- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Мирослав Ступар: "Я просто шокований рiшенням Коллiни"

23 Травня 2012 (11:50)

Федерацiя футболу України пролонгувала контракт з куратором вiтчизняної системи арбiтражу П'єрлуїджi Коллiною.

 Це означає, що одiозний iталiєць вiдповiдатиме за суддiвство в Українi аж до кiнця 2015-го року. Угоду продовжили також з Лучано Лучi, асистентом Коллiни, який також приїхав до нас з Iталiї. В Українi далеко не всi експерти схвально вiдреагували на рiшення ФФУ продовжити спiвпрацю з Коллiною. Своє рiзке ставлення до роботи iталiйця в iнтерв"ю сайту "Футбол24" висловив Мирослав Ступар, вiдомий в минулому арбiтр.

- Одразу пiсля того, як ФФУ запропонувала Коллiнi продовжити угоду, ви припустили, що iталiєць не погодиться i далi працювати на теренах України. Ваш прогноз не справдився...

 -Так, я думав, що Коллiна пiде вiд нас. А вiн лишився. Сказати, що церiшення мене подивувало - замало. Я просто шокований рiшенням Коллiни. За два роки вiн нiчого не зробив позитивного для покращення рiвня українського арбiтражу. Розумiю, що два роки - це невеликий термiн. Але ж не потрiбно було робити кардинальнi змiни. Треба було зберегти напрацьоване i додати щось своє. А Коллiно вирiшив кардинально омолодити суддiвський корпус. Це все одно, що якби я прийшов тренером у професiйну команду прем"єр-лiги i рiзко омолодив би склад. Який був би результат?

- Вилiт у першу лiгу...

 -Звичайно. Ось ми отримали те, що рiввень суддiв опустився до рiвня першої лiги. За тi кошти, якi йому платять, можна було зробити революцiю у суддiвському корпусi. Могли б ми подбати про арбiтраж у регiонах, забезпечити молодих суддiв iнвентарем. Ми забули про арбiтрiв з регiонiв, забули про мiсця, де формуються суддi, де арбiтри отримують першi задатки. У регiонах немає коштiв, немає викладачiв, якi б навчали азiв суддiвства. А Україна викидає грошi Коллiнi за те, щоб вiн полiпшив якiсть арбiтражу окремого кола реферi. Результату немає через омолодження складу. Взаємини мiж суддями i футболiстами стали поганi. Чому? Бо Коллiна зробив ставку на молодих. А їх футболiсти не сприймають. Вони їм в очi кажуть: "А хто ти такий? Ти навiть у футбол не грав!" Гравцi зневажають арбiтрiв, а тi нiчого не можуть вдiяти. Ось Юрiй Вакс. Андрiй Шевченко тикає м"яча Фернандiньйо, а суддя побоявся покарати Шеву. На суддiв налiтає одинадцятеро гравцiв, вони не витримують такої атаки i тiкають. Це ненормально. Словом, наразi зi своїми обов"язками Коллiна не впорався. I це при тому, що йому надали цiлковиту владу.

- Що саме ви маєте на увазi?

 - Iталiєць звик у кожному реченнi вживати слово "я". Вiн сам керує, сам призначає i сам карає. Щоправда, наразi не видно, кого гiсть з Iталiї покарав. Дiйшло до того, що iнспектори ставлять оцiнки за матч, а Коллiна їх самотужки змiнює. Це недовiра до українських iнспекторiв. Iталiєць створив тоталiтаризм в українському футболi. За вiкном -21-ше сторiччя. Усi рiшення ухваляють колегiально. I лише П"єрлуїджi Коллiна одностайно вирiшує долi багатьох футбольних людей. Донедавна експертна комiсiя мала право висловитися. Тепер всi питання вирiшує Коллiна. В Українi завжди кожен мав право голосу. Коли нас, iнспекторiв та арбiтрiв, збирав iталiєць, то всi мовчали або пiдтакували. Хто посмiє заперечити Коллiнi, той не отримає призначення на матчi i вiдповiдно залишиться без грошей. Через свою позицiю такi досвiдченi iнспектори як П"яних та Звягiнцев мають менше призначень, анiж молодi хлопцi. Ось на Юрiя Вакса вiдкрили дисциплiнарну справу. Вердикт для Юрiя Вакса також винесе Коллiна.

- Чому аж наприкiнцi 21-го чемпiонату України ми довiдалися про iснування явища пiд назвою "дисциплiнарна справа". Чи можна її називати судом над арбiтром?

 - В Українi справдi не було прецедентiв, щоб на арбiтра вiдкривали справу. I взагалi, у свiтi такi випадки поодинокi. Пригадую, якось вiдкрили справу на суддiв за те, що вони привласнили пiсля гри три футбольнi м"ячi. На згадку. За це їх покарали. Польська бригада отримала подарунок вiд однiєї з команд краватки. Це також стало приводом для вiдкриття дисциплiнарної справи, бо на краватках не було клубної атрибутики. I ось тепер це явище прийшло в Україну. Чому аж на 21-й рiк? Бо в нас не працював П"єрлуїджi Коллiна. Вiн прийшов i захотiв вразити Україну футбольною новинкою. Вчинок Коллiни -не бiльш нiж реклама i показуха. Дисциплiнарну справу вiдкривають здебiльшого через пiдозру участi суддi в корупцiйних схемах. Проста помилка справдi не тягне на справу. Подiбнi речi виникають, коли є доказ, нiбито арбiтр контактував iз представниками клубiв. Як менi вiдомо, жодних серйозних доказiв про "грiхи" Вакса немає. Тому менi незрозумiло, навiщо П"єрлуїджi Коллiна вiдкрив цю справу.

- Чи може бути приводом для вiдкриття дисциплiнарної справи те, що Юрiй Вакс пiсля матчу змiнив трактування скандального вилучення? У його рапортi зафiксовано "неспортивна поведiнка Гармаша", якої насправдi не було...

 -Вакс справдi вирiшив нечесним способом приховати свою помилку i якось себе виправдати. Але такi дiї не тягнуть на вiдкриття справи. За таке можна покарати дисквалiфiкацiєю на декiлька матчiв. Тим паче, що рапорт заповнюють вiдразу пiсля гри, а не на наступний день. А пiсля матчу суддя був при температурi, якою нормальною не назвеш. Вiн був дуже збуджений, пережив серйозний стрес, на нього тиснула вся команда "Динамо"! Так, те, що написано пером, сокирою не вирубаєш. Покарання мало бути, але, повторюся, дисциплiнарнi справи порушують за пiдозру у корупцiї.

 До речi, Коллiна мав чiтко пояснити людям, чому вiдкрили справу i що саме вони шукають. Iталiєць звик використовувати подвiйнi стандарти. Спочатку вiн каже, що суддя помилився, але упереджено не дiяв, а за декiлька хвилин розповiдає про вiдкриття дисциплiнарної справи, щоб розiбратися чи, бува, чимось тут не пахне. Невже Коллiна не знає, що приводом для таких речей є пiдозра у корупцiї. Вiн вводить в оману всю Україну. Такими дiями iталiєць далеко не зайде. I справу Вакса спустять на гальмах. Про цю справу вже забувають.

- В Українi чимало фахiвцiв визнають, що Коллiна все-таки полишив арбiтраж...

 - У кожного своя думка. Я вважаю, що Коллiна не виправдав покладених на нього сподiвань. Зрештою, вiн обiцяв, що нашi суддi будуть працювати на чемпiонатi Європi. Невдовзi буде Євро-2012. Де ж нашi суддi? А Коллiна чомусь лишився. Я не вiрю, що вiн щось добре зробить. Чому? Бо вiн не має базової освiти. Вiн не є фахiвець в галузi фiзичної культури i спорту. Вiн не має команди. А це рушiйний фактор у будь-якiй справi. Коллiнi допомагає iталiєць Лучi. Хто вiн такий? Вiн десь судив? Вiн "солдофон", який вмiє кричати i говорити iнодi те, чого говорити не варто. Я не кажу, що Коллiна бездарний. Але майбутнього в Українi вiн не має. Вiн думає., що потрапив у бананову республiку, де нiчого не росте. А страждають самi суддi. Їх критикують тренери. Суддi не виннi. Виннi тi, якi їх призначають.

Джерело
 
Коментарі
23. 5 .2012 (11:55) Гість
Колліна декому прикрив кормушку, от і починають шуміти. А що Ступар зробив позитивного???

23. 5 .2012 (14:51) Гість
З якої радості Колліна - одіозний? Найвеличніший арбітр світу останніх двох десятиліть, жодного скандалу за кар'єру, навіть у такій брудній футбольній країні, як Італія, лишився чистим... Та хто такі наші горе-діячі, щоб судити таку велику людину? Ясна річ, Колліна робить усе по-своєму (а як інакше має бути? Він керівник суддівства Європи, не у наших же йому поради питати), але він має певний план і вимагає його виконання. А щодо того, що "щось у нас було, а він руйнує". ЩО У НАС БУЛО? Совєтська гнила система продажних матчів? Жоден наш арбітр не судив фінали єврокубків і чемпіонати світу й Європи! Жоден! Так що Колліна навпаки прийшов на "голе поле", де лише починає щось створювати!

23. 5 .2012 (14:55) Гість
"Я не вiрю, що вiн щось добре зробить. Чому? Бо вiн не має базової освiти. Вiн не є фахiвець в галузi фiзичної культури i спорту" lololololol Найкращий арбітр світу - не фахівець. Ноу комментс. "Вiн не має команди. А це рушiйний фактор у будь-якiй справi. Коллiнi допомагає iталiєць Лучi. Хто вiн такий? Вiн десь судив?" Глянув - судив серію А, міжнародні матчі. Справді - "десь", всього на всього

23. 5 .2012 (15:29) Гість
та Ступар був одним із найбільш продажніших суддів в СРСР. Виліз з якоїсь радості із нафталіну. Ступар і Коліна - це різні рівні. Це те саме, що гравець з команди обласного чемпіонату буде розказувати як погано грає Роналду, Террі чи Хаві.
24. 5 .2012 (07:58) Гість
якщо ти тупий в футболі то просто мовчи і нічого не коментуй...чудило.

23. 5 .2012 (15:35) Гість
Через Ступара судді Коломию душать.
23. 5 .2012 (16:20) Demian
:)
23. 5 .2012 (16:24) Гість
Мстить Коломиї за то, що він у Коломиї у голову получив.

23. 5 .2012 (16:34) Гість
класна фотка з того самого матчу Франція Кувейт, де він відзначився
23. 5 .2012 (20:04) Гість
А чим він відзначився?
23. 5 .2012 (23:30) Гість
відмінив чистий гол

23. 5 .2012 (21:52) Гість
Хет-триком))))))))))))))

23. 5 .2012 (22:49) Гість
але вас усіх жаба душить. доростіть до рівня Ступара і Коліни- тоді щось тут коментуйте
24. 5 .2012 (13:02) Саньок
нікого жаба не душить просто кожен має право висловити свою думку, а ти шо умнік за Ступара мазу тянеш, ти напевно арбітром працюєш, хочеш підмазатись)))))))))))
24. 5 .2012 (21:30) Гість
За нікого масу не тягну. смішно з ваших думок, таке враження що вони з космосу)))))

25. 5 .2012 (09:55) Гість
Вчорашне суддівство Швецова в Севастополі, коли він "не побачив", що гол забитий рукою, підтверджують правоту Ступара. Хтось відчув покращення судівства?

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.