- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Юрій Мартищук: «Заходить Коля Іщенко і каже: «Є варіант здати гру за 110 тисяч доларів»

13 Травня 2019 (19:52)
Коломиянин та екс-голкіпер Карпат Юрій Мартищук розповів усі подробиці договірного матчу між харківським Металістом та Карпатами.

«Я живу з цим 11 років, тягну зайві вантаж та вагу. Не фізичні, а душевну. 2008-й рік. Договірний матч Металіст – Карпати. Хочу розказати всю правду.

Я заговорив лише для того, щоб зняти цей хрест. На базі Карпат, де ми зібралися за два дні до матчу, перед тренуванням (а я жив у кімнаті з Ігорем Худобяком) до нас заходить Коля Іщенко. І каже: є варіант здати гру за 110 тисяч доларів. Кожен, хто вийде в основі, отримає 10 тисяч. Після цього він дає слово нам. Я відповідаю першим: в такі ігри грати не буду. Ігор Худобяк теж відмовився. Коліні слова: якщо гру не здає хоча б один футболіст, не здає ніхто.

Як і хто приносив гроші, я не бачив. А Іщенко пішов другим шляхом. Зібрав кістяк команди, і вони домовилися здати гру. Худобяк також. При мені він сказав, що ні, а тут – що буде грати. Єдиний, кого не повідомили, це Петрівський.

Приїзжаємо до Харкова, і є таке відчуття, що може це статися, а може й ні. За день до матчу підходить Коля Іщенко і каже: «Ніхто здавати не буде, граємо чисто», Лащенков у свої забив, плюс червона — пацан по повній програмі відправцював свою «десятку». Коли ми програвали 0:2, бачив, як Лащенков з Іщенком сміються.

Приїхав Димінський [на базу після матчу], викликав команду и включив аудіо, де були слова Лащенкова про здачу. Далі він сказав написати пояснювальні. Після цього команда ще раз між собою зібралася, ми поговорили. Хлопці відмовилися писати. Я підняв бучу і сказав: «Ви знаєте, я не здавав, гроші не брав, і ви маєте це сказати». Вони так і зробили, і після цього в клубі мене ніхто не чіпав. Але в мене ще було півтора роки контракту. Петру Петровичу не сподобалося, що я не здавав. Всі здали, і всі на гачку, а я ні.

Кочетов пропонував розповісти все, але якби я це зробив, то це було б фатально для деяких людей. Я їх прикрив. Зайняв позицію не говорити і мовчав. Ця позиція була погана для мене, програшна. Я тисячу разів пожалкував, що її заняв.

«На той період, коли прийшло рішення [мав сплатити 10 тисяч доларів штрафу], нам уже не платили зарплату. Грошей я рік не отримував, і для мене це було проблематично. ФФУ спочатку забороняла мені грати, а потім дозволила розрахуватися в розстрочку. Я звернувся до футболістів. Василь Кобін сказав: «Юра, скільки треба?». І перерахував 2 000 доларів. Худобяк перерахував 1 000 доларів. Залишалося сім. Звернувся до Колі Іщенка: ось пацани скинулися. А він мені прямим текстом: «Іди…», — розповів Мартищук в інтерв’ю програмі «Великий футбол».

Скандальний матч Металіст — Карпати був визнаний договірним. Поєдинок відбувся 19 квітня 2008 року, в рамках 26-го чемпіонату України в Харкові і завершився перемогою господарів з рахунком 4:0. За результатами справи харківський клуб позбавили бронзових нагород у сезоні 2007/2008.

Юрій Мартищук виступав за Карпати з 2005 по 2009 рік. Останнім клубом голкіпера був одеський Чорноморець, який футболіст покинув в 2015 році.
Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.