- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Полтавщина очима Галичанина

02 Липня 2014 (12:34)

Давно я не бував у місті над Ворсклою. Років зо п’ять. Пригадую, що в 2009 році теща в лікарні лежала, то довелося до неї з’їздити. Але тоді якось було не до прогулянок. А тут надійшла пропозиція прийняти участь у відкритті бази ФК «Полтава» та звітно-виборчій конференції ПФЛ. Гріх було не скористатися нагодою відвідати цей чудовий край, говірка якого є базовою в нашій мові.

Полтавщина очима галичанина - изображение 1

                                                    Вся Полтава ще з 1709 року за Алжир...

Дорога до Полтави харківською трасою приємно здивувала. Якщо ще 5 років тому там буквально доводилося маневрувати об’їжджаючи здоровенні колдобини, щоб не залишитися без коліс, то на даний час ситуація набагато краща. Дорожнє полотно і зараз знаходиться в досить хорошому стані, але його й далі ремонтують і не просто так званим «ямковим ремонтом», а по-суті банальним латанням дірок. На багатьох ділянках повністю заливається нове покриття. Подекуди його навіть можна побачити у розрізі. Не сильно розбираюся у технологіях дорожнього будування, але кількість шарів вражає. Щиро радий за людей, які матимуть можливість користуватися цією магістраллю у майбутньому.

Полтавщина очима галичанина - изображение 2

                                              І тут вже переходів понабудували...

Щойно виїхали зі столиці, як почався дощ, який супроводжував нас усю дорогу і закінчився лише наступної ночі, коли Алжир за якого вболівала ледь не вся Україна, відправив на батьківщину самі знаєте кого. І цим хлопцям ще поталанило. З українського Донбасу їхніх співвітчизників відправляють ретельно запакованими і лише в одну сторону… Після цього, до речі, небесна канцелярія припинила надсилати свої меседжі на і так вже зволожену землю, а вітер зробив свою справу розганяючи хмари.

Полтавщина очима галичанина - изображение 3

                                                                             Місцевий театр

Вранці з’явилася можливість трохи пройтися центром Полтави. Був приємно вражений чистотою та кількістю клумб з квітами. Цікава й архітектура міста. Тут можна побачити не тільки класичну забудову ще імперських часів та типові совдепівські будинки, а й сучасний стиль, який є сумішшю скла та бетону.

Полтавщина очима галичанина - изображение 4

                                                              Полтава, як вона є

На жаль, цього разу не зміг добратися до славнозвісної садиби Котляревського та помилуватися красивим пейзажем, що відкривається з альтанки поруч. До слова, ген-ген внизу видніється стадіон «Локомотив» на якому проводить свої домашні поєдинки другий за рангом полтавський футбольний клуб. Проте цей амбітний колектив вже зараз поставив собі за мету збудувати в місті нову сучасну арену. Як то кажуть: великому кораблю – велике плавання…

Полтавщина очима галичанина - изображение 5

                                                       План нового стадіону ФК "Полтава"

В обідню пору, коли вітер вже зовсім розігнав хмари, вся делегація журналістів була на території бази ФК «Полтава». Офіційній частині відкриття якої, передував розігрів публіки чудовими українськими піснями. В моєму дитинстві такі крутили на стадіонах в перерві футбольних матчів. До речі, навіть автомобіль з підсилювачем був такий самий.

Полтавщина очима галичанина - изображение 6

                                                                           База зовні...

Що сподобалось у програмі відкриття – це те, що відзначили людей, які своїми руками будували комплекс. А от виступи чиновників, особливо місцевих, чесно кажучи розчарували. Люди банально не можуть зв’язати до купи кілька слів. Але, як любить казати Мирон Богданович: то таке…

Полтавщина очима галичанина - изображение 7

                                                                    ...Збоку

З усіх виступів, що довелося почути цього дня найбільше враження склали два. Перший - представника одного з клубів сходу України (у приватній бесіді співрозмовник просив не називати ні його ім’я, ні клуб, щоб не накликати біду). Таких емоційних, щирих та відвертих слів я не чув давно. За відведені 5 хвилин чоловік зміг передати весь трагізм ситуації, що зараз діється на сході нашої держави та те, як це вплинуло на футбол в цьому краї. Всі присутні у залі віддячили виступаючому заслуженими оплесками. В кулуарах поспілкувалися та обмінялися контактами. Щиро побажав миру та спокою всьому Донбасу та особисто цьому пану. Зійшлися на тому, що всі неватники, які живуть в шахтарському краї вже втомилися від хаосу та невизначеності і якнайшвидше хочуть покінчити з всілякими «Лугандонами". Адже все, що потрібно простим людям - це банальний спокій на вулицях та преславута стабільність.

Полтавщина очима галичанина - изображение 8

                                                                  ... та всередині

Другий виступ, який хочу відзначити – це досить коротка, стисла, але конкретна доповідь про стан справ у ФК «Нива» (Тернопіль), яку надав Автандил Мдинарадзе. І найголовніше – говорив він державною мовою, нехай і з грузинським акцентом. На фуршеті підійшов до президента тернопільського клубі та подякував його за це. До речі, це був один з небагатьох спікерів цього дня, який виступаючи з трибуни говорив українською. Чоловік спочатку дещо зніяковів, але потім сказав, що це для нього принципове питання. Чесно кажучи, раніше скептично ставився до роботи керівника клубу з Тернополя, але після цього випадку буду його поважати.

Полтавщина очима галичанина - изображение 9

                                                    Готель, де мешкали журналісти

Після закінчення міроприємства на мене чекала дорога до Кременчука. Хочу подякувати президенту ФК «Гірник-Спорт» Петру Каплуну та його водію, які люб’язно доставили мене за місцем призначення. Приємно було знову опинитися в Комсомольську, де я працював сім років тому. В цьому місті є два основні визначні місця - Полтавський ГОК і місцевий стадіон. Цього разу побував лише на останньому. Хочу зазначити, що ця компактна арена склала надзвичайно приємне враження, газон знаходиться у чудовому стані. Та й живі квіти на стадіонах не кожен день побачиш…

Полтавщина очима галичанина - изображение 10

                                                    Стадіон в Комсомольську

Щодо Кременчука, то тут живуть батьки моєї дружини. Востаннє я був тут в 2010 році, хоча мабуть варто приїжджати сюди частіше. Щиро радий за місто, яке взимку скинуло боввана. Мабуть єдине, чого не вистачає цьому райцентру для того, щоб остаточно позбутися духу совдепії – це перейменувати назви вулиць на сучасні. А так магазини на перших поверхах багатоповерхівок, безліч торгових центрів та приблизно така ж кількість населення роблять Кременчук чимось схожий на Хмельницький чи Рівне.

Полтавщина очима галичанина - изображение 11

                                                          Типовий Кременчук

Цікаво, що «Кремінь», який представляє більш ніж 250-ти тисячний Кременчук наступного сезону, скоріш за все гратиме в другій лізі, а команда з в десять разів меншого Комсомольська виступатиме в першій. От такі от вони метаморфози полтавського футболу…

 

Схожі статті
 
Loading...

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.