- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Роман Стречковський: Я не пропустив жодного домашнього матчу

09 Вересня 2018 (12:05)

Кожен вид спорту існує в першу чергу для глядачів, а тому завжди цікаво вислухати їхню думку про те, що відбуваєтья навколо. Тому сьогодні нашим співрозмовником став найбільш авторитетний уболівальник «Урагану» Роман Стречковсьий. Здається, що в Україні більше і не знайдеш футзальних уболівальників з більшим стажем, ніж у нього.

– За яких обставин і коли відбулося Ваше знайомство з НФК «Ураган»?
– З дебютної гри команди в Першій лізі. На той час був знайомим з Андрієм Сімкою, Романом Ярим, Юрієм Сендецьким і Юрієм Костишиним, які грали у футбол за обласні команди. Футзал мені одразу сподобався. Відтоді і уболіваю.

– Скільки матчів команди Ви відвідали?
– Багато, тяжко порахувати (посміхається). З моменту створення команди я не пропустив жодного домашнього матчу.

– На скількох виїздах побували і який найбільше запам'ятався?
– Свої виїзди не рахую. Їх було десь 30-40, а може і більше. Звичайно, що найбільше запам’ятався чемпіонський виїзд у Львів. Це була п’ята гра фінальної серії. Ми тоді весь матч підтримували команду, а після фінального свистка емоції просто переповнювали. Спочатку ми святкували в залі, потім на вулиці зустрічали гравців, качали їх і обливали шампанським. Потім ще було поїздка команди «стометрівкою» на даху клубного автобуса. А на другий день відбулося урочисте нагородження команди золотими медалями.

– Чи збираєте речі, пов'язані з улюбленою командою? Якщо так, то які і скільки екземплярів налічує Ваша колекція?
– Так, збираю, є 5-6 різних шаликів (роз) команди, а також невеличка колекція футболок. Першу футболку після домашньої гри з ТВД мені подарував Олександр Данилеко. До речі, цю гру можна вважати так званим днем народження фан-клубу. Ще в колекції є чемпіонська футболка Олега Іжаковського, також є футболки Андрія Сімки, Романа Кіндратіва, Петра Шотурми і футболка Кирила Ципуна з Євро-2018 з автографами гравців збірної. Також маю футболки «БЧ» Олександра Даниленка, «Борисова-900» Андрія Сімки і «ХІТа» Микити Тменова.

– Коли для фанів «Урагану» були «золоті» часи? І яка зараз ситуація з фан-рухом?
– Так звані «золоті» часи фан-руху припали на чемпіонський сезон і десятиріччя клубу. Зараз фан-клуб переживає не найкращі часи. В минулому сезоні нас на ігри збиралося 5-7 чоловік.

– Чому зараз фан-рух так занепав? В чому причина?
– Після омолодження команди фанатський інтерес дещо впав. Минулого сезону ми майже в кожній грі підтримували «Ураган». Найбільш це було відчутно в принципових матчах чемпіонату і кубкових матчах з «Титаном» та «Продексімом». Після матчів плей-оф з «ХІТом» у мене захрип голос і я пару днів не міг говорити (посміхається). Не знаю як інші фанати, але після кадрової революції Павленка особисто я йду на так звану фанатську пенсію.

– Якою Ви бачите ідеальну політику клубу щодо фанатів?
– При можливості допомагати з виїздами.

– Хто з українських клубів, на Вашу думку, найкраще працює з уболівальниками?
– Зараз, на жаль, фан-рухів мало. Можна виділити ультрас «Кардиналу-Рівне», які при можливості катають виїзди на всі матчі і навіть були на передсезонному турнірі в Одесі. Також добре підтримують свою команду уболівальники в Херсоні, але незвично чути на їхніх матчах дудки, які заважають перегляду ігор.

– Останні 4 сезони «Ураган» опиняється поза «призами» і не виконує поставленні завдання. Цього літа у зв'язку з цим відбувалася суттєва перебудова команди, але уболівальники її зустріли в багнети. В чому суть цього конфлікту?
– Чотири роки тому почалось омолодження команди і через це «Ураган» був без медалей, хоча, в першому сезоні після омолодження, у п’ятій грі півфінальної серії ми лише в серії пенальті поступилися хмельницькому «Спортлідеру+». А в останньому сезоні, на мою думку, за підбором гравців команда мала боротись за медалі, але через постійні варіації зі складом (то Сімку і Шотурму не візьмуть на виїзд, то Пелеха з Горбатим) команда довго не могла виграти. Після нового року, коли четвірки стабілізувались, команда заграла в іншу гру, ставши фіналістом кубку (пройшовши «Титан» і «Продексім»), а в серії плей-оф не програвши в основний час жодного матчу не пройшли «ХІТ». В кінці сезону керівництво попрощалось майже з усіма гравцями. Як може бути не потрібним, я вважаю, найкращий український гравець Шотурма? А також Кіндратів, Сімка, Корсун, Зварич, Ю. Горбатий, Пелех, Біров і молоді Швед та Кефа? Я думаю, що треба було зберегти склад, підсилившись тими ж Кордобою і Боргуном, але Павленко вирішив по-іншому не залишивши в команді жодного франківчанина, а нашу область тепер представляють тільки Микитюк і Левандівський.

– Яким Ви бачите шлях виходу з ігрової кризи улюбленого клубу, яка затягнулася?
– В клубі є дуже кваліфіковані тренери і менеджери, тож, думаю, що вони знайдуть вихід з кризи.

– Чи існує зараз принциповість у матчах з «Енергією», яка була раніше?
– Думаю, що в цьому сезоні після переходу в «Ураган» гвардійців «Енергії» Федюка і Кардаша, а також львів’ян Кордоби, який свого часу виступав у складі «енергетиків», і Когута, принциповість в енергетичному дербі тільки підвищиться. А у складі «драконів» грали теперішні «енергетики» Коваль і Пелех.

 Що скажете про інші команди, які представляли Івано-Франківськ на всеукраїнській арені – «Віза-Вторму» і «Епіцентр К10». Підтримуєте їх? 
– Минулого сезону відвідував матчі «Епіцентру К10» і «Візи-Вторми». Зараз «мануфактурники» підсилилися легендами «Урагану» Сімкою та Кіндратівим, і думаю, що після цього уболівальницький інтерес до цієї команди буде тільки підвищуватись. А от «будівельники» в цьому сезоні, на жаль, не братимуть участі в чемпіонаті Першої ліги.

– Назвіть свою п'ятірку «Урагану» всіх часів.
– П’ять гравців мало, а ось п’ятнадцять на честь п’ятнадцятиріччя клубу назву. Серед воротарів: Іжаковський, Корнєєв, Ципун. Польові гравці: Кіндратів, Сімка, Ярий, Цвелих, Шотурма, Сержао, Біро Жаде, Роніньо, Валенко, Даниленко, Кордоба, Пилипів. А тренером поставив би Сергія Гупаленка. Хоча, не можна не згадати ще й гравців, які зробили значний внесок у розвиток клубу: Мансуров, Безуглий, Кулик, Павлюк, Піддубний, Паршиков, Сендецький, Ткачук, Королишин, Колток, Ренатіньо, Скіцко та багато інших. Нехай мене вибачать ті, кого не згадав (посміхається).

Андрій Гулій, futsalua.org
Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.