![]() |
![]() |
![]() |
Історія Станіславського Футболу: Брак полів в Станіславові |
23 Червня 2010 (10:57)
|
Як випливає з заголовку, у публіації йшлося про фатальну нестачу футбольних полів у центрі воєводства. “У той час, – пише автор, як влада виношує плани побудови центрального стадіону, який мав би коштувати аж 1 500 000 (півтора мільйона) злотих, ніхто не звертає увагу на катастрофічний брак ігрових майданичків у місті загалом”.
Станом на жовтень 1938 року Станиславів мав одразу 10 лігових команд: три – у класі А, шість – у В і одну С-класову. І в кожної з них було по чотири склади! Навіть коли кілька дружин відбуває на виїзд, продовжує дописувач “Еха”, в місті потрібно зіграти 15-19 матчів. Як це зробити на трьох стадіонах?
Навіть якщо розпочинати матчі о 9-й ранку, то до 17-ї години, коли настають сутінки можна зіграти по чотири матчі. А ще 3-6 матчів залишаються нерозіграними.
В ідеалі, вважає дописувач, кожен з клубів мав би мати власне боїско. Владі ж потрібно виношувати не плани побудови коштовних стадіонів, а подбати про упорядкувння додаткових футбольних полів.
Три стадіони, про які веде мову автор, це сучасні стадіони “Рух”, “Гірка” та “Наука”. Вони дісталися нам у спадок ще з початку минулого століття. Першою була облаштована територія нині центрального стадіону. У 1907 році влада за тодішньою модою заходилася зводити парк розваг Йордана. Його продовженням став футбольний майданчик, перший офіційний матч на якому відбувся в липні 1909 року: місцева “Ревера” зустрічалася з “дублем” львівських “Чарних”.
До часів Австро-Угорщини відноситься і стадіон “Гірка” (колишній “Локомотив”) в однойменному мікрорайоні обласного центру, хоча точної дати його появи ми, на жаль, не знаємо. Дещо пізніше з’явився теперішній стадіон “Наука” (екс-”Електрон”). Переживши не одну реконструкцію, ці арени й донині є епіцентром футбольного життя Івано-Франківська.
Чого не скажеш про більш нові споруди. Зведений на початку 1980-х спорткомплекс технічного університету, став регулярно приймати футбольні матчі тільки з появою “Факела”. А от на стадіоні ім. Героїв-Пожежників народна гра поки що не прижилася.
У 1987-му для власної команди звело стадіон ВО “Карпатпресмаш” (нині – “Автоливмаш”), та після її закриття стадіон фактично залишився без господаря. Земля, на якій розташована арена, нині є предметом торгів. Тож не виключено, що одна з наймолодших спортспоруд Івано-Франківська незабаром припинить своє існування. На превеликий жаль, для всіх прихильників спорту.
Жаль тому, що, як і в 1938 році, про нові майданчики ніхто мови не веде. А коштовний проект розбудови “Руху” не можуть втілити у життя вже більше двох десятиліть.

Схожі статті




