- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Роман Дебелко - українець, що став супербомбардиром в Естонії

18 Грудня 2018 (15:43)

«Класичний центральний нападник таранного типу». Так себе презентував Роман Дебелко, щойно перейшовши у львівські Карпати. Він провів на полі всього 5 матчів та відзначився одним голом з пенальті. Після цього Роман у старті більше не з’являвся.

А за кілька місяців Карпати віддали його в оренду до Левадії – естонського клубу з Таллінна. За один сезон в Естонії Дебелко забив 34 м’ячі та віддав 12 гольових передач. І це все у 45 матчах! Нині він – третій бомбардир чемпіонату Естонії. Footballhub поспілкувався з Романом і дізнався, які подальші плани має український нападник.

"У Левадію я вже, напевно, на 90 % не повернуся. Вони відмовилися від опції викупу. Зараз вирішується, чи залишуся я в Карпатах, чи поміняю свою прописку. Поки все процесі. Повернутися в нинішні Карпати? Чом би ні! Було б добре! Але за умови, що на мене розраховуватимуть, довірятимуть.

Коли була зміна тренерів, коли Серхіо Наварро звільнили і прийшов інший наставник, мене відправили до дубля. Я тренувався з дублем, не грав за першу команду. Причину не пояснили. У кожного тренера свої погляди на футболістів, на різні речі, одному тренеру підходять одні гравці, іншому – інші. Тому не зійшлися, напевно, в поглядах, хоча конкретну причину ніхто не назвав.

Часта зміна тренерів в Карпатах? Я не знаю, в чому проблема. Це рішення керівництва. Якщо вони його прийняли, то хай вони й обґрунтовують свої дії.

Більшість м’ячів в Естонії забив лівою ногою, хоча робоча права. Напевно, виникало, більше таких гольових ситуацій, коли м’яч був на лівій нозі і вдалося завершити їх саме лівою ногою. Це просто збіг обставин.

Що здивувало в естонському футболі? У футбольному плані, я думаю, українська Прем’єр-Ліга сильніша за естонську в усіх аспектах. Рівень естонського чемпіонату – наша Перша Ліга. Вища Ліга нижча за класом, ніж українська.

Здивували умови в таліннській Левадії: дуже хороша база, є два трав’яні поля, одне штучне, стадіон. У нас кожне тренування записувалося на відео. Робили детальні розбори ігор та тренувань. Тренери також використовували таку систему, яка називається «Catapult». До речі, вона є не у всіх команд УПЛ.

Система фіксує твій пульс, твою швидкість. Це такі датчики, які показують роботоспроможність організму. Барселона в таких тренується та й інші топові клуби. Датчики під’єднано до комп’ютера, і через супутник тренери можуть дивитися в онлайн-режимі всі твої показники. Це використовується тільки в Левадії. Інші команди чемпіонату Естонії такого не практикують – це дуже дорого.

Коли йшов в оренду до Леваді, то сказали, що в мене ігровий час буде, але, звичайно, це треба заслужити і щоразу відвойовувати грою своє місце у старті. У лютому 2018-го Карпати віддали в оренду в Левадію двох футболістів: мене і Юрія Ткачука. У нас однакові умови оренди.

У Левадії є дитяча школа. Зараз у другому складі багато перспективних футболістів, вихованих цією школою. Клубові всього 20 років, він доволі молодий.

Звичайно, хочеться потрапити у збірну. Це престижно. Це гордість. Зараз тренер головної команди – Андрій Шевченко. Це кумир мого дитинства. Та й не тільки мого, певно, всіх юних та дорослих українських футболістів.

Як нас в Карпатах налаштовував Артем Федецький? Він – хороша, вихована людина з почуттям гумору, у футболі має бійцівський характер, завжди прагне до перемоги. Виступав у Дніпрі, Карпатах, збірній України. З нього можна брати приклад. Перед грою говорить із таким ентузіазмом, волею до перемоги, зарядженим голосом. Це передається гравцям".

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.