- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Сергій Турянський: "Сподіваємося, Коломия зможе проявити себе в футболі"

25 Лютого 2020 (19:54)

Один із найбільш славних вихованців коломийського футболу, Сергій Турянський, під час своїх успішних виступів у футболі захищав кольори таких футбольних клубів, як СКА «Карпати» (Львів), «Прикарпаття» (Івано-Франківськ), «Таврія» (Сімферополь), «Нива» (Вінниця) та «Нива» (Тернопіль), виступав у складі низки зарубіжних команд, а також – національної збірної України.

Другий сезон він очолює представника рідного краю на всеукраїнському рівні – коломийське «Покуття», яке заслужило в аматорському футболі реноме непоступливого, амбітного колективу.

– Давайте розпочнемо із самого змагання. Чи гідний цього сезону Чемпіонат України серед аматорів, чи відповідає своєму статусу?
– Як для аматорів – це сильний турнір. Є декілька дуже серйозних гравців. І по організації, футболістах, рівні боротьби все добре.

– «Покуття» зразка поточного сезону дещо обновилося порівняно з попередніми. Чи були в кадровому плані позитивні чи негативні здивування?
– Навіть важко сказати. Всі, сказати б, виступали однаково слабко-рівно. Загалом, з тих чи інших причин – як суб’єктивних, так і об’єктивних, слабко провели перше коло. Тому нікого не став би виділяти.

– Щодо персоналій, то менше, ніж зазвичай, грав і зовсім не забивав досвідчений захисник Лазорик. Причина цьому – травми?
– На жаль, у нього з ногою проблеми. Хоча йому 35 років, по його статурі, фізиці та відношенні до футболу він однозначно б більше допоміг команді, якби не дошкуляли травми.

– Не забивав у це півріччя Кушецький, який навесні непогано влився в команду.
– Так, ми слабко зіграли перше коло. І деякі футболісти думали, що зможуть на якомусь багажі, не прикладаючи максимум зусиль, зіграють на своєму рівні. А футбол вимагає максимуму зусиль у кожному матчі. Звідси – неспівпадіння, регрес у багатьох виконавців. Стосовно конкретно Кушецького, він дійсно зіграв слабкіше, ніж навесні. Результат – саме такий. Нема голів.

– При кількох кадрових втратах і регресі окремих виконавців – чи було вдале посилення влітку?
– У нас були проблеми – ми більшою мірою спонтанно посилилися. Не планували деяких змін. Той же Подоляк дістав травму влітку, вилетів з «хрестами». Шукали на його місце гравця – і добре, що такого знайшли в особі Локатиря. Він дійсно посилив нашу задню лінію. Причому, ще й сприяв голами – як на всеукраїнському, так і на обласному рівні.

Щодо інших новачків… Ну от, приміром, Курташ – це непоганий футболіст і хороша людина, але в нашу команду не зміг вписатися. Таке буває. Загалом, раз результат погіршився, то й про посилення не можемо говорити.

ФК «Покуття» (Коломия): 6 місце Групи 1 на проміжному етапі

– Вже після початку сезону «Покуття» посилив досвідчений вихованець буковинського футболу Керчу. На якій позиції бачили цього універсала?
– Річ у тім, що використання того чи іншого гравця зумовлюють обставини в команді. У нас були проблеми в центрі, тому сподівалися на його допомогу саме там. Нам потрібен був футболіст, який міг м’яча притримати, розіграти, повести гру. Змушені були скористатися універсалізмом Керчу саме там. Хоча він уже вийшов із віку спортивної перспективності, але на досвіді свою справу добре знає.

– Актуальна для сучасного футболу проблема забивного нападника – у вас у команді грають Головачук і Карапка, за плечима яких досвід Другої ліги ПФЛ у складі тієї ж «Буковини», але, скажімо так, стабільного фахового бомбардира «Покуття» в цьому сезоні так і не виявило…
– Карапка – гравець хороший, старанний, але він не є забивним нападником. А от Головачук, на жаль, мало грав – він майстерний форвард, який спроможний дати результат. Травма та спричинена цим неготовність зіпсували йому півріччя. Втім, він не єдиний, у кого не задався сезон.

ФК «Покуття» (Коломия): 6 місце Групи 1 на проміжному етапі

– В чому причина?
– У нас не було підготовчого періоду, не кажучи вже про повноцінні збори. Зібралися спонтанно – й почали грати. А травми, відсутність цілеспрямованого посилення зіграли свою роль. Тож команда лише десь у жовтні вийшла на більш цілісний рівень.

– Вже відомо, що «Прикарпаття» підписало одного з лідерів вашої команди – Сікача. А які ще втрати є чи можуть бути в «Покуття»?
Кушецький пішов у одну з команд Другої ліги чемпіонату Івано-Франківської області – «Ураган» (Черніїв). Щодо інших, то, звичайно, хотілося б їх зберегти. «Покуття» збирало цей бойовий склад не один рік, значні зусилля вкладені в пошук і підготовку футболістів. Хотілося б, аби ця команда ще пограла на хорошому рівні й зуміла себе добре проявити й реалізувати.

– Окрім всеукраїнського рівня, є ще й обласний. Відомо, що «Покуття» там лідирує…
– Так, там на час зимового антракту ми на першому місці. Недалеко за очками «Карпати-Енергетик» (Галич), «Карпати» (Брошнів-Осада) та «Нафтовик» (Долина). Пройшли далі й у Кубку області, у чвертьфіналі на нас чекає матч із галичанами – іншим учасником Чемпіонату ААФУ, «Карпатами-Енергетиком». Ми минулий сезон на обласному рівні пропустили, зараз ось виборюємо першість.

ФК «Покуття» (Коломия): 6 місце Групи 1 на проміжному етапі

– На сьогодні цей склад «Покуття» повністю реалізувався, чи є ще куди рости, є ще що доводити?
– Однозначно є куди зростати. «Покуття» (Коломия) завжди славилося як самобутніми футболістами, так і вольовим спортивним гартом. Але, на жаль, всі ми залежні від нашого сучасного життя, від тих обставин, які складаються з політикою, економікою, всіма такими питаннями. Тому скажу так: у нас футбольний край, який заслуговує на хорошу команду та можливість виступів на всеукраїнському рівні. Сподіваємося, Коломия зможе проявити себе в футболі.

Артур Валерко, SportArena.com

 
Коментарі
27. 2 .2020 (09:33) MAL806
Хто крім Сікача та Кушецького ще пішли? Яке поповнення? Хтось щось знає...

10. 3 .2020 (11:47) FC_IF
Карапка і Савчук вже не з командою

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.