- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Допінг поза контролем

27 Січня 2011 (19:04)

Поняття «допінг-контроль» у популярних вітчизняних ігрових видах спорту начебто існує. Проте до його активного застосування якось справа не доходить. Вочевидь, на радість гравцям і тренерам.

Два топові для Івано-Франківська ігрові види спорту, баскетбол і міні-футбол, на сьогодні фактично не контрольовані в плані допінг-перевірок. Мова йде, звісно ж, про професійний рівень, де нині успішно виступають БК «Говерла» і НФК «Ураган». Незважаючи на те, що в обох регламентах проведення баскетбольної Суперліги і міні-футбольної Вищої ліги є розділ, що має назву «Допінг-контроль», його, м'яко кажучи, абсолютно не виконують. Мова йде про роботу відповідних служб у національних федераціях, які мали б стежити за «чистотою» професійних гравців.

«Справа Спенсера»

Ситуація, що склалася на початку листопада минулого року навколо американського легіонера київського «Будівельника» Деваріка Спенсера, тільки підтвердила той факт, що вітчизняний баскетбол нині абсолютно неконтрольований в плані допінгу. Справа у тому, що Деварік Спенсер 24 вересня 2010 року підписав контракт із столичним клубом, після чого провів 12 матчів у Суперлізі та Євролізі, маючи... тримісячну дискваліфікацію від Міжнародної федерації баскетболу (ФІБА) у період з 1.10.2010 до 31.01.2011. Виходить, що «будівельники» не були в курсі проблем одного зі своїх лідерів (заробив він їх ще в травні минулого року, виступаючи за французький «Ле-Ман»), відтак тільки 4 листопада, дізнавшись про позитивну допінг-пробу свого гравця, розірвали з ним контракт. Проте минулого тижня «Будівельник» оголосив, що продовжить співпрацю з американським захисником, але вже після 31 січня, коли завершиться термін покарання Спенсера.

Судді безсилі перед допінгом? (Справа – Деварік Спенсер)

Казуси регламенту

За великим рахунком, допінг-контроль проходять тільки ті клуби, які виступають на євроарені, де хоч якось намагаються боротися із вживанням баскетболістами заборонених речовин та препаратів. В Україні ж такого і близько немає. Точніше, є, але тільки на папері. Якщо переглянути регламент української Суперліги сезону 2010-2011, можна знайти пункт 3.3.1, який говорить про те, що «команда-господар повинна надати, при необхідності, кімнату та персонал для допінг-тесту гравців. Рішення про допінг-тестування приймає генеральний директор Суперліги, це рішення може бути застосоване на етапі Плей-оф і Фіналу Кубку сезону 2010/2011 рр.». Виходить, що допінг-перевірок у регулярному чемпіонаті Суперліги або на чвертьфінальній стадії Кубку робити ніхто не зобов'язаний. І тільки на стадії важливих матчів сезону (плей-оф чи фінальних кубкових іграх) це теоретично таки можливе. Але чи робиться?

На совісті лікаря

На відміну від великого футболу, де перевірки на допінг здійснюються регулярного і час від часу знаходяться порушники антидопінгового статуту, у баскетболі за часів незалежності України не сталося жодного, бодай дрібного, допінг-скандалу. Власне, їх і не може бути, оскільки процедура контролю в нашій країні ще не опрацьована, як слід. Не вистачає лабораторій, реагентів, незалежних фахівців, зрештою. Відтак контроль покладено цілковито на лікарів клубів, які повинні турбуватися про «прозорість» своїх виконавців. «Враховуючи, що допінг-контролю в нашому виді спорту практично не існує, ми самі повинні стежити за гравцями, консультувати їх і правильно лікувати, - розповів «ГК» лікар БК «Говерла» Віталій Гурмак. - У свій час у футболі була повна безконтрольність, що призвело до досить великої кількості смертей від різних передозувань. І зараз, як бачимо, в кожному футбольному турі будь-яка команда повинна бути готова до того, що її гравців перевірять. Дуже хотів би, щоб така практика з'явилася і в баскетболі».

Джерело
 
Коментарі
27. 1 .2011 (20:05) Зураб Хромаєв
Ооо, стаття хороша і актуальна! Ну куди ж дивиться керівництво тої ж Суперліги? Як можна пропускати такі тонкі справи, як допінг-контроль - без уваги? Це просто ппц... Подумати тільки, що ті мавпи жеруть перед матчами... )))

27. 1 .2011 (20:09) kobe_24
Цікаво, а судді проходять допінг-контроль? а то вони час від часу такееее чудять, що не повіриш що у них на "совісті" все "чисто"!

27. 1 .2011 (20:36) Гість
Ну дисквал Спенсера - це, радше вийняток, адже загравати у своєму складі "закритого" ФІБА гравця, ти більше такому клубу, як "Будівельник", це дуже і дуже ганебно. У той же час ту такі "Будіку", ну і ще пару наших єврокубкових команд таки можуть упіймати на допінгу, коли вони грають на виїзді. Решта клубів курять бамбук - причому у прямому розумінні цього слова)))

27. 1 .2011 (23:18) Скоморох
Згадайте що Патрік перед матчами вживав... За який контроль іде мова )))
28. 1 .2011 (11:35) Зураб Хромаєв
Ну от-от... яка ж це тоді першість? Який тут професіоналізм? Не розумію взагалі... Вживай що заманеться...
2. 2 .2011 (01:02) Гість
А що Хромаєв вживаєш))))

28. 1 .2011 (11:51) Гість
Так ви пропонуєте заборонити вживання гравцями травки??????? Як же права людини?)))) Не по-людськи це все, ой не по-людськи=))))))))

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.