- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Юрій Костишин: “У вищій лізі U-15 зросла конкуренція”

04 Квітня 2020 (10:00)

Наставник Академії НФК “Ураган” U-15 Юрій Костишин підбив підсумки минулого сезону у Вищій лізі, поділився враженнями від нововведень в форматі змагань та роботу з гравцями під час карантину.

– Цьогоріч формат проведення чемпіонату України U-15 зазнав змін. Розкажіть про ці зміни.

– Насамперед, було сформовано два дивізіони – Вищу та Першу ліги. Якщо порівнювати з попереднім сезоном, то цьогорічний формат, звісно, є кращим. Зокрема, збільшилась кількість команд в чемпіонаті і є можливість провести більше цікавих ігор. Зараз в одній лізі команди зі Сходу, Заходу, Півдня чи Півночі. У чемпіонаті зросла конкуренція, яка безсумнівно йде на користь розвитку футзалу в Україні. Якщо колись з одними і тим же суперником ми три чи чотири рази зустрічались протягом одного сезону, то зараз такого немає.

– Як загалом оціните рівень чемпіонату?

– Як я вже сказав, рівень команд доволі високий. Особливо хотів би відзначити команди ДЮСШ №25 та КІВС “Енергія” (Львів), які показали непогану гру в чемпіонаті і заслужено посіли перші дві сходинки.

– На кожному етапі вихованцям Академії довелось зіграти 4-5 ігор. Наскільки складно психологічно та фізично підготувати юних футболістів до таких навантажень?

– Я б не сказав, що було складно фізично чи психологічно. Фактично, ми кожного місяця, починаючи з листопада, проводили один змагальний тур, який включав в себе 4-5 поєдинків. Маленька пауза у нас була між першим та другим туром і хлопці не встигли відновитись. А загалом, повторюсь, цей формат набагато кращий за той, який був у попередні роки.

– Вихованці Академії фінішували на п’ятій сходинці змагань. Оцініть виступ команди в сезоні.

– На перший тур, який пройшов в Чорноморську, ми приїхали буквально “з корабля на бал” адже тоді лише тиждень як завершили змагання Першої ліги ДЮФЛУ і перейшли на тренування у залі. Тож хлопцям було трохи складно одразу перелаштуватись і показати якісний футзал.

З чотирьох турів найгірші результати продемонстрували на домашньому турі в Івано-Франківську. На жаль, тоді у нас голкіпер був у не найкращому стані через застуду, тож не взяли ті очки, які повинні були здобувати на домашньому майданчику.

А от в останньому турі, що пройшов в Херсоні, хлопці продемонстрували характер. Вирушаючи до Херсона, ми розуміли, що у випадку перемог, увійдемо до призової трійки. І в першій же грі обіграли тодішнього лідера змагань столичну ДЮСШ №25 з рахунком 3:2. Напевне, саме ту гру можу відзначити з точки зору характеру хлопців.

Якщо аналізувати весь турнірний шлях, то з лідерами ми показали кращі результати, ніж з командами з низів таблиці. Зокрема, обіграли “ДЮСШ №25” (3:2) та двічі здолали львівську КІВС “Енергія” (4:2 та 4:0). Попри те, загубили очки у протистояннях з командами з нижньої частини таблиці, що й вплинуло на підсумкове становище.

Під час турів Вищої ліги U-15 мав розмову з тренерами юнацьких збірних, які спостерігали за можливими кандидатами до збірних. Можу сказати, що деякі гравці, не називатиму прізвищ, потрапили на

олівець до наставників юнацької збірної. А це означає, що ми на правильному шляху з підготовки підростаючого покоління. В цілому, я задоволений якістю гри, комбінаціями та швидкостями, яку продемонстрували наші вихованці протягом чемпіонату, а підсумковим результатом команди – ні.

– Команда стала третьою в лізі за кількістю пропущених м’ячів, обійшовши за цим показником навіть переможця змагань ДЮСШ №25. Багато уваги приділяєте грі при обороні?

– Я б не сказав, що ми багато уваги приділяємо обороні. У нас є визначений план тренувань за яким ми працюємо. По ходу змагань ми провели деякі ротації щодо позицій на майданчику і саме це допомогло нам показати кращі результати при грі в обороні протягом сезону. І знову ж таки, повертаємось до матчів в Івано-Франківську, де ми пропустили дуже багато необов’язкових м’ячів. Після того проаналізували тур і далі вносили корективи та робили ротацію.

– Академія “Урагану” не брала участь у розіграші Кубка України в даній віковій категорії. З чим це пов’язано?

– У час, коли повинен був запланований Кубок України з футзалу, а це початок березня, ми вже розпочали підготовку до футбольного сезону. Вже вийшли на штучне поле, де й проводили тренування. Для того, щоб не “перескакувати” з одного турніру на інший, ми прийняли рішення пожертвувати кубком і продовжити підготовку до футбольного сезону. Зокрема, у березні відіграли три ігрові дні Весняного Кубка ДЮФЛІФО, але потім змагання було призупинено через карантин.

– Як працюєте з вихованцями під час карантину?

– В перший тиждень ми проводили тренування невеликими групами, а вже з 24-го березня перейшли на строгий домашній карантин. Батьків та дітей проінформували про те, що потрібно дотримуватись вимог та рекомендацій МОЗ. Кожному я надіслав спеціальний комплекс вправ, які можна виконувати в домашніх умовах і підтримувати фізичну форму. В обов’язковому порядку застерегли дітей від прогулянок і гри в м’яча на вулицях. Звісно, якщо дитина живе в приватному будинку, то можна трохи займатись на свіжому повітрі, а якщо ні – то режим максимального карантину, адже дитячі майданчики можуть стати осередком інфікування. Ми знаходимось на постійному контакті з дітьми, підказую їм при потребі, даю рекомендації, тощо. Та й самі гравці інколи телефонують з питаннями, коли вже можна бути повернутись до тренувань. Але всі розуміють, що це вимушені міри. Наразі з нами ніхто не контактував, щодо можливого завершення карантину ,тож поки зарано говорити про якісь терміни відновлення змагань.

Академія Ураган

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.