- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Роман Гонтюк: "З’являлися думки завершувати кар'єру"

16 Квітня 2010 (15:38)

26-річний прикарпатський дзюдоїст Роман Гонтюк, срібний та бронзовий призер двох останніх Олімпійських ігор, не з’являється на татамі вже півтора року. Втім причина такого довгого простою була досить серйозна: розірив сухожилля на задній поверхні стегна. Пішли чутки, що він завершив спортивну кар’єру. Але сам спортсмен заперечив таку інформацію. Більш того, повідомив, що розпочав підготовку до вересневого чемпіонату світу.

- Чому так довго не виходили на борцівський килим?
- На студентському чемпіонаті України в Запоріжжі у фінальній сутичці з Іллею Марковим розірвав сухожилля на задній поверхні стегна. Травмувався через власну халатність. Перед сутичкою погано розім’явся. Травма сталася тоді, коли вів боротьбу лежачи. Щось хруснуло, відчув сильний біль. Із татамі мене винесли, бо сам зійти був не в змозі. Відновлення було дуже довгим і непростим. Уже навіть з’являлися думки, що кар’єру доведеться завершувати. Але недавно вирішили з тренером, що сили та здоров’я ще залишилися. 

- Лікарі не лякають можливою інвалідністю?
- Навпаки, лікар збірної Польщі, котрий мене оперував у Варшаві, сказав: ”Ромо, ти готуйся не до того, що впав і не можеш піднятися. Готуйся до боротьби. Ти маєш бути у строю. Мусиш усім довести, що можеш терпіти. Ти й так уже легенда, але маєш повернутися і ще раз про себе нагадати. Після такої важкої операції на тебе махнули рукою. А ти їх здивуй”. 

- Ви остаточно вирішили змінити вагову категорію?
- Так, тепер виступатиму в категорії до 90 кілограмів, а не до 81. Легше не стало. Мабуть, упродовж усієї кар’єри борюся з надлишковою вагою. Раніше доводилося зганяти 8 кіло, а зараз, коли виступаю у важчій категорії, маю 7 кілограмів надлишку. 

 

- Надлишок ваги у вас через добрий апетит чи через лінощі?
- Далися взнаки наслідки травми. Два з половиною місяця я лежав, не міг ходити навіть із милицями. Але зазвичай справді люблю поїсти маминих вареничків та борщику. Та й організм у мене такий — схильний до повноти. Є люди, які можуть їсти вдвічі більше за мене, але вага в них залишається в межах 60 кілограмів. 

- Не допускаєте, що після повернення до спорту можете відсунутися на другорядні ролі? Грек Ілліас Іліадіс, котрий переміг вас у фіналі Олімпіади-2004, у категорії до 90 кілограмів загубився.
- Морально треба бути готовим до всього. Я забезпечена людина, в мене є сім’я, є де жити, на чому їздити. Але для морального спокою не вистачає олімпійського ”золота”. А Іліадіса я б із рахунків не списував. Дзюдо такий вид спорту, де лідери змінюються постійно. 

 

- Ви одружилися 13 лютого. На вас якось вплинуло сімейне життя?
- Із Людою ми до того рік зустрічалися. Вона теж дзюдоїстка, майстер спорту міжнародного класу. Пам’ятаю Люду ще зовсім маленькою. Тоді відганяв від себе будь-які думки. Думав, що не зможу до неї підійти, бо вона надто юна. На сім років молодша. Але почуття взяли гору.

- Жити плануєте в Києві чи у вас на Івано-Франківщині?
- Люда — киянка, вона хоче бути тут. Та і я не проти. Після Олімпіади в Пекіні мене нагородили квартирою в столиці. Зараз робимо ремонт.
 

 

 

Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.