- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

"Прикарпаття" без обіцяного інвестора: що буде далі?

24 Вересня 2010 (14:52)
 В кінці липня депутати міської ради Івано-Франківська віддали під патронат товариства з обмеженою відповідальністю “Скорзонера” футбольний клуб “Прикарпаття” та стадіон “Рух”. Здавалося, нарешті вирішено фінанасове питання життєдіяльності клубу. Все, прийдуть інвестиції і команда поступово змінить статус аутсайдера на міцного середняка першої ліги. Та час минає, а інвесторів так і немає...
“Це доленосне рішення буде згадувати не одне покоління футболістів” - такими були слова міського голови Івано-Франківська після прийняття радою рішення про передачу "Скорзонері" футбольного клубу. Тоді новина про перехід клубу під опіку компанії Коломойського облетіла весь інформаційний простір України. Вболівальники "Прикарпаття" поступово почали прогнозувати подальший розвиток подій. Заговорили про нового наставника. Найреальнішим кандидатом називали Романа Григорчука, який часто був присутнім на матчах команди. В Івано-Франківськ прибув десант новачків, що мав підсилити склад команди. Пам'ятається, після матчу стартового туру, в якому франківці переграли "Зірку", Сергій Пташник говорив про те, що з такими виконавцями "Прикарпаття" закріпиться в середині турнірної таблиці. Єдиною проблемою, яку виділяв наставник, була незіграність та погана фізична форма гравців. По суті, проблеми, які з часом вирішуються. Та от наступні п'ять матчів в чемпіонаті команда програє. Найбільш болючою була домашня поразка від принципового суперника - бурштинського "Енергетика" 0:3. 
 Проходив час, інвестори продовжували узгоджувати деталі створення нового утворення, команда поступово міцно закріплювалася на дні турнірної таблиці. Більшість новачків, які прийшли влітку, виявилися невисокої кваліфікації. Не підійшли або стали не потрібними іншим клубам,  от і опинилися в "Прикарпатті". А президент Анатолій Ревуцький випромінював оптимізм щодо близького приходу інвесторів. Перед останнім домашнім матчем чемпіонату проти ПФК "Олександрія", який транслював "Перший Національний", пан Ревуцький запевняв глядачів, що ми всі заслуговуємо на хорошу команду в Івано-Франківську. І вона скоро сформується завдяки фінансовим вливанням.
 Та все частіше керівництво почало говорити про фінанасові проблеми, відсутність коштів на виїзди. А після кубкового матчу із "Зорею" Сергій Пташник сказав: "Знаєте, ще вчора ввечері я не знав, чи відбудеться матч взагалі. Наскільки мені відомо, тільки завдяки втручанню губернатора ми вийшли на поле. Ситуація сягла критичної точки... За регламентом ми маємо надати супернику для тренування десять м’ячів. Але їх у нас просто немає! Отож перед грою «Зоря» розминалася ігровими м’ячами, а ми – іншими".
Ось так! Інвесторів немає, грошей також. Футболісти планують байкотувати матчі. А чому не відбувся анонсований прихід "Скорзонери"? Компанії, яку пов'язують із українським олігархом, мільярдером Ігорем Коломойським, зараз явно не до футболу і "Прикарпаття". Аналізуючи останні події в країні, один з найбагатших бізнесменів України потрапив у немилість до діючої влади. Недавно нанесено уколу в найболючішу для "Скорзонери" точку - під сумнів поставлено законність купівлі землі, на якій збудовано ТК "Буковель". Втрата цього туристичного комплексу - нищівний удар по бізнесу олігарха. Думаєте, людина на межі втрати величезної частини власних статків може думати про проекти фінансування "Прикарпаття" та реконструкції "Руху"? Гадаю, що ні.
Так що, напевно, не варто очікувати на перехід клубу у власність цієї потужної компанії. Але вже сьогодні потрібно щось робити. Керівництву області просто необхідно знайти інвестора. А хто погодиться викидати кругленьку суму кожного року на фінансування проекту, який не приносить прибутку?  В той же час, зробити діяльність клубу вдалим бізнес-проектом в сучасних реаліях України є практично неможливим.
Спасінням для команди може стати шлях, по якому пройшла чернівецька "Буковина". В Чернівці практично повністю переїхав харківський клуб "Арсенал". Окрім нових гравців на Буковині з'явився і новий інвестор, готовий вкладати кошти в футбол. Думаю, ви самі можете назвати декілька клубів, які не є основними у власних містах та мають серйозні проблеми із стадіонами та наявністю власних вболівальників. От вони і могли б переїхати до Івано-Франківська. Але для цього в нашому місті для інвестицій потрібно створити "царські умови". 
А поки що спостерігаємо за тяжкими муками "Прикарпаття"...
 
Коментарі
24. 9 .2010 (16:15) лемко
Регіонали пройдуться катком по Бєні і той забуде про такий прибутковий кусок,як Буковель,адже на носі ЄВРО 2012,народ зі всієї Європи буде валити сюда,а ще можливий проект зимової Олімпіади 2022 року донецькі таке не віддадуть...а от чи буде ще один інвестор це велике питання

24. 9 .2010 (21:11) Katso
Хотів щось написати,але лемко все сказав! Слів більше нема!

25. 9 .2010 (10:32) Гість
Інформація подана доволі вільно. В таких випадках потрібно оперувати документами. Що, приміром, було записано в рішенні міської сесії? Які сьогодні є претензії до Скорзонери?
25. 9 .2010 (12:22) Роман
Це є пост в блозі. Тому й доволі вільно. Рішення сесії міської ради можна знайти на сайті МВК. А про претензії до Скорзонери і, взагалі, про перебіг переговорів вам ніхто ніякої інформації не надасть...

15. 11 .2010 (16:35) Гість
Ніяка скорзонера фінансувати прикарпаття не буде! А ми на наступний сезон будем дивитись другу лігу!

27. 12 .2010 (16:00) Гість
без шансів!!!

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.