- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Прикарпатський бокс. Традиції та нові горизонти

31 Травня 2010 (10:37)

Бокс заслужено є одним з найпрестижніших видів спорту. Боксерські традиції нашого краю є досить давніми.

Кореспондент sport.if.ua поспілкувався з секретарем обласної федерації боксу Анатолієм Мушієм про минуле та сьогодення боксу на Прикарпатті.

Отже, все почалося у 1970-х роках. Тоді на Прикарпаття приїхав Олександр Скрипник, у той же час в Івано-Франківську працював теперішній віце-президент Федерації боксу України Ігор Гайдамак. Багато теперішніх наших тренерів є вихованцями цих двох спеціалістів. Так, Скрипник виховав майстрів спорту міжнародного класу Юрія Богданова, Сергія Мічника.

На початку 1990-х років область мала найпотужнішу команду. Тоді на Всеукраїнській спартакіаді з боксу в Євпаторії Івано-Франківщина зайняла друге місце: Віталій Копитко став чемпіоном, на друге місце п’єдесталу піднялися Віталій Цісик, Володимир Колесник, Юрій Кирсанов (у фіналі поступився Володимиру Кличку). Чемпіонами згодом ставали Сервін Сулейманов, Віктор Поляков.

Нині серед найвідоміших тренерів краю — Іван Данилишин, Володимир Вострецов, Сергій Данилів, Тарас Вінтоняк, Віктор Григоришак, Олександр Соколовський. Основними центрами боксу нашої області є Івано-Франківськ, Коломия, Надвірна, Калуш.

Щорічно в області проводяться кілька боксерських турнірів, а саме турнір пам’яті Петра Федоровича, турнір пам’яті Петра Мицика, турнір присвячений Дню Незалежності в Кутах, турнір пам’яті Василя Симчича, Кубок Західного регіону. Також вже стають доброю традицією міжнародні матчеві зустрічі з боксу між Україною та представниками закордонних збірних. Прикарпаття побачило поєдинки з австралійцями та французами.

Крім того цьогоріч вже відбулися чемпіонати області серед школярів, юніорів та дорослих. Днями пройшли молодіжні ігри області.

Прикарпаття має нове покоління боксерів досить високої майстерності: Андрій Зеленяк з Калуша, Ярослав Данилишин з Коломиї, Михайло Селіванов з Івано-Франківська, Руслан Струк з Надвірної, Арсен Різун з Коломиї. Вони вже почали підкорювати п'єдестали всеукраїнських та міжнародних змагань.

Як розповів Анатолій Мушій, практично кожного місяця наші боксери виступають на турнірах в Україні та за кордоном. Це допомагає їм бути у формі, здобувати новий досвід та вдосконалювати свою майстерність.

Отже, якщо хочете дізнатися більше про бокс на Прикарпатті, звертайтеся до Федерації боксу Івано-Франківської області. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 36, тел. 0342) 71-24-67

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.