- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Східне мистецтво гармонії, доброти і поваги

30 Вересня 2019 (11:05)

Айкідо - це не лише бойове мистецтво, це стиль життя, в якому поєднується взаємна гармонія тіла, духу і розуму. Саме цим трьом базовим і, на перший погляд, простим речам був присвячений перший масштабний семінар з Айкідо Йосінкан в Івано-Франківську.

Дводенний інтенсив за участі майстрів найвищого рівня, а саме володаря 5-го Дану Айкідо Йошінкан, сенсея Олександра Олеговича Козловського та володаря 4-го Дану Айкідо Йошінкан, сенсея Ольги Володимирівни Козловської, пройшов за сприяння Івано-Франківської федерації Айкідо Йосінкан. Як розповів нам голова івано-франківського осередку Василь Васильович Татарин, приїзд майстрів високого рівня є непересічною і навіть унікальною подією для спортивного життя нашого міста.

- Цих вихідних ми проводимо перший настільки масштабний семінар в Івано-Франківську, адже вперше до нашого міста завітали майстри високого рівня не лише для нашого виду спорту, а й інших бойових мистецтв. Дводенний семінар передбачає ріст майстерності наших учнів, які можуть на власні очі познайомитись зі всіма тонкощами айкідо від знаних наставників. Адже айкідо - це не лише бойове мистецтво, це стиль життя, який заснований на принципах доброти, поваги і гармонії. Саме ці принципи ми намагаємось привити нашим найменшим учням, які на татамі можуть знайти нових друзів та оздоровитись. До слова, нашому найменшу учасникові всього 5 рочків, тоді як найстаршому – 50 (!). Це якнайкраще ілюструє той факт, що почати займатись айкідо ніколи не пізно. 


Тренування складались з ранкової сесії для дітей та вечірньої для підлітків та дорослих. Разом з групою дітей працювала володар 4-го Дану Айкідо Йошінкан, Президент Академії традиційних самурайських бойових мистецтв Айкібуджюцу сенсей Ольга Володимирівна Козловська.

- Айкідо імпонує тим, що це не стільки спорт, а мистецтво, - розповідає Ольга Володимирівна. - Мистецтвом можна займатись у будь-якому віці, маючи будь-яку статуру чи фізичні дані. До нас приходять діти з надлишковою вагою чи навпаки занадто худі, дуже бойові і рухливі, або навпаки дуже скромні. За бажанням айкідо може займатись будь-хто, не залежно від віку чи зросту. Основне - це бажання дитини і бажання батьків стимулювати дитину до занять. Не секрет, що за деякий час після початку тренувань наступить той момент, коли дитина може опустити руки. І саму тут потрібна підтримка батьків для заохочення. У нас немає виховання агресії, немає змагань, а отже, і градації на перспективний чи неперспективний. Сенсей ставиться до всіх однаково і вкладає однакову кількість сил, що в не надто вправну дитину, що в ту, яка має здібності. Ми працюємо зі всіма на рівних та шукаємо шлях до кожної дитини.

Бойовими мистецтвами можна розпочати займатись в шестирічному віці. Звісно, у такому віці це не буде класичне айкідо у всіх його проявах і розуміннях, але вже тоді дитина навчається базовим принципам та самодисципліні.

- Розпочати тренування можна і в 5-6 років. Звісно, спочатку це будуть базові принципи айкідо, серед яких найважливішою є дисципліна. Це найперше, що виховується в дитині, адже без дисципліни, без вміння слухати інших, без вміння знаходити компроміси та працювати з іншими навіть через "не хочу" не можливо стати успішною людиною в майбутньому. Тож саме ці якості і виховуються на татамі. В іншому ж випадку це приводить до травм чи незрозумілого хаосу. Не завжди в школі вчителі є авторитетами для учнів. А на татамі є сенсей, його авторитет є непорушним. Та не через те, що сенсей дає якісь привілегії чи оцінки, а через те, що діти відчувають справедливість та ієрархію. Коли у підлітковому віці йде становлення як особистості учні можуть опиратись на сенсея як авторитета, адже правильний сенсей є еталоном і прикладом для учнів. 

Другий аспект айкідо - це фізичні навантаження. На жаль, теперішні уроки фізкультури залишають бажати кращого. А це одна з речей, яка дуже потрібна дітям. Я мама і бачу дитинство своїх дітей - ми вже не відпускаємо дітей на вулиці на повний день. Зараз такого немає, тож коли діти займаються бойовими мистецтвами, вони все це надолужують. Присідають, відтискаються, рухаються.


Звісно, не менш важливим аспектом є виховання психологічного стану і стабільності. Якщо людина впевнена в собі, їй не потрібно вступати в суперечки, щось доводити. Спокійна, впевнена в собі людина ніколи не буде провокувати конфлікт. Тому в класі, на подвір'ї їй не потрібно встановлювати свої правила. Вона може постояти за себе, але з іншого боку їй не потрібно самостверджуватись за рахунок інших.

І справді, такі рухливі у коридорах діти при виході на тамтамі стають спокійними і смиренними, адже там панує атмосфера гармонії та авторитету сенсея, а саме заняття присвячене вивченню базових переміщень в айкідо.

- Під час семінару я відштовхуюсь від базових переміщень в Айкідо Йосінкан. Звісно, діти ще не відчувають так, як дорослі, тож запам'ятовують все наглядно. І з продовженням свого шляху в айкідо зможуть пов'язати базові переміщення та як вони працюють в різноманітних техніках. Згодом, коли починаєш займатись грунтовно, айкідо стає твоїм мисленням. Насправді, айкідо, попри поширену думку, рятує не лише в небезпечних ситуаціях, а й є може застосовуватись у будь-яких конфліктах, спілкуванні з начальством, при розробці стратегії в бізнесі чи навіть спілкуванні вдома, - підбила сенсей.


Після перерви, а саме на вечірній сенсії на тренування до знаного майстра, володаря 5-го Дану Айкідо Йошінкан, сенсея Олександра Олеговича Козловського прибувають підлітки та дорослі, кожен з яких прагне охопити невідані до цього грані улюбленого мистецтва. Кожен з них найрізноманітнішого віку та соціального статусу, але на татамі всі рівні.

- Східні єдиноборства, зокрема, японські, спрямовані на поєднання роботи тіла, духу і розуму, - розповідає сенсей. - Абсолютно всі східні єдиноборства тяжіють до поєднання цих трьох речей. Це означає, що людина у будь-якому віці може прийти і почати тренувати своє тіло, свій дух і свій розум. Дуже багато людей, серед яких і мої учні, приходили у віці поза 50-60 (!) років. Прогресували і кожен знаходив в айкідо те, що потрібно. Адже айкідо є демократичним мистецтвом, де кожен може знайти себе.

 


Для підлітків, коли ти вже не дитина, але ще й не дорослий дуже важливо тренувати свій дух для того, щоб не пасувати перед речами, які ти зустрічатимеш у житті. Кожного разу ми стикаємось з викликами і наскільки ми готові до них, чи ми зробимо крок вперед, чи залишимось на місці і залежить наша успішність в житті.

Щодо тренувань розуму, то це теж є унікальними для практики айкідо. Японці кажуть, що розум повинен бути гострим, як власна катана. Його потрібно відточувати і щоденно працювати над ним. Саме читання книг робить людину начитаною, та не інтелектуальною, тож саме завдяки практикам та технікам айкідо можна досягнути цього. Коли ми тренуємо розум, приймаємо зважені рішення на татамі, то в момент життя, коли це буде критично необхідно розум сам підкаже інтуїтивне рішення і отримаємо бажаний позитивний результат.

Якщо поєднати тренований розум, який приймає правильні рішення, тренований дух, який не відступає у критичний момент і треноване тіло, яке не має змісту без попередніх двох аспектів, то на виході отримаємо успішну людину, яка не пасує перед викликами. Людину, яка зможе вивести наше суспільство на якісно вищий рівень.


Не варто боятись приходити на татамі, і байдуже чи тобі 20 чи 40 років. Займатись айкідо можна у будь-якому віці і навіть потрібно для власного розвитку та самовдосконалення.

- Біда нашого суспільства в тому, що після 25-ти років ми стаємо пенсіонерами. Це справді біда, адже ми вже понад 20-ть років не є радянським суспільством, але ментально, на жаль, ми залишилися в минулому і не можемо порвати з тим, що 30-ть років - це не кінець життя. Японці кажуть, що людина лише в сорок починає розбиратись чого вона варта і куди далі йти. Мій сенсей, Девід Рубенс, в свої 45-ть зізнавався, що не знає чим буде займатись в житті. Хоча на той час казав був людиною з хорошою європейською освітою, вільно розмовляв англійською, німецькою, японською мовами, івритом, був власником успішного охоронного агентства. Варто розуміти, що кінець наступить тоді, коли ми складемо руки і визнаємо, що так, тепер кінець.


Поки ми живемо варто робити над собою зусилля. Кожного ранку прокидаючись відчувати біль від вечірнього тренування, а не від якихось своїх набутих болячок. Рівень, з яким людина приходить на татамі не має жодного значення. Ціль - теж не грає ролі. Сюди хтось приходить заради оздоровлення, хтось прагне ознайомитись з японською культурою. Айкідо дає величезний стимул для розвитку та самовдосконалення. Це те, чого так не вистачає, і те, чим можна якісно замінити вечорами кота, телевізор, пиво та диван. На татамі кожен відчуває себе зайнятим, потрібним і знаходить таких як сам ентузіастів.

Сам семінар пройшов у дружній атмосфері, кожен з учасників отримав нові знання, здобув нових друзів. На завершення дводенного інтенсиву голова Івано-Франківської Федерації Айкідо Йосінкан Василь Васильович Татарин поділився планами на найближче майбутнє.

- Масштабний семінар з айкідо став першою ластівкою і найбільш серйозним поштовхом до популяризації айкідо на теренах області. Ми не зупиняємось на досягнутому і вже плануємо за три місяці повторити подібний інтенсив та запросити представників інших осередків з Києва, Кам'янця-Подільського, Львова, тощо. Окрім того, ми продовжуємо набір у групи тих, хто хоче займатись айкідо, розширити мережу наших клубів, а разом з тим поступово піднімати рівень майстерності наших учнів.

Також Івано-Франківська Федерація Айкідо Йосінкан запрошує всіх охочих поринути в атмосферу гармонії та взаємоповаги. Тренування проходять у Муніципальному центрі дозвілля за адресою вул. Набережна ім. В. Стефаника, 42 у трьох вікових групах - діти від 6-ти років, підлітки 10-15 років та дорослі від 16-ти років.

Розклад занять:
Дні занять: Вівторок, четвер і субота
Діти від 6 років: вт, чт 17:00-18:00, сб 12:00-13:00
Підлітки від 10 до 15 років: вт, чт 18:00-19:30, сб 13:00-14:30
Дорослі від 16: вт, чт 19:30-21:00, сб 14:30-16:00

Для запису звертайтесь за телефоном 097 914 25 71. Також все найцікавіше шукайте на сторінці Івано-Франківської федерації Айкідо Йосінкан у мережі Facebook -> https://www.facebook.com/aikido.if.ua/

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.