- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Петро Шотурма: «Перед поєдинками з угорцями два тренування було присвячено награванню нових комбінацій та зв’язків між гравцями»

17 Листопада 2020 (17:17)

Капітан національної збірної України Петро Шотурма розповів про свій новий статус, проаналізував відпрацювання гри з п’ятим польовим у матчах зі збірною Угорщини та оцінив нинішню готовність команди до офіційних матчів.

– Петре, на матчі з Угорщиною ти вивів збірну України в якості капітана. Розкажи, як проходила процедура твого обрання?

– Процедура призначення капітана проходила не за стандартною схемою, як це зазвичай відбувається у клубах. Раніше вибір зупинявся на вікових гравцях або ж відбувалося голосування команди. У цьому випадку рішення було прийняте тренерським штабом національної збірної та президентом Асоціації футзалу України. Згадую, що ще напочатку навчально-тренувального збору в Ужгороді всім стало цікаво, і почалися розмови щодо того, хто може стати новим капітаном. Я у жартівній формі сказав хлопцям, що вже десять сезонів віддав збірній, і також є претендентом на те, аби носити пов’язку. Всі посміялися. Навіть не міг подумати,  що вже наступного дня під час загальнокомандних зборів мене офіційно призначать капітаном. Всі гравці мене підтримали. Це дуже приємно.

– Таке рішення стало неочікуваним для тебе?

– Певної неочікуваності додало те, що я не надто й давно ще грав в юнацькій та молодіжній збірних, а тепер – така відповідальність у вигляді капітанської пов’язки. Буду намагатися довести команді та тренерському штабу, що такий вибір є правильним!

– Наскільки більше відповідальності та функцій пов'язка капітана надає під час гри?

– Після отримання капітанської пов’язки побільшало нових завдань. Дійсно, гра у новому статусі для мене складалася трохи інакше. Передусім, потрібно бути певною ланкою, яка сполучає роботу гравців та тренерського штабу. Безумовно, це надає більше відповідальності. Окрім того, перед початком матчу намагаюся підтримувати бойовий дух команди, підбадьорювати партнерів по збірній та намагатися, аби у разі несприятливого рахунку команда спрямовувала гру в інше русло та здобувала позитивний результат.

– Чи був у тебе досвід капітанства у попередніх командах?

– Досить велику частину своєї кар’єри я провів в «Урагані», де капітаном був Роман Кіндратів. Це та людина, з якої можна брати приклад як на паркеті, зважаючи на його професійний підхід до роботи, так і поза ним, де він був душею колективу. Досвід капітанства у мене був, однак, не на такому високому рівні. Останній раз, який згадую, одягав пов’язку ще під час перебування в «Академії НФК «Ураган». Також мав статус капітана футбольної команди ДЮСШ №4 серед гравців 1992 року народження. Втім, це було досить давно.

– У збірної в останніх товариських матчах не надто клеїлася гра у штучній більшості. Передусім, якщо оцінювати поєдинки з Румунією та Хорватією. Ти виконував роль п‘ятого польового у другій зустрічі проти Угорщини. Як вважаєш, наскільки добре вийшов цей компонент у виконанні команди?

– У матчах проти Румунії та Хорватії нам бракувало впевненості сам під час гри з п’ятим польовим. Інколи дійсно не вистачало часу, аби краще відпрацювати цей компонент на тренуваннях. Перед поєдинками з угорцями підготовка була зовсім іншою. Два тренування було присвячено награванню нових комбінацій та зв’язків між гравцями. Також сподобалося, що вже за день до матчу ми знали, що незважаючи на результат розпочинаємо другий тайм у штучній більшості. Тим більше, так склалося, що команді потрібно було відіграватися. Як на мене, такий хід здивував суперника та став переламним у цій зустрічі.

– На твоє переконання, наскільки функціонально збірна України готова до офіційних матчів станом на сьогодні?

– Вважаю, що потрібно попрацювати над діями команди у фазі оборони під час розіграшу стандартних положень суперника. Передусім, з тактичної точки зору. Команда перебуває у досить непоганих фізичних та психологічних кондиціях. Однак, нам ще є над чим працювати. Безумовно, сподобалися самовідданість, непоступливість і бажання перемогти. Ці якості команді вдалося продемонструвати в останніх матчах. Одразу по декілька хлопців сміливо стелилися у підкати під час ударів суперника. Дуже добре зіграли й воротарі. Це є яскравим свідченням роботи всієї команди.

АФУ

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.