- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

"Енергія" забила гол "Урагану" з порушенням правил! (+ відео)

04 Травня 2010 (10:43)
Нестандартний епізод стався в матчі 28 туру чемпіонату країни з футзалу "Ураган" (Івано-Франківськ) - "Енергія" (Львів). На 6-й хвилині гості забили свій єдиний у грі гол, після того, як гравець "Енергії" Іван Ільніцкій ввів м'яч з ауту головою (!).

Наскільки дії "енергетика" відповідають правилам гри в футзал? Для початку звернемося до Правил, розміщеним на сайті АМФУ. Наводимо їх повністю, в тій частині, яка стосується процедури введення м'яча

Процедура виконання:
- футболіст повинен ввести м'яч в гру протягом 4 сек. з моменту, коли він візьме м'яч під свій контроль;
- футболіст, що вводить м'яч у гру, не має права вдруге торкатися м'яча, поки м'яча не торкнеться інший футболіст;
- м'яч вважається в грі після того, як він прийшов в рух.

Порушення / санкції
Вільний удар призначається у бік протилежної команди, якщо:
- футболіст, що виконує удар, вдруге торкнеться м'яча раніше, ніж м'яча торкнеться інший футболіст. Вільний удар виконується з місця порушення

Удар з бокової лінії перебивається футболістом протилежної команди, якщо:
- удар проведено з порушенням Правил;
- м'яч введений в гру не з того місця;
- м'яч не введений в гру протягом 4 сек.;
- мало місце будь-яке інше порушення Правил.


 

Здавалося б, тут немає ніякої конкретики, якою частиною тіла повинен вводитися м'яч. За роз'ясненням ми звернулися до арбітра ФІФА Олега Іванова.

- Я маю відношення до того варіанту, який розміщений на сайті АМФУ, оскільки брав участь у перекладі правил з англійської, які і є першоджерелом. Там введення м'яча з ауту називається словом "kick-in". Саме слово "kick" в англійській мові трактується, як "удар стопою".
Тому, мається на увазі, що введення ауту виконується тільки ногою, а не іншою частиною тіла. У даному випадку, Ільніцкій здійснив виконання ауту з порушенням, і м'яч згідно з Правилами мав бути переданий гравцям "Урагану".


Крім того, вдалося з'ясувати, що ще в 2005 АМФУ був зроблений переклад роз'яснень "Правил гри у футзал. Питання та відповіді", в яких чітко прописано:

Правило 16. Удар з бокової лінії.
Питання №5: Чи можна вводити м'яч ударом з бокової лінії стоячи на колінах або сидячи? 
Відповідь: НІ. Введення м'яча ударом з бокової лінії слід проводити у відповідності з Правилами гри. Вводити м'яч слід СТОПОЮ.

Таким чином, можна зробити однозначний висновок: введення м'яча з ауту Ільніцким - це порушення правил, і м'яч повинен був бути переданий "Урагану".

До вище сказаного додамо, що з цим висновком погодилися і керівники суддівського та інспекторського комітету АМФУ Василь Кузьменко і Микола Повисший, а також ще кілька арбітрів, з якими була проведена консультація з даного питання. Розбіжності були лише в частині того, чи варто було винести Ільніцкому жовту картку "За неспортивну поведінку". Тут думки розділилися, що, втім, щодо головного питання є не настільки важливим.

 
 


 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.