- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Підсумки сезону: Карпати (Коломия)

26 Листопада 2011 (13:22)
Як і обіцяв раніше, процес підведення підсумків обласного чемпіонату плавно переводжу на обговорення виступів окремих команд. Розпочнемо, звичайно, із чемпіонів - коломийських "Карпат". Напевно, саме коломияни цього року були найбільш обговорюваною командою області. Підхід до формування складу, фінансування та й самі поєдинки команди викликали інтерес та активно обговорювалися, в тому числі на нашому сайті. Та найважливіше питання, яке зараз цікавить як симпатиків, так і антипатиків клубу, яка доля очікує на колектив в 2012 році?...
Карпати (Коломия)
Рік заснування: 2011
Стадіон: Юність (2 224 місць).
Кращий гравець (версія sport.if.ua): Василь Раковіца
Та про все по порядку. Команда Дмитра Лащука, заручившись підтримкою міської та районної влади, із команди, яка представляла смт. Печеніжин, перетворилась в колектив, якому доводилось репрезентувати весь район. В порівнянням із попереднім сезоном принципи комплектації команди практично не змінилися. Клуб запрошував вже сформованих, досвідчених професійних виконавців, які готові видати результат вже і зараз.І вони виконали свою функцію. Чемпіонське звання збережено, Кубок здобуто.
Хоча, початок сезону був складний. Команді, яка створювала величезну кількість гольових моментів, часто не вдавалося їх реалізувати. М'яч часто просто не йшов у ворота суперника. В цьому контексті одразу пригадалася гра проти угринівського "Соколу", в якій коломияни перемогли лише 1:0. Необов'язкові втрати очок із середняками прирікали "Карпати" на перебування в середині турнірної таблиці. Ближче до завершення першого кола ситуація почала змінюватись в кращу сторону. "Карпати" хоча б наблизилися до лідуруючої групи. Та влітку табір команди полишають ряд провідних виконавців. Особливою болючою видавалась втрата лідера команди Олега Веприка, який налагоджував гру "Карпат" в середній лінії. Так як виявилось, знайшлися футболісти, що змогли зайняти "вакантні" місця. Дуже жаль, що в одному із перших своїх матчів за "Карпати" травми зазнав перспективний футболіст Михайлів Олег, який перейшов із "Тепловика".
Друге коло розпочалось зі складної та дуже важливої перемоги над тлумацьким "Придністров'ям". Команда поступово почала наберати хід. За декілька турів до завершення  чемпіонату на коломийському стадіоні "Юність" відбувся центральний поєдинок чемпіонату - "Карпати" - "Тепловик". Давно не було такої кількості глядачів на "Юності". Люди пішли на футбол, щоб підтримати свою команду, яка перемагає основного суперника та виходить в лідери чемпіонату. Здавалося б, титул в кишені. Але через тиждень на коломиян очікував виїзд до Долини. І ось тут пригадався мені попередній сезон. 31 жовтня, останній тур чемпіонату 2010 року. Ще печеніжинські "Карпати" приймають долинський "Нафтовик". Гості, яким по великому рахунку в тому сезоні вже нічого не потрібно, відберають дуже важливі очки в суперника, що бореться за чемпіонство. Цього року історія частково повторюється. Вже на рідному стадіоні "Нафтовик" зводить внічию гру проти "Карпат". В підсумку, як і минулого року команда Лащука стає чемпіоном, в очному поєдинку обігравши одного із основних конкурентів. Безперечно, коломиянам пощастило, що в останньому турі "Тепловик" зміг втратити очки на "Гірці". Та, по-перше, щастить кращим, а по-друге, колись фортуна мала віддати боржок за старт сезону.
На обласному рівні "Карпати" здобули все. І що далі? Керівництво клубу виступило з ініціативою виходу на всеукраїнську арену. Подано заявку на атестацію до ПФЛ. Та дуже багато потрібно зробити, щоб "Карпати" допустили до старту в змаганнях команд другої ліги. Перехід на професійний рівень передбачає й деякі зміни в побудові клубної вертикалі. Домашня арена стадіон "Юність" не відповідає вимогам ПФЛ, насамперед за розмірами поля. В Коломиї є ще одне місце, де можна зробити діючий стадіон. Це недобудований заводом "Коломиясільмаш" спортивний комплекс біля міського озера, який зараз іменується "співочим полем". Та от, щоб збудувати тут повноціний стадіон, потрібно дуже багато вкласти коштів. Також для старту в другій лізі необхідно суттєво підсилити склад команди. Провести сезон 12-14-ма футболістами в обласному чемпіонаті вдавалося, як бачимо, успішно. Та на всеукраїнському рівні до вже існуючого складу необхідно, як мінімум, 3-4 футболістів відповідного рівня. Досить логічним ходом було б, продовження виступів на обласному рівні юнацько-резервною командою, яка б готувала фундамент для успішної гри "Карпат" в другій лізі. Та, повторюсь, необхідно закумулювати значно більші кошти, ніж було витрачено в попередні два сезони.
Думаю, в нас ще будуть приводи поговорити про підготовку коломиян до такого підвищення в класі. А зараз варто визнати, в 2011 році "Карпати" заслужено стали чемпіонами. З чим їх і вітаємо.
 
Слова в тему.
Мілетій Бальчос: "Про потенційні новачків другої ліги сезону 2012/2013. На сьогоднішній день заявку на проходження процедури атестації подали наступні клуби: Олімпік (Кіровоград), Славхлеб (Слов'янськ), ФК Тернопіль, СКА (Одеса), Перлина (Ялта), Бастіон (Іллічівськ), Карпати (Коломия). Зараз вирішується можливість подачі заявок від Полісся (Житомир), Берегвідейк (Берегово), ФК Мукачево, командою Ірпеня (Київська область). Як бачите, є серед цих клубів "поверненці" - той же Бастіон ще рік тому грав у другій лізі, а Перлина могла зайняти місце Фенікса-Іллічівця. Є команди з міст, які вже мають представників у професійному футболі. Якщо пам'ятаєте, на минулій зустрічі ми дивилися футбольну карту Україна і звернули увагу, що "обділеною" залишається Західна Україна. На цей раз звідти багато дебютантів, що дуже радує."
 
Коментарі
26. 11 .2011 (20:16) Serg
Кращий гравець (версія Serga):Саша Ткачук

26. 11 .2011 (20:49) Celt
Гарна стаття. Чи буде написано такі підсумки по всіх командах? Було би цікаво почитати.
26. 11 .2011 (23:45) Роман
Маю намір написати по всіх.

28. 11 .2011 (14:06) Demian
Кращий гравець (моя версія): кеш, мані, балулеск:)

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.