- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

У Городенці згадали славне борцівське минуле

03 Червня 2013 (13:47)

Пригадуються 70-ті роки минулого століття… Городенка  була мірилом вільної боротьби на Прикарпатті. Для занять створено належні  умови в плані матеріально-технічної  бази та інвентаря, а також належного  фінансування. Започаткований в краї цей вид спорту в 60-их Орестом Марендою став цікавим для місцевої дітвори та почав прогресувати.

В місті з часом відкрито відділення вільної боротьби в освітянській, а згодом і в колосовській спортивних школах. Згодом на допомогу фундатору Маренді прийшов його вихованець з відповідною освітою Володимир Ікалюк, який і сьогодні на килимі. При практичній допомозі на той час вчителя фізкультури СШ №1 Нестора Рибчина, який теж був фахівцем боротьби, тріо однодумців започаткувало турнір, присвячений дню визволення Городенки від німецько-фашистських загарбників, в якому домінували місцеві богатирі – В.Григорчук, В.Ікалюк, Ю.Яшан, Д.Дмитрук, сам засновник та інші.

Обдарований природою надзвичайною силою Орест Васильович був постійним членом збірної команди області, неодноразово ставав переможцем ЦР ДСТ «Колос» та був у збірній України серед сільських спортсменів. В 1977 році, через різні життєві негаразди, потужна городенківська школа борців Ореста Маренди, залишається без свого наставника…Нам щастить запросити на вакантне місце , як виявилося пізніше, відмінного фахівця своєї справи, осетина МС Руслана Лаврентійовича Чельдієва.

Новий наставник дає друге дихання школі боротьби, одразу стає кумиром місцевої молоді, атлетів з Городенки запрошують на свої відомі на той час турніри у СРСР в Ригу, Караганду, Одесу… На тренування до Руслана приходило до півсотні бажаючих бути схожим на нього, нажаль сьогоднішню молодь затягнути в зал ох, як важко! І.Луцик, М.Кукул, І.Гевко, Б.Кабалюк, О.Григорів, Р.Драбик, В.Меуш, Б.Вістовський, В.Муртазов, А.Голоєв,Я.Ющишин та десятки інших відомих талантів краю ставали переможцями та призерами різних всеукраїнських змагань.

В 1979 році на V!! Сільських спортивних іграх України в Запоріжжі, збірна команда борців вільного та класичного стилю на 80 відсотків була представлена городенківськими атлетами, та посіла шосте місце. У плеяду тренерів успішно влилися МС Богдан Вітовський та Роман Драбик, які готовили талановиту молодь в селах району, причому без належних умов праці. Але і їхні вихованці пробували смак перемог не тільки на республіканській арені, але й чемпіонаті світу. Саме виходець із маленького села Дубок Володимир Сиротин прославив наш край та державу на світовому рівні, МСМК став бронзовим призером світової першості.

   Сьогодні започатковану  справу своїх наставників продовжують  їхні учні та друзі. В Городенці  плідно працює федерація вільної  боротьби, яку очолює енергійний  та ініціативний активіст спорту, та сам ще діючий спортсмен  Олександр Григорів. Саме за його ініціативи створено спортивний клуб «Богатирі», придбано новий борівський килим та інший необхідний спортінвентар. Можна з твердістю сказати, що саме з-за його відданості цьому виду спорту, в даний час в нас функціонують відділення боротьби в яких продовжують навчатися все нові і нові таланти краю.

Саме районна федерація, учні та друзі Ореста Маренди та Руслана Чельдієва, з-за підтримки районної державної адміністрації та меценатів краю, щорічно проводять представницькі турніри, пам яті своїх кумирів. На сьогоднішній XIX, в Городенку позмагатися за чемпіонство у 13 вагових категоріях виявили бажання понад 200 учасників із борівських центрів Західного регіону, хмельниччини, київщини та самої столиці. На урочистому відкритті окрім місцевих керівників влади, учасники мали можливість почути настанови та побажання від депутата обласної Ради О.Загурського, голови обласної федерації вільної боротьби Едуарда Прощука, земляків Р.Чельдієва майстрів спорту  Шоти Картузаєва та Єльбруса Гудзаєва, МСМК призерів Світових та Європейських першостей Михайла Кушніра та Романа Моторовича, дружин покійних О.Маренди та Р.Чельдієва, а також постійного головного мецената турніру Романа Калина.

   Два дні на килимах  точилася вперта боротьба за  пальму першості, два дні знайомств  з Городенкою, її жителями, знайомсв та налагодження дружних стосунків між спортсменами різних команд, автографів та спілкувань з відомими спортсменами М.Кушніром та Р.Моторовичом, залишаться в пам яті учасників на все життя. Переможці та призери у своїх вагових категоріях нагородженні іменними медалями та дипломами відповідних ступеней, грошовими винагородами, а чемпіони ще й цінними подарунками. В своєму заключному слові головний організатор турніру Олександр Григорів запросив всіх учасників на традиційний XX – 2014року.

 

Переможці та призери всеукраїнського  турніру з вільної боротьби, памяті тренерів Городенківської ДЮСШ, майстрів спорту Ореста Маренди та Руслана Чельдієва.

 

31 травня – 1 червня 2013 року м.Городенка

 

23 кг.

1. Вадим Ковалик    (Чернівці)

2. Віктор Остафійчук  (Заставна)

3. Максим Різун (чернівці)

3. Дмитро Солоджу (Калуш)

 

26 кг.

1. Валерій Білашевський (Джурів)

2. Андрій Лужний (Калуш)

3. Микола Шпанок (Чернівці)

3. Данило Крикунов (Калуш)

 

29 кг.

1. Волочій Владислав (Тлумач)

2. Олександр Дідошак (Калуш)

3. Сергій Подолянюк (Тернопіль)

3. Едуард Волочій (Тлумач)

 

32 кг.

1. Владислав Бодоряк (Верховина)

2. Андрій Сваричевський (Коломия)

3. Максим Пушик (Ів-Франківськ)

3. Сергій Хіміч (Тлумач)

 

35 кг.

1. Андрій Джелеб (Джурів)

2. Роман Савенчук (Городенка)

3. Михайло Шишков (Городок)

3. Віталій Біліпський (Ів-Франківськ)

 

38 кг.

1. Валентин Блясецький (Джурів)

2. Назарій Данило (Коломия)

3. Андрій Кумицький (Бровари)

3. Андрій Штефанчук (Іспас)

 

42 кг.

1. Михайло Краб (Чернівці)

2. Віктор Квіш (Городок)

3. Юрій Дуняк (Калуш)

3. Богдан Денисюк (Городок)

 

47 кг.

1. Євген Дубовий (Ів-Франківськ)

2. Олександр Вишняк (Чернівці)

3. Ігор Гринків (Калуш)

3. Василь Сова (Долина)

 

53 кг.

1. Ілля Медянський (Бровари)

2. Андрій Кривлюк (Верховина)

3. Володимир Гриньків (Тлумач)

3. Віталій Кохан (Городенка)

 

59 кг.

1. Андрій Гіка (Городок)

2. Тенгіз Дадвані (Київ)

3. Андрій Самборський (Калуш)

3. Віталій Остапчук (Калуш)

 

66 кг.

1. Євген Мельничук (Чернівці)

2. Олександр Соллянніков (Тернопіль)

3. Ігор Цалин (Городенка)

 

73 кг.

1. Давид Демків (Трускавець)

2. Едуард Глобан-Санішак

3. Дмитро Березовський (Городенка)

 

85 кг.

1. Олег Охотник (Чернівці)

2. Василь Раденький (Городенка)

3. Михайло Плаксій (Городенка)

 

БОГДАН АЛІМАН

 
Коментарі
3. 6 .2013 (21:21) Гість
шана і повага Олександру Григоріву!

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.