- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Децентралізація аматорського футболу: нові райони, нові чемпіонати

03 Листопада 2020 (21:19)

В останню неділю жовтня в Україні відбулися місцеві вибори. Було гаряче, йшли майже всі. Принаймні в кожного з нас було по декілька десятків друзів та знайомих, які пробували свої сили в боротьбі за звання народного місцевого обранця певного рівня. Результати поступово набувають статус офіційного. Однак, ми спортивний сайт, тому вибори нас цікавлять трохи в іншому ракурсі.

Місцеві вибори відбувалися фактично вже за округами, створеними на основі нового адміністративно-територіального поділу на ОТГ та райони. Загалом, адміністративно-територіальна реформа передбачає і обєднання областей. Та ми ще до цього не дійшли, тут райони і громади з великими складнощами та потугами вдається формувати.

Отже, маємо шість нових районів в Івано-Франківській області. Ще потібно пройти багато кроків, щоб процес формування цих районів завершився, але депутатів вже маємо. Якщо укрупнюються райони і утворюються нові ОТГ, то повинно реформуватися і проведення аматорських  футбольних змагань на районному рівні.


Ось такий маємо новий поділ на райони. Перше, що випливає з логіки змін. Деякі районні змагання проводяться востаннє, тобто останній розіграш. Так як змагання проходять за системою "осінь-весна", останніх чемпіонів матимемо десь влітку. Далі мала б відбутися реорганізація місцевих осередків з врахуванням змін. Принаймні так би було логічно.

Така реорганізація районних  змагань мала б поставити крапку в проведенні ще одного турнуру - Кубку чемпіонів міст та районів області. Хоча його теж можна підлаштувати під нові реалії, змінивши формат змагань. Переможці Калуського, Івано-Франківського, Коломийського, Надвірнянського, Косівського та Верховинського районів могли б в міні-турнірі розігрувати звання кращого. Та чи буде це комусь цікаво? Складно так одразу відповісти. Багато що залежить від того, на скільки сильними будуть внутрішні районні змагання.

А вони можуть стати конкурентноспроможними. В більшій мірі це стосується Калуського та Івано-Франківського та Коломийського районів, де буде зібрано в одному розіграші сильні команди одразу з декількох "старих" районів. Найбільший новостворений район налічуватиме більше півмільйона жителів та включатиме одразу декілька традиційно багатих на футбольні команди "старих" районів. Питання в тому на скільки оперативно футбольним функціонерам вдасться організувати структуру нових змагань. Наприклад, Івано-Франківська міська федерація футболу в дуеті з владою ОТГ спрацювала швидко і в Івано-Франківському ОТГ маємо чемпіонат з великою кількістю учасників та безкомпромісною боротьбою.

Для Косівщини, Надвірнянщини і Верховинщини практично нічого не зміниться. Першим або проводити змагання самостійно або кооперуватися із сусідами. Другий варіант менш ймовірний через значні відстані, які командам доведеться долати на виїзні матчі.

Надвірнянщина має хороший внутрішній районний чемпіонат з великою кількістю учасників і дуже хорошим інформаційним супроводом. Сайт "Футбол Надвірнянщини" - найкращий проект такого формату в нашій області.

А Верховинщина... Особливий гірський регіон нажаль дуже малоінформативний щодо власних спортивних змагань. Минулого року зявився сайт Верховинської РФФ, який на старті 2020 року припинив оновлюватися. Нажаль...

Даний матеріал спроба заглянути в майбутнє, уявити собі як відбуватимуться аматорські районні змагання в умовах нового адміністративно-територіального поділу. А для пересічних вболівальників, районні змагання завжди не менш цікаві, ніж обласні футбольні баталії чи виступи наших представників на професійному рівні.

 
Коментарі
4. 11 .2020 (14:23) TRJ3
Онлайн матчів чемпіонат області - http://ifff.if.ua/online

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.