- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Дебют Річарда Джетера у "Говерлі": плюси і мінуси (аналіз sport.if.ua)

20 Січня 2011 (14:35)
У кубкових чвертьфінальних матчах проти «Донецька» у складі івано-франківської «Говерли» дебютував американський форвард Річард Джетер, який минулого тижня підписав контракт із прикарпатським клубом до кінця цього сезону. Як відомо, Джетер прийшов на місце литовця Айвараса Кяушаса, який, за взаємною згодою сторін, залишив Івано-Франківськ. Але наскільки виправданою виявилася ця рокіровка? Зрозуміло, що по двом матчах зробити ґрунтовний аналіз досить складно, проте певні висновки все ж можна підбити.

Відверто кажучи важко порівняти Річарда Джетера і Айвараса Кяушаса, адже ці гравці хоч і грають на одній позиції (третього номера, або легкого форварда), дуже не схожі одне на одного. Проте спробуємо все ж таки проаналізувати дії Джетера у перших двох матчах.

ФІЗИЧНІ КОНДИЦІЇ. Цілком очевидно, що фізична форма Джетера буде покращуватися з кожним тижнем перебування у «Говерлі». Ще не будучи заявленим за команду він мало не сім днів провів у кропіткій роботі з тренером з фізпідготовки клубу, «підтягуючи» свою форму. І це дало свої результати, адже у двох дебютних іграх Річард виглядав досить бадьорим на майданчику, на відміну, скажімо, від Еріка Колмена, який у перших матчах сезону відверто видихався (саме тому більше ігрового часу мав Олексій Полторацький).
ПІДСУМОК: швидше за все у цьому компоненті проблем у гравця виникнути не повинно. Тим більше, що Джетер має досить атлетичну тілобудову (на відміну від того ж Кяушаса), тому допоможе «Говерли» і у протиборствах, і на підбираннях.

ДОСВІД. У цьому компоненті у Річарда Джетера все гаразд. Він вже більш як сім років виступає на професійній арені, тільки два з яких пройшли у рідному США (до цього ще були три роки у коледжі Atlanta Metro). Решту ж кар’єри «Річ» провів у чемпіонатах абсолютно різного рівня, починаючи від України і Македонії, і завершуючи Новою Зеландією, Пуерто-Ріко та Домініканською республікою. Говорячи про український період Джетера, варто пригадати, що виступаючи за «Азовмаш» у сезоні 2003-04 він здобував досить солідні для Суперліги 14 очок в середньому за гру, будучи другим снайпером маріупольського клубу після Халіда Ель-Аміна.
ПІДУМОК: для «Говерли» досвід Джетера звісно ж тільки плюс, адже він досить швидко адаптувався у івано-франківському клубі.

СНАЙПЕРСЬКІ ЗДІБНОСТІ. У цьому компоненті у Джетера, здається, також все гаразд. Принаймні перша гра проти «Донецька» довела, що у Річарда досить непоганий дальній кидок (два влучання, особливо у четвертій чверті на останній секунді атаки, тому тільки підтвердження). До слова, у останніх двох ігрових сезонах він здобував в середньому 17 очок за гру. Наразі ж відчувається, що Джетер тільки вивчає ігрові схеми Євгена Мурзіна, тому не завжди знаходиться у потрібному місці, а у його діях присутній певний сумбур. Проте це явище цілком тимчасове, адже у Річарда, як видно зі сторони, є дуже велике бажання грати і перемагати разом зі своїм новим клубом.
ПІДСУМОК: вже зараз можна спрогнозувати, що, набравши форму у «Говерлі», американець вноситиме свої 10-12 очок у кожній грі. Головне, щоби не заважали травми та допомагали партнери по команді.

ГРА У ЗАХИСТІ. У цьому компоненті у американського форварда поки не все зрозуміло. Він досить непогано брав участь у зонному захисті «Говерли», а ось у персональній обороні  як-ніяк були певні проблеми. Все ж таки фізична форма гравця поки що не оптимальна (вага 102 кілограми проти звичних 95-ти). Відтак і рухи Джетера виглядають не такі переконливі у захисті. Хоча він цей, знову ж таки, тимчасовий недолік компенсував своє самовіддачею. Проте одне підбирання і одне перехоплення у двох матчах – досить слабкий показник, враховуючи проблему «Говерли» у грі на відскоках.
ПІДСУМОК: незважаючи на досить невиразні дії можна спрогнозувати наступне: Євген Мурзін на дозволить Джетеру так діяти у захисті і надалі. Зумів же наставник івано-франківців заставити Еріка Колмена більш відповідально грати у захисті.

Підсумовуючи написане хотілося б зазначити, що дебют Річарда Джетера у «Говерлі» по великому рахунку відбувся, проте припав на досить складну кубкову серію проти «Донецька». Очевидно набагато більше американець себе покаже у найближчих матчах проти «Дніпра» та «Дніпра-Азота». І чомусь так здається, що саме його допомога команді має посприяти у досягненні саме позитивного результату…   
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.