулярно лишалася з великою дівчинкою з Туреччини і та її перегравала. Дівчата молодці, але сил їм забракло, і, напевно, бажання. Але вже добре, що вони увійшли до Топ-8. Тепер 5 місце треба посідати.

- Ти у складі збірної U-20 посіла на чемпіонаті Європи 7 місце. Теж непогано?
- Можна було краще виступити. Була можливість підвищитися у класі. Але прикра поразка від Литви на старті далася взнаки. Мандраж був попервах, не зловили свою гру. Потім Румунії теж поступилися.

- Ти все літо проводиш по-баскетбольному: з U-20 пройшла збори і відіграла Європу, тут тебе до тренувального табору національної команди викликали, а попереду важкий сезон з Київ-Баскетом? Вистачить тебе добре грати на всіх напрямках?
- Я вважаю, що вистачить. Баскетбол мене зовсім не втомлює. Навпаки, дуже рада, що граю. Завжди знаходжу час відпочити.

- Володимир Холопов заявив, що і цього сезону Київ-Баскет буде націлений на чемпіонський титул і Кубок України. Реально досягти мети?
- Завжди цікаво грати в команді, яка ставить перед собою найвищі цілі. Нам треба брати і Кубок і чемпіонство. Думаю, ми зможемо.

- У команду прийшли кілька нових гравців, зросте конкуренція у складі, це тебе не тривожить?
- Ні. Це завжди було, є і буде. Треба тренуватись і показувати, що ти краща за цих людей. Ми команда, ми дуже підтримуємо одна одну, і конкуренція не позначається на грі у гірший бік.

- Як швидко ти знайдеш спільну мову з новачками Київ-Баскета?
- Думаю, що швидко. Я усіх знаю, про всіх чула, всіх бачила, знаю, як вони грають. Я товариська дівчина, у мене в спілкуванні з іншими нема проблем.

- Скільки років вже граєш у Києві?
- Третій рік, вже адаптувалася до масштабів столиці. Київ – мій другий дім.

- Кого вважаєш суперницями у чемпіонаті України?
- Треба подивитися, як хто укомплектується. Але з тієї інформації, що маю – Рівне боротиметься, Динамо, Чайка. У Запоріжжі нова команда з амбіціями. Буде цікавий чемпіонат у цьому році.

- Що треба, щоб вболівальників більше приходило на ваші матчі?
- По-перше, добре грати, по-друге – сильні суперники, по-третє, популяризувати власним прикладом баскетбол. Я готова до діток у школи ходити.

- Знаєш, як провести баскетбольний урок?
- Якщо запропонують, так, проведу. Хоч досвіду нема. Але ж я на тренера вчуся, на третьому курсі вже. Ось саме і буде практика, поясню, розповім – що і як робити. І у нашій баскетбольній академії Київ-Баскета теж зможу попрактикуватися.

- Коли ти дивишся на таких досвідчених членів збірної, як Бовикіна, Самбурська – що треба зробити, щоб досягнути їхнього рівня?
- Для початку потрібна ігрова практика, знання мови, тренуватися сумлінно. Баскетбол любити треба.

- Та й везіння не завадить.
- Треба покладатися на себе. Бо ж знаєте, як кажуть - Фортуна посміхається найсильнішим.

Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.