- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Максим ПАВЛЕНКО: "Будь-яка недооцінка може коштувати місця у півфіналі"

19 Лютого 2021 (17:05)

Минулого тижня завершився перший етап чемпіонату України з футзалу серед команд Favbet Екстра-ліги. Єдиний представник Прикарпаття у професійному футзалі – НФК «Ураган» – завершив регулярний чемпіонат на другій сходинці таблиці. Далі буде плей-офф. Про перипетії цього сезону Репортеру розповів головний тренер клубу Максим Павленко.

– Пане Максиме, регулярний чемпіонат позаду. Яку оцінку можете поставити команді?
– Враховуючи ті обставини, які були протягом першого кола (хвороба гравців, перенесення матчів), за регулярний чемпіонат команді ставлю тверду «четвірку» за п’ятибальною шкалою. Ми увійшли до плей-офф з другого місця, пропустивши вперед лише «Продексім», і вважаю, що на сьогодні перше місце херсонців на цьому етапі є об’єктивним та закономірним.

– Початок сезону складно занести команді в актив, адже втратили очки з суперниками з нижньої частини таблиці. З чим це пов’язано?
– На початку сезону нам було непросто. Два провідні гравці залишили команду, їм на зміну прийшли молоді гравці з «Урагану2-КФВ». Ми їм довіряємо сповна і будемо довіряти в майбутньому. Розуміли, що треба заново будувати зв’язки у четвірках, тож потрібно було трохи часу на адаптацію та втілення задумів. До того ж, як ви знаєте, влітку через спалах коронавірусу в нас не було підготовчого циклу, не провели жодного передсезонного матчу і не було змоги перевірити нові зв’язки у грі. Втрата очок на початку сезону зумовлена тим, що не вдалось досягнути стабільності у грі. Але далі в команди гартувався характер, і сформувався такий склад, який здатен досягати результатів.

– А от у другому колі команда здобула вісім перемог у дев’яти зустрічах. Завдяки чому вдалось досягти такого результату?
– Тут варто виділити кілька факторів. Найперше, нам вдалося вийти на стабільний тренувальний режим, наздогнати втрачене під час літнього міжсезоння. Також у другому колі левову частку ми провели вдома, а вдома й рідні стіни допомагають. Хоча варто пригадати складні поєдинки у Сумах (2:1) чи минулого тижня у Львові проти «Енергії» (1:0). Розуміли, що потрібно набирати «свої» очки і з цим завданням впоралися. Саме ці фактори дозволили стабільно виступити у другому колі чемпіонату

.

– Який з матчів можете виділити на першому етапі?
– Для об’єктивної оцінки завжди потрібно порівнювати матчі проти команд з лідерських позицій, адже саме в іграх проти лідерів проявляються бійцівські якості гравців. З позитивної точки зору можу назвати недавню гру проти київського «ХІТа», яка була для нас ключовою в регулярному чемпіонаті. Напередодні матчу з прямим конкурентом за високі місця ми через хворобу втратили кількох основних виконавців, тож мали повне право перенести її на пізніший термін. Та ми готувались до цієї гри і зуміли наприкінці вирвати таку важливу перемогу (2:1 – ред.). Саме ця перемога стала відправним моментом у формуванні колективу, гартуванні характеру – ми довели, що можемо грати і перемагати навіть обмеженим складом, чого, на жаль, нам дуже не вистачало восени.

А з негативної точки зору можна пригадати матчі першого кола проти тих же «ХІТа» (2:7) та «Продексіма» (3:8) в гостях, де ми програли з великим рахунком. В Херсоні, ведучи у рахунку 3:1, ми дуже легко віддали ініціативу, дозволили зрівняти рахунок і в підсумку програли. Щодо гри з «ХІТом», то тут дещо інша ситуація. Кияни показали, як потрібно грати на перемогу з перших секунд і не дали нам навіть натяку на позитивний результат. Ці два матчі стоять окремо від інших, тому що були програні з великим рахунком. Я вважаю, що в обох протистояннях нам бракувало бійцівських якостей і розуміння на майданчику.

– Чемпіонат Екстра-ліги повернувся до формату проведення «І етап + серія плей-офф». Як ви ставитесь до такої формули?
– Особисто я проти матчів плей-офф. Поясню чому. Зараз надворі лютий, і команди, які не потрапили до заповітної вісімки, вже пішли у відпустку. З урахуванням вимоги УЄФА «один гравець – одна команда» вони позбавлені ігрової практики на добрих сім-вісім (!) місяців. Вважаю, що при плануванні проведення та затвердження формули чемпіонату на це потрібно зважати, адже багато молодих гравців довший час залишаються без ігрової практики. Звісно, економічна складова накладає свій відбиток на формулу проведення і рішення приймається в залежності від можливостей клубів.

– Особливістю проведення матчів плей-офф є те, що команді доведеться зіграти два дні поспіль. Чи скоректуєте підготовку, зважаючи на цей факт?
– До початку плей-офф залишається трохи більше місяця. Я, як і будь-який інший тренер, розумію, що проведення двох матчів поспіль вимагає відповідної функціональної підготовки гравців, коригування тренувального процесу. Фактично на відпочинок взагалі не буде часу, адже кожні вихідні будуть матчі і потрібно мати запас функціональних можливостей організму, щоб витримати такий графік і в цілому досягнути бажаного результату.

– У плей-офф «Ураган» зіграє проти новачка змагань – «Моноліт-Viva Cup». Як оціните майбутнього суперника?
– Харківський «Моноліт-Viva Cup» – це добротна команда, яка може створити проблеми на будь-якій стадії будь-якому супернику. Звісно, з повною серйозністю підходитимемо до матчів, тому що розуміємо – будь-яка недооцінка може коштувати місця у півфіналі турніру. До того ж, харківська команда являє собою сплав досвіду й молодості та має все, щоб показувати хороші результати. Будемо вивчати їхні сильні та слабкі сторони, щоб до матчів плей-офф підійти у всеозброєнні.

Андрій МОКЛЯК, для газети РЕПОРТЕР

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.