- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Історія Станіславського Футболу: Брак полів в Станіславові

23 Червня 2010 (10:57)
Другого жовтня 1938 року спеціалізоване спортивне видання “Підкарпатське ехо спортове”, що виходило в Станіславові до війни, опублікувало допис під назвою “Брак боїск в Станіславові” (боїско з польської – це майданчик для гри, поле). Замість підпису автора стояло загадкове “П.”

Як випливає з заголовку, у публіації йшлося про фатальну нестачу футбольних полів у центрі воєводства. “У той час, – пише автор, як влада виношує плани побудови центрального стадіону, який мав би коштувати аж 1 500 000 (півтора мільйона) злотих, ніхто не звертає увагу на катастрофічний брак ігрових майданичків у місті загалом”.

Станом на жовтень 1938 року Станиславів мав одразу 10 лігових команд: три – у класі А, шість – у В і одну С-класову. І в кожної з них було по чотири склади! Навіть коли кілька дружин відбуває на виїзд, продовжує дописувач “Еха”, в місті потрібно зіграти 15-19 матчів. Як це зробити на трьох стадіонах?

Навіть якщо розпочинати матчі о 9-й ранку, то до 17-ї години, коли настають сутінки можна зіграти по чотири матчі. А ще 3-6 матчів залишаються нерозіграними.

В ідеалі, вважає дописувач, кожен з клубів мав би мати власне боїско. Владі ж потрібно виношувати не плани побудови коштовних стадіонів, а подбати про упорядкувння додаткових футбольних полів.

Три стадіони, про які веде мову автор, це сучасні стадіони “Рух”, “Гірка” та “Наука”. Вони дісталися нам у спадок ще з початку минулого століття. Першою була облаштована територія нині центрального стадіону. У 1907 році влада за тодішньою модою заходилася зводити парк розваг Йордана. Його продовженням став футбольний майданчик, перший офіційний матч на якому відбувся в липні 1909 року: місцева “Ревера” зустрічалася з “дублем” львівських “Чарних”.

До часів Австро-Угорщини відноситься і стадіон “Гірка” (колишній “Локомотив”) в однойменному мікрорайоні обласного центру, хоча точної дати його появи ми, на жаль, не знаємо. Дещо пізніше з’явився теперішній стадіон “Наука” (екс-”Електрон”). Переживши не одну реконструкцію, ці арени й донині є епіцентром футбольного життя Івано-Франківська.

Чого не скажеш про більш нові споруди. Зведений на початку 1980-х спорткомплекс технічного університету, став регулярно приймати футбольні матчі тільки з появою “Факела”. А от на стадіоні ім. Героїв-Пожежників народна гра поки що не прижилася.

У 1987-му для власної команди звело стадіон ВО “Карпатпресмаш” (нині – “Автоливмаш”), та після її закриття стадіон фактично залишився без господаря. Земля, на якій розташована арена, нині є предметом торгів. Тож не виключено, що одна з наймолодших спортспоруд Івано-Франківська незабаром припинить своє існування. На превеликий жаль, для всіх прихильників спорту.

Жаль тому, що, як і в 1938 році, про нові майданчики ніхто мови не веде. А коштовний проект розбудови “Руху” не можуть втілити у життя вже більше двох десятиліть.

Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.