- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Вероніка Любінець:"Звання кращої центрової - тільки початок"

20 Липня 2020 (10:05)

У перші дні створення жіночої команди "Прометей" президент клубу Володимир Дубинський пообіцяв здивувати баскетбольну громадськість гучними іменами. Йому вдалося це сповна: чого варто лише те, що в статусі діючих чемпіонів України в Кам'янське переїжджають відразу три гравчинi! Серед них і найкраща центрова Суперліги минулого сезону Вероніка Любінець, яка працюючи в ці дні на зборах національної команди 3x3, дала інтерв'ю прес-службі баскетбольного "Прометея".

- Вероніка, раді вітати тебе в "Прометеї"! Коли почався карантин, ти казала про те, що пріоритетний варіант продовження кар'єри - закордон. Проте ти залишаєшся в Україні, щоправда змінила клуб. Чим пропозиція "Прометея" виявилася привабливою для тебе?

- Дякую, я і далі хочу в майбутньому грати за кордоном, але оскільки був карантин і я буду вступати до магістратури ще на рік, пропозиція "Прометея" була найкращим варіантом, ще й до того ж ми будемо грати у Єврокубку ФIБА.

- Конкретні пропозиції з-за кордону в це міжсезоння тобі надходили? - Так, були деякi пропозиції, але до конкретики не доходило.

- У нашу команду переходять відразу три гравчинi "Київ-Баскета": крім тебе, Віта Горобець і Вікторія Кондусь. Перед підписанням контракту ви радилися мiж собою, і якщо так, чи вплинуло це на ваш остаточний вибір?

- Дзвонила Віці Кондусь, і радилась з нею, вона пропонувала подумати добре (посміхається), з мамою радилась,  але рішення прийняла сама.

- Як вважаєш, для "Прометея" це добре, що в команду вливається ваша ціла група екс-гравців "Київ-Баскета", які добре знають, на що спроможна кожна на майданчику?

- Думаю це має невелике значення, тому що три гравці це не ціла команда. Так, нам, можливо, трохи легше буде і швидше знайти спільну мову мiж собою, але я думаю, ми на зборах і протягом сезону зіграємось з іншими дiвчатами .

- Не дивлячись на свій молодий вік, ти вже триразова чемпіонка країни. Чи є якесь чемпіонство особливо цінним для тебе?

- В перший рік я майже не виходила на майданчик, бо була молодою, але коли тренер давав мені час, намагалась показати себе. А ось вже в другий і третій рік намагалась виправдати очікування тренера, не підвести команду, довести собі, що чогось варта. Кожна перемога була особливою для мене.

- За підсумками минулого чемпіонату ти стала кращою центровою. Ця першість - краща для тебе в кар'єрі?

- Це досягнення для мене, і я дуже дякую всім, хто вірить і підтримує мене, але це тільки початок! (посміхається).

- За поточними результатами останнього чемпіонату "Київ-Баскет" був на голову вище своїх конкурентів. Як в такій ситуації вдавалося зберегти мотивацію, не допускати розслабленості?

- Були в нас моменти, коли виходили не зовсім настроєними, доказ тому - Кубок України, в якому ми навiть в фінал не потрапили. Але я вважаю, що мотивація, перш за все, має залежати від тебе, як ти налаштовуєшся на гру. Тренер нас мотивував, ми командно підтримували один одного. Не завжди були перемоги, але ми намагались все зробити для того.

- Зараз ти перебуваєш на об'єднаному зборі першої і молодіжної збірних країни 3x3. Ти говорила, що підготовка до змагань 3x3 допомагає тобі потім в "класичному" баскетболі. У тренувальному процесі, які основні відмінності в цих двох видах баскетболу? Чи не важко переключатися з одного на інший?

- Важче тим, що м'яч з баскетболу 3 на 3 важче, ніж 5 на 5 (посміхається), а взагалі так, мені 3 на 3 допомагає тим, що це більш динамічний і навіть можна сказати, силовий вид спорту, де треба швидко приймати рішення, весь час рухатись. І після нього в 5 на 5 намагаюсь швидше приймати рішення, грати жорсткіше.

- Якраз буквально через кілька днів ти поїдеш на збір головної команди 5x5. А до цього у тебе буде день народження. Чи вдасться відзначити його в родинному колі, адже за термінами для цього як раз буде "вікно"?

-  Так, я дуже рада, що мене викликали, як до речi і на збiр команд 3 на 3, це допомагає ввійти в форму після довгого карантину і показати максимум своїх можливостей, а день народження буду святкувати з хлопцем і друзями. Оскільки я сама з Івано-Франківська, додому поїхати не вийде.

- Вероніка, ти з баскетбольної родини. Твоя мама, в минулому баскетболістка, вплинула на те, що ти в дитинстві обрала баскетбол, а не плавання? Або вся справа в тому, що плавання - просто "монотонний" вид спорту?

- Так, звичайно, можна сказати, що як раз мама і вплинула на вибiр, тому що коли я дивилась на те, як вона грає, мені також хотілось грати, показати себе, навіть ставати кращою ніж вона, щоб вона пишалась мною. Також перший тренер Аїда Вікторівна дуже зацікавила баскетболом, а плавання було як оздоровчий вид спорту, для спини, для всестороннього розвитку.

- Зараз мама розбирає твої гри, дає тобі баскетбольні поради?

- Зараз баскетбол розвивається і вже з'явилось багато нових термінів, яких мама не знає, то вона сама в мене за них питає (посміхається), але так, звичайно, вона вказує на помилки, підтримує мене.

- У вересні збірна України 3x3 візьме участь в чемпіонаті Європи. На що може розраховувати наша збірна? Які команди, на твою думку, є фаворитами чемпіонату?

- Я вважаю, що наша збірна дуже сильна і ми займемо призове місце з оглядом на минулi чемпіонати світу та Європи, де дівчата були третіми і другими. В нас дуже серйозна підготовка і тренери, дівчата, ніхто не розглядає варіант, що можемо не вийти з підгрупи, чи показати низький результат. Звичайно, вважаю нас фаворитами, ще збірна Угорщини готується давно на зборах, збірна Франції також сильна команда.

- У цьому ж місяці "Прометей" прийме старт в єврокубках і головний тренер збірної 3x3 Володимир Холопов зараз говорить про те, що можливо через це не зможе розраховувати на гравців "Прометея" в чемпіонаті Європи. Сам "Прометей" встигне у всеозброєнні підійти до єврокубків з урахуванням якраз того, що багато дівчат задіяні в збірних командах і збори там на них чекають також в серпні?

- Думаю, тренери кам'янчан зроблять так, що ми встигнемо повністю підготуватись до Єврокубку ФIБА, не дивлячись на вiдрядження до збiрних команд.

СК "Прометей"

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.