- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Юрій Процюк: “Жіночий баскетбол 3Х3 має всі шанси на олімпійську медаль у Токіо 2020”

08 Грудня 2019 (20:53)

В Україні все більше набуває популярності баскетбол 3х3. Причому основними успіхами нас радують жіночі команди. Збірна України вже брала медалі чемпіонатів світу на Європи та може навесні здобути право виступити на Іграх у Токіо. Нагадаємо, що наша країна з 2004 року не була представлена на Олімпіаді у ігрових видах спорту.

Щоправда, за останні два роки збірна України збавила оберти, зайняла лише 14 місце на чемпіонаті світу та 8-е на чемпіонаті Європи, зовсім проваливши Світову жіночу Лігу 3х3. Натомість вдало виступає студентська збірна, яка виграла Євро-2019, а нещодавно повернулася з Китаю, де посіла 5 місце на Кубку світу, повідомляє “SPORTARENA”.

Про ці успіхи нам розповів головний тренер команди, наш земляк Юрій ПРОЦЮК.

– Перш за все, хочу вас привітати з 5-м місцем на студентському Кубку Світу. Як ви самі оцінюєте результат?

- Він прийнятний чи для вас не існує іншого місця, окрім першого? – Дякую. Ще влітку ми на змаганнях у Португалії стали чемпіонами Європи серед студентських команд. Тим самим і здобули право виступати на світовій першості. Але тоді вікове обмеження для студентів було 30 років. Тому за нас ще виступали Оля Сівакова, Олеся Малашенко, Тетяна Юркевичус і Вероніка Космач. А ось до Китаю на Кубок Світу ми вже змогли повезти лише Вероніку, бо обмеження по віку вже було 25 років. Ми розраховували на те, що з нами ще поїде і Тетяна. Але вона підписала контракт з угорським клубом і обставини склалися так, що ми не змогли її залучити.

Тож у Китаї виступали Вероніка Космач, Анастасія Сидорак та Дарина Дубровська, всі з моєї команди «Франківськ ПНУ». Могла бути у складі команди і Вікторія Кондусь, але у підсумку вона відправилася на підготовку до національної збірної 5х5. Дуже розраховували і на Анну Гвічіані, проте організатори в останній момент її відмовилися включати в заявку.

Зрозуміло, що грати втрьох, без замін, було важко. Також ми були наймолодшою командою (дівчатам 18-20 років). І те, що ми фінішували п’ятими, можна вважати певним досягненням. Ми впевнено виграли у всіх в групі, в тому числі і у Австралії та Угорщини, що є доволі сильними країнами у баскетболі 3х3. А в чвертьфіналі, коли зустрілися з командою Ірану, то вже забракло сил. Ми поступилися мінімально, 10:11. Але треба віддати належне нашим дівчатам. Вони боролися до останнього та здобули корисний досвід. Так що зміна підростає, саме це покоління має підсилити збірну України для участі у Олімпіадах у  2024 та 2028 років.

– Формат 3Х3 поступово стає все більш популярним. У чому його родзинка?

- – Коли я ще починав займатися баскетболом 3х3, це було у 2013 році (БК «Франківськ» став чемпіоном України), до цього виду спорту ставилися скептично, навіть гравці. Це був певною мірою streetball. Але він з кожним роком все більше утверджується. В 2014 році, коли я очолював збірну України, наша національна команда у складі Аліни Ягупової, Олі Сівакової і Оксани Рисіної перемогли чемпіонок Європи – француженок. Тим самим ми кваліфікувалися на Євро і на перші Європейські ігри, залишивши поза змаганнями Францію. Це стало ключовою подією для баскетболу 3х3 в Україні. Ставлення до виду спорту змінилося завдяки цій історичній перемозі.

У фінальній частині Європейських ігор в Баку в 2015 році склад дещо оновився. На провідні ролі вийшли вже Анна Зарицька (Рульова), Христина Мацко (Філевич), Оля Мазніченко. Ми посіли друге місце, що свідчило про розвиток баскетболу 3х3. Таких результатів в ігрових олімпійських видах спорту у нас не було давно. Це певною мірою можна порівняти з третім місцем нашої збірної з гандболу на Олімпіаді в Афінах у 2004 році. Загалом, після 2015 року для баскетболу 3х3 завдяки федерації баскетболу України почався підйом.

Приємно, що на дівчат звернули увагу, прийом у Президента країни, отримання відзнак. Вони побачили, що за свою роботу і завойовані медалі можна отримувати певну винагороду. Дівчата на це заслужили.

Потім, в 2016 році, на чемпіонаті світу в Китаї ми завоювали срібні медалі. Це було чимось нереальним для України в ігрових видах спорту. Ми випередили навіть збірну США, почергово перемігши ¼ фіналу збірну  Франції, у ½ збірну Іспанії. На жаль, поступилися у фіналі Чехії, але все ще попереду. У 2017 році було третє місце на чемпіонаті світу, яке ми здобули обігравши Нідерланди. Дуже спірний епізод у півфіналі у Угорщиною, коли судді витягнули наших суперниць у фінал. Той матч і досі обговорюється.

За чотири роки, коли я очолював збірну, ми досягли неймовірного прогресу. Почали з останнього місця в рейтингу команд Європи, а змогли стати другими у світі, і постійно поверталися з медалями змагань. Але десь у глибині душі ми мріяли про Олімпіаду 2020.

– У вашої студентської збірної також є переможні традиції.

– В 2017 і в 2019 році ми виграли чемпіонати Європи. У 2018 році стали другими на чемпіонаті світу. Тобто кожного року ми з медалями. Звісно, приємно, що всі збірні під моїм керівництвом привозили міжнародні нагороди для України.

– У березні відбудеться кваліфікація на Олімпійські ігри у Індії. До цього ще далеко, але чи можна зараз щось сказати про суперників збірної України?

– Звісно, це будуть не ті команди, з якими студентська збірна нещодавно грала у Китаї. Маю на увазі Австралію та Іран. Але ці суперники мені знайомі, у 2017 році на Чемпіонаті світу ми були у групі з Японією і Австралією. Австралійців ми взагалі перемогли 21:12, а Японію 15:9, не залишивши їм жодних шансів. Учасниками тих матчів була Анна Зарицька (Рульова), Дарина Завидна і Христина Філевич (Мацко), Оксана Моллова (Кісільова), всі ті, хто є зараз основою національної збірної 3х3.

Зараз Японія і Австралія вже сильніші і є одними із фаворитів кваліфікації. Ці країни останні два роки стрімко розвиваються у плані баскетболу 3х3. Туркменістан та Іран для нас, вважаю, не суперники.

Чи можемо ми пробитися на Ігри? Шанси є. Потрібно обов’язково перемагати Австралію чи Японію. Адже з групи до чвертьфіналу виходять дві команди. Там Україну чекатимуть, скоріш за все, Чехія або Італія. Їх ми також маємо перемогти. Це не Канада чи Іспанія, які якимось дивом не пробилися у кваліфікаційний турнір. Ситуація для нас сприятлива. США та Франція у іншій підгрупі і ми до півфіналу не пересічемося. Нам же, нагадаю, потрібно опинитися у трійці найкращих.

Бачу зелене світло для України на Олімпіаду. Туди по рейтингу вже потрапили такі команди як Румунія і Монголія. Тому наша команда реально може претендувати на медалі. У нас є дуже хороші шанси повернутися з Олімпіади з нагородами. Надіюся що наші мрії з дівчатами таки збудуться!

WestNews

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.