- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Борис Червоний: "Мета - повернути професійний футбол до Калуша"

26 Лютого 2012 (08:00)

Найчастіше золоті медалі обласного чемпіонату за всю історію його проведення відправлялися до Калуша. Саме колектив з цього міста, виступаючи під назвою "Хімік", юув споравжнім грандом обласного футболу.  Та славні часи поступово минали, а їх змінив занепад, який привів до того, що калушани вперше в своїй історії вилетіли до другого дивізіону чемпіонату області. Після посередніх виступів в 2011-му в другій лізі ФК "Калуш", схоже, отримав нове дихання. Про перспективи клубу та процес відтворення команди говоримо з президентом ФК "Калуш" Борисом Михайловичем Червоним.

– Борисе Михайловичу, яким чином, може, завдяки кому, вдалося вийти на такий організаційний рівень у клубі?
– Завдяки відданим уболівальникам і ветеранам калуського футболу, всім тим, кому не байдужий стан футболу в нашому місті. Не бажаючи більше миритися з ситуацією яка склалася та чекати чиєїсь доброї волі, одинадцять відданих футболу людей вирішили взяти ініціативу на себе та утворити організацію, яка б постійно опікувалася справами футболу на Калущині.
30 квітня 2011 року ми провели установчі збори, вибрали керівні органи та практично щоденно, виключно на громадських засадах, почали робити крок за кроком для покращення становища. Можливо, це ще невеликі кроки, та важливо що вони є планомірними і чим раз вагомішими.
– Чому саме «Громадська організація «Футбольний Клуб «Калуш»»?
– Громадська організація – це оптимальна форма для ідеї, яка має на меті об'єднати можливості влади та бізнесу під контролем громадськості. Тому про всі наші дії ми інформуємо любителів футболу через ЗМІ, що створює довіру до нашої роботи як у спонсорів і керівників влади так і в простих любителів футболу.
Членство в Клубі, що базується виключно на добровільних засадах, постійно зростає і вже становить більше ста чоловік. Всі члени мають рівні права та зобов'язані поєднувати ідеї і мету клубу, а основною метою нашої організації є створення умов для постійної діяльності професійної футбольної команди в Калуші.
– Розкажіть детальніше про керівний склад клубу, яким є тренерський склад?
– Згідно статуту Громадської організації її керівними органами є правління, виконавча дирекція та контрольна комісія, а найвищим керівним органом являються Загальні збори клубу. Склад правління клубу на сьогодні є таким: Євген Геренда, Володимир Мандрик, Ярослав Липай, Андрій Білецький, Ігор Кучма і Сергій Чернишов, а очолювати правління, як президентові клубу, випала честь мені. І до речі, 26 січня пройшли перші загальні збори у відкритому форматі, на які було запрошено багато відомих людей з футболу та спортивної громадськості нашого міста, а також було презентовано Громадську організацію «Футбольний клуб «Калуш»».


Одностайним рішенням зборів вирішено подати заявку на участь команди в першій лізі чемпіонату області. Очолити команду було доручено Юрію Маляру, відомому в минулому гравцю калуських команд «Хімік» та ФК «Калуш», а юнаками опікуватиметься тренер Калуської ДЮСШ Сергій Бурковський.
– Чи матиме ФК «Калуш» завдання на сезон?
– Завдання у ФК «Калуш» завжди найвищі: це боротьба за призові місця обласного чемпіонату, але насамперед необхідно покращити якість гри та повернути вболівальників на трибуни, а в перспективі – відновити участь команди у професійній лізі України. Адже для цього в Калуші є вся необхідна спортивна інфраструктура, уболівальники, школа футболу, залишається справа лише за "малим" – стабільним фінансовим забезпеченням.
– Під завдання потрібні кошти, озвучувалася навіть цифра – 800 тисяч гривень. Звідки візьмуться ці кошти?
– В чемпіонаті Івано-Франківської області беруть участь різні команди, отже і різні декларовані бюджети. Ми не змагаємося за найбільший бюджет, в нас інша мета – стабільно "достатнє" фінансування футболу: як обласної команди так і дитячо-юнацької школи. Хочу тільки додати, що умови в Калуші будуть не гіршими, ніж в інших командах. Джерела наповнення – це частково міський бюджет, також благодійні внески спонсорів і меценатів, внески членів клубу, інші надходження.
– Привідкрийте завісу основного складу команди. Прізвища.
– Зараз ще за рано говорити про основний склад, адже все буде залежати від результатів підготовки до сезону. Ближче до середини березня тренер буде визначатися як зі складом, так і з заявковим списком гравців. Загалом "опираємося" на місцевих виконавців. Взимку до нас повернулось ще декілька гравців-вихованців Калуського футболу, обов'язково плануємо підсилитись в літньому міжсезонні.
– Коли розпочались збори клубу? Чи проводились уже спаринги?
– Збір вже проходить з 1 лютого в спортивно-оздоровчих закладах міста. Після 24 лютого ми плануємо взяти участь в турнірах на «Кубок Підгір'я» та «Пам'яті Думанського», а в березні – проведемо декілька товариських матчів.
– Чи готовий стадіон у Калуші до проведення матчів чемпіонату області?
– Стадіон «Хімік», який збудований ще в 1951 році, завжди готовий для проведення змагань будь-якого рівня. Споруда може вмістити близько 5000 глядачів, на центральній трибуні обладнано 850 індивідуальних пластикових крісел, розміри поля – 105 х 68 м, діє електронне табло, освітлення – 500 люкс. Опікується станом стадіону його директор – Мандрик Володимир Станіславович. Якість газону футбольного поля є однією з кращих в області, адже тут проводить домашні матчі чемпіонату України калуська жіноча команда «Нафтохімік-ПНУ».
– ФК «Калуш» – проект не на рік?
– Звичайно, і як я зазначив вище, основною нашою метою є повернення професійного футболу в Калуш. Можливо, вже в 2013 році. Все залежатиме від громади. Важко планувати на довгостроковий період в сучасних умовах, але, все ж, треба завжди піднімати собі планку. На теперішньому етапі першочергове завдання – це розбудова футбольного клубу, його структури, зміцнення організаційної та фінансової бази, покращення тренувально-оздоровчих умов, тобто досягнення рівня "неповернення".
– Дякуємо за розмову. Бажаємо успіху Вам і Вашій команді.

Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.