- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

ФК "Нафтовик": попереду нові перемоги

14 Червня 2018 (12:10)

Футбол у місті Долина зараз на підйомі. Про це говорять і результати команди, яка після довгого періоду має всі шанси здобути медалі обласного чемпіонату. На сайті Долинської міської ради розміщено коротке інтерв'ю з наставником долинян - Валентином Москвіним, гравцями команди та президентом клубу.

Валентин Москвін (головний тренер ФК "Нафтовик" Долина)
— Валентине Артуровичу, як з’явився футбол у вашому житті?Розкажіть трошки про себе.

Народився я в Івано-Франківську. Батько — військовослужбовець, мати —  вчитель іноземних мов. Жили в центрі міста. Батьки були вимогливі, але це не позбавляло мене з раннього дитинства багато грати з хлопцями у футбол. Здається, десь у першому класі нашу гру бачив Юрій Семенович Шайкін. Він потім підійшов до мене та запросив на тодішній стадіон «Спартак», де знаходилась дитяча футбольна школа. Саме з того часу, можна вважати, футбол став невід’ємною частиною мого життя.

Проводили розбір попередньої гри власних підопічних, можете розповісти саме про цей процес детальніше?
Обговорювати минулі матчі—це розповсюджена практика. Як вони відіграли зустріч, хто стоїть на полі, хто втрачає м’яч, а хто навпаки, проявляє кращі ігрові якості на футбольному полі – це все можна детально прослідити. Розбираємо ті моменти, які у мене особисто викликають питання. Якщо хочеш досягти результату, доводиться приділяти цьому набагато більше уваги. Авжеж, коли говоримо попередню гру, і є хороші моменти, на них також акцентується увага команди, і відзначається командна гра. Але частіше за все це особистісний аналіз, який переходить на індивідуальності у кожному епізоді.  Хто, як і якою ногою мав віддати пас, хто що побачив, куди мав віддати передачу, в яку вільну зону мав зміститися. Потім відновлюємо ситуацію, і я розказую як все мало б бути в тій чи іншій ситуації. І, якщо футболіст має футбольний інтелект, то він сприймає інформацію і більше не допускає таких помилок. Хлопці стараються. Буває, інколи погано налаштуються на гру, а інколи, навпаки, є бажання виграти.

—А як хлопці справляються з таким графіком тренувань? Самі ж ви приїжджаєте з Івано-Франківська?
Якщо футболісти бажають чогось досягти у футболі, то потрібно чимось жертвувати. Ми намагаємося  так підлаштувати час тренувань, щоб це не відображалося на їхній роботі, тим більше, що багато часу вони віддають саме футбольному полю. Тренування здійснюємо тричі на тиждень. Ми знаходимо компроміс, щоб вони встигали на двох фронтах. Зі мною приїжджають ще троє граців з Івано-Франківська. Але все добре, хлопці задоволені.

 — Розкажіть, будь ласка, про особливість команди. В чому «родзинка» «Нафтовика»?
Я намагаюся йти в ногу з часом. Стараюся перебудовувати команду під сучасні футбольні вимоги. Не потрібно боятися експериментувати, підлаштовуватися під гру й докорінно її змінювати. Це потрібно робити! Потрібно вигадувати щось нове, аби обігрувати команди. От, власне, і все.

  — А команда, або особисто Ви слідуєте певним футбольним прикметам перед, під час, або після матчу?
Здається, у хлопців немає такого. Ось коли я грав професійно у футбол, то ми по-особливому розминалися, виходили на поле і т.д. Якісь прикмети завжди були: хтось їв, а хтось не їв – й таке навіть було. У футболістів завжди були якісь особливі «фішки». А у хлопців я не помічав, щоб хтось з певної ноги на поле виходив. Вони уважно вислухали мої настанови на гру й включають музику й під неї готуються й розминаються. За моєї професійної кар’єри ми перед грою завжди сідали на хвилинку, щоб кожен зсередини себе направляв на матч, просив допомоги у Всевишнього. Й завжди така хвилина була у кожного. Мої ж хлопці просто біжать собі на поле грати. Можливо, просто у них це треба попитати, може у когось є свої особисті забобони, але явних командних я не помічав, щоб у когось були шорти навиворіт, або щоб хтось тричі футболку провертав.

–І наостанок Ваші побажання молодим футболістам.
— В першу чергу, здоров’я! Молоді футболісти не вміють його берегти. Хотілося б, щоб вони більш відповідально та серйозно ставилися до футболу, а це, в свою чергу, принесе результат. Футболістам хотілося б побажати росту – виходити на нові рівні розвитку, щоб дійсно  футбол став основоположною ланкою у формуванні здоров’я молоді та щаблем до команди майстрів. Хочеться, щоб, як закордоном, це стало популярним й футбол показували по телебаченню. Безумовно, всі хочуть бути чемпіонами. На жаль, це дано одиницям або декільком десяткам футболістів у цілому світі. Я бачу, в команді є талановиті юні футболісти, яким треба створити всі умови. Вірю, що саме вони та стабільна фінансова ситуація, бажання до перемог сприятимуть тому, щоб до Долини повернеться справжній футбол, який ми втратили в останні роки.

 

Михайло Басараб (півзахисник ФК "Нафтовик" Долина)
- В команду прийшов, коли остаточно визначився з своїм майбутнім. Сам я з Болехова і  вже був у складі команди 2007-2008 роках. У нас збирається непогана команда, багато молодих, перспективних гравців, є багато фінансових вливань. Прогрес очевидний. До того ж, гравці стараються комбінувати, проявляти свої найкращі якості й сповна віддавати всі свої сили та вміння для досягнення позитивних результатів. Повернулись люди на стадіон, починається будівництво інфраструктури. Частково крокуємо до професійного рівня. Ми  хочемо  звичайно, щоб це відбулося. Будемо чекати. А щодо нашого чемпіонату, то не секрет, що ми йдемо на 2-му місці, боремось за призові місця. 20 років не було такого успіху. Кожна гра—на вагу золота. Будемо намагатись порадувати вболівальників. Намагаюся не пропускати тренувань, на стадіоні повністю віддаватися грі і, по мірі можливості, не припускатися помилок. Кожна гра дає  азарт, і навіть у разі поразки, наскільки вона болісно сприймається, але гра надає емоції. Вони різні при перемогах та поразках, та навіть після невдачі у тебе з’являється мотивація працювати більш наполегливо, щоб в наступній грі вже перемогти.

Василь Лаврінок (півзахисник ФК "Нафтовик" Долина)
- У футбол ідуть, щоб крок за кроком підніматися все вище. Досить вже посідати другі-треті місця, хочеться виграти чемпіонський титул та представляти Долину гідно. Думаємо, незабаром і це зможемо. Команда перспективна. Все можливо. Звісно, про глобальні успіхи говорити зарано, але треба вірити і докладати зусиль. А щодо очікуваного результату в чемпіонаті області, боротьби за чемпіонське звання, то ми завжди ставимо перед собою найвищі завдання, які зводяться до того, щоб перемагати в кожному матчі.

Є побажання на перспективу. Але це вже не стосується мого покоління гравців. Хотілося б бачити юнацький склад у футболі. Коли я починав тільки займатися футболом, у нас була професійна команда. Молодим футболістам було до чого прагнути. Було б дуже добре у недалекій перспективі відродити в Долині професійний футбол. Також приємно, що в нашій нинішній команді є достатньо молодих футболістів, які є місцевими вихованцями. Добре, коли в колективі є здорова конкуренція, хай навіть коли наступають «по п’ятах». Зараз в Долині підростає кілька поколінь перспективних молодих футболістів. Вірю, що з них у майбутньому сформується кістяк нової професійної команди. А ще, вірю, що у нас в найближчій перспективі суттєво покращиться інфраструктура. До прикладу, дуже важливим є відновлення павільйону на стадіоні та будівництво великого футбольного поля з штучним покриттям, яке давало б змогу займаьись круглий рік. Але це все згодом. Поки ми стежитимемо за своїми результатами і будемо тішити вболівальників». На запитання, кому хочеться сказати «дякую» за те, чого досяг, радісно одказує: «У першу чергу, вболівальникам. Без них і футболу не буде цікавого. Коли виходиш грати при порожніх трибунах, то  відчуття зовсім не те. Й звичайно тренеру, який зміг розкрити мої кращі якості. Адже Бог дає комусь швидкість, комусь – хорошу реакцію, а завдання тренера – все це побачити, направити. Мені пощастило з людьми, які зі мною працювали.

Святослав Димид (голкіпер ФК "Нафтовик" Долина)
- Кожного тренера в першу чергу варто оцінювати за показником прогресу. Можна сказати одне – при Валентинові Артуровичу відчулись позитивні зрушення. Він прийняв команду у непростий період в минулому сезоні, коли «Нафтовик» за підсумками першого кола перебував на передостанній позиції в чемпіонаті області. За нетривалий час тренеру вдалось налагодити контакт з гравцями, побудувати гру і дати результат. У другому колі команда переродилась і почала інтенсивно здобувати очки. В підсумку нам вдалось «вилізти з підвалин» і фінішувати в середині турнірної таблиці. Вже тоді було дуже приємно з того, що на наші матчі почали ходити вболівальники, а гравці своєю самовіддачею в кожній грі заслуговували похвали з їх боку. Новий сезон ми розпочали вже ставлячи перед собою більш амбітні цілі, зуміли якісно підсилитись в міжсезоння. І зараз, на фініші чемпіонату «Нафтовик» вперше за довгих 20 років є претендентом на здобуття медалей. Окремо мені хочеться відзначити позитивні зміни в інфраструктурі клубу. На сьогоднішній день команда забезпечена всім інвентарем для тренувального та ігрового процесу. За рахунок фінансування з міського бюджету почалось відновлення стадіону. Вже сьогодні ми суттєво якісніше працюємо над утриманням футбольного поля, нещодавно в рамках «громадського бюджету» завершили встановлення нового табло. Такі позитивні зміни на всіх фронтах дають впевненість в тому, що команда «Нафтовик» і футбол у Долині загалом будуть розвиватись і надалі.

Володимир Смолій (президент ФК "Нафтовик" Долина)
- Футбол люблю з дитинства. Завжди з особливим переживанням спостерігав за матчми «Нафтовика». В часи професійної команди, як і інші вболівальники, відчував гордість за свою команду. Було дуже прикро, коли для «Нафтовика» настали непрості часи і з’явилась реальна загроза його зникнення. Як представник міської влади, можу сказати, що в міста до останнього часу не було можливостей фінансово підтримувати утримання команди. Проте, така можливість з’явилась із проведенням бюджетної децентралізації. Саме тоді, орієнтовно на межі 2015-2016 років ми спільно з районною владою почали виношувати ідею створення спільно заснованої юридичної особи, яка б займалась утриманням команди. Тим не менш, ще до того, у міському бюджеті на 2016 рік ми передбачили співфінансування на утримання команди в додаток до коштів районного бюджету. На початку 20ку року, як Вам вже мабуть відомо, ми владнали всі юридичні формальності та зареєстрували Асоціацію «Футбольний Клуб «Нафтовик-Долина». Окрім міської та районної рад, до числа засновників нового клубу увійшла громадська організація «Долинська районна федерація футболу». Найвищим органом управління клубом є рада засновників, до числа якої окрім мене делеговано заступника голови районної ради Михайла Миколайовича Лавріва та багаторічного президента і головного тренера «Нафтовика» Степана Йосиповича Штеня. Безпосередньо радою засновників, мене було обрано президентом клубу. Виконавчим директором команди призначено Назарія Ярича. Крім того, адміністрація клубу включає ще двох людей які допомагають нам на громадських засадах: Тетяну Марчук (ведення бухгалтерського обліку та відео зйомка) і Назарія Білоголовку (лікар команди). Ревізійну комісію клубу складають Віктор Макосій, Михайло Федай та Людмила Кузеляк.

Фінансування клубу на сьогодні є стабільним і забезпечується в основному з двох джерел: міського та районного бюджетів. Також стараємось працювати зі спонсорами, залучати позабюджетні кошти.

Щодо амбіцій команди, то можу сказати, що перед початком сезону 2017\18 ми свідомо не ставили ніякого конкретного результату вираженого в міці у турнірній таблиці. Особисто я завжди вірив, що з тим підбором футболістів який є у нашому розпорядженні «Нафтовик» здатен бути конкурентним на обласному рівні і посідати високі місця. Важливо було, щоб в це повірили самі хлопці. Радію з того, що по ходу сезону, з кожною наступною перемогою і набраними очками ця віра і впевненість у своїх силах ставали все сильнішими. Завершивши перше коло чемпіонату на 2 позиції, команда була вже без зайвих слів мотивована до того, щоб у другій частині сезону довести не випадковість цього факту. Окремо хочу виділити досягнутий результат цього сезону в розіграші Кубка області, де «Нафтовик» зупинився за крок до фіналу, у непростому протистоянні поступившись лише вищій за рангом команді «Покуття» (Коломия). Зараз, за 3 тури до фінішу чемпіонату ми продовжуємо утримувати 2 позицію в турнірній таблиці. Проте, в найближчому поєдинку 24 туру проти брошнівських «Карпат», які є нашим найближчим конкурентом, мусимо перемагати і цим гарантувати собі фініш у призовій трійці. Надалі, доля «срібних» медалей повністю в руках наших футболістів. Адже в разі перемоги чи навіть нічиєї в останньому турі у матчі з «Колосом Городенківщини», ніхто і ніщо не зможе посунути нас донизу. Маю переконання і внутрішнє передчуття того, що все саме так і складеться і за пудсумками сезону наші вболівальники гордитимуться результатом «Нафтовика».

Серед наших здобутків насамеперд хотів би згадати те, що нам у непростих умовах вдалось збудувати боєздатний колектив. Величезна заслуга в цьому головного тренера Валентина Москвіна, якому я надзвичайно вдячний за згоду очолити команду на початку 2017 року. З Валентином Артуровичом у нас склались теплі та дружні стосунки, побудовані на взаємній довірі. Те ж саме можу сказати і про мікроклімат у колективі та між гравцями персонально. У нас дружня команда, приємна атмосфера на тренуваннях і завжди відповідальне ставлення до своїх обов’язків з боку кожного.

По-друге, хотів би відзначити суттєве покращення в ставленні до команди з боку вболівальників. Адже саме люди є тими для кого ми усі працюємо, а гравців викладаються на тренуваннях та футбольному полі. Приємно, що на наші домашні матчі останнім часом приходить велика кількість людей. Приємно чути на вулицях міста, що про «Нафтовик» говорять, обговорюють минулі матчі, щиро бажають успіху. Це найголовніше. Ми надзвичайно цінуємо підтримку людей і прагнемо в кожному матчі радувати свого вболівальника. Приємно, що навіть попри поразки, які звичайно ж бувають у футболі, люди як прийшли на стадіон дякують команді за самовіддачу та боротьбу. І хлопців це мотивує у майбутньому, дає відчуття того, що в тебе за спиною є підтримка.

Щодо найближчих планів, то безперечно прагнемо на мажорній ноті завершити поточний чемпіонат і привезти в Долину «срібло» обласного чемпіонату. А далі буде міжсезоння. Будемо готуватись, підсилюватись. Вже озвучили гравцям, що прагнутимемо максимально зберегти існуючий склад футболістів і здійснити лише точкові підсилення. Традиційно, в липні проведемо інтенсивний підготовчий період до нового сезону у вигляді навчально-тренувальних зборів. А далі – в новий сезон з високими завданями та амбіціями. Вірю, що в найближчі роки зуміємо здобути для рідного міста титул Чемпіонів та володарів Кубка області. Одним словом, будемо робити все для того, щоб не стояти на місці та розвиватись.

Користуючись нагодою хотів би висловити слова подяки усім, хто сьогодні допомагає нам будувати новітню історію «Нафтовика». Насамперед, дякую міському голові Володимиру Гаразду та голові районної ради Івану Даниліву, які підтримали ідею заснування нового клубу та забезпечення його фінансуванням з міського та районного бюджету. Дякую депутатам міської та районної рад, які одностайно голосують за підтримку фінансування команди. Висловлюю подяку за співпрацю членам органів управління клубом та всьому персоналу клубу, апарату міської ради та районної державної адміністрації, заступнику голови районної ради Михайлові Лавріву, голові РДА Юрію Мазуру, його заступнику Михайлу Дидяку, директору РЦФЗН «Спорт для всіх» Роману Лопуху та бухгалтеру Людмилі Кузеляк. Особливу подяку хочу адресувати усім людям та організаціям, які фінансово підтримують команду. А також, безперечно – головному тренеру та гравцям команди. Вірю, що нові і найбільші перемоги «Нафтовика» попереду і ми досягатимемо їх разом!

 

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.