- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Назар Павлів: Переживаю, щоб з такими зарплатами працівники самі не звільнялися з держслужби

30 Січня 2016 (17:01)

Журналісти газети "Галичина" поспілкувалися з людиною, яка відповідає за галузь спорту в нашій області, а це заступник начальника управління молоді і спорту облдержадміністрації, знаний богатир, багаторазовий рекордсмен України Назарій Павлів.

- Пане Назаре, розкажіть, чи був 2015 рік успішний для наших прикарпатських спортсменів?
— Торік відбувались кубки та чемпіонати Європи і світу як з олімпійських, так і неолімпійських видів спорту і серед юнаків, і серед дорослих. і наші спортсмени майже з усіх таких змагань привозили медалі. Улітку особлива увага була прикута до Азербайджану, де проходили перші Європейські ігри. Наші представники і тут здобули нагороди із самбо, баскетболу «3 на 3» та бодібілдингу. Вже буквально за тиждень ми плануємо відзначити найкращих спортсменів та їхніх тренерів за підсумками минулого року.

- Яким було фінансування галузі спорту у 2015-му?
— Управління молоді і спорту проплачує спортсменам проїзд на змагання в межах України, проживання на змаганнях і видає на харчування по 64 гривні на добу. Звичайно, цих грошей не вистачає, щоб повноцінно поснідати, пообідати та повечеряти, але межа нашого спортивного бюджету не дозволяє виділяти більше. Також за кошти нашого управління для найкращих спортсменів області перед змаганнями проводять навчально-тренувальні збори. Крім того, 20 найкращих спортсменів — юнаків і 40 найкращих — дорослих з олімпійських видів спорту отримують стипендії від управління. А це від 250 до 1 430 грн. на місяць, залежно від рейтингу. Додаткових 500 тис. грн. ми розподілили між федераціями. За них вони змогли закупити собі спортінвентар, форму чи відправити спортсменів на змагання за кордон.
Завдяки такій підтримці наші прикарпатці зуміли завоювати 486 медалей на турнірах національного та міжнародного рівнів, з яких 56 — на європейських і світових чемпіонатах і кубках. А також, відповідно до спортивної класифікації, область отримала одного заслуженого майстра спорту України, 6 майстрів спорту міжнародного класу та 41 майстра спорту України. За кошти управління завершено будівництво і відкрито п’ять майданчиків зі штучним покриттям у різних районах. А от за заслуги перед Прикарпаттям кошти на поліпшення житлово-побутових умов були виділені для двох заслужених тренерів України та однієї спортсменки: Євгенові Боднаруку (який підготував Романа Гонтюка — дворазового Олімпійського призера з дзюдо), ігореві Барні (підготував Василя Федоришина — призера Олімпійських ігор з вільної боротьби), Олені Сайко (майстру спорту міжнародного класу з дзюдо, заслуженому майстру спорту із самбо, срібній призерці I Європейських ігор).
Наше управління фінансово підтримує і масовий спорт, зокрема структуру «Спорт для всіх». Підтримуємо і спортсменів-інвалідів через фінансування центру «інваспорт» та обласної дитячо-юнацької школи інвалідів. До речі, хотів би відзначити ірину Волинець, адже на сьогодні вона єдина від нашої області виборола ліцензію на Параолімпіаду зі стрільби з лука. Через управління фінансують і СДЮСШОР з футболу «Прикарпаття» і ще 13 ДЮСШ різних фізкультурно-спортивних товариств (усього в області функціонує 51 ДЮСШ). Фінансову підтримку отримували від нас і ФСТ «Спартак», «Україна», «Колос» і «Динамо» — по 169 тис. грн. кожне. Також на нашому балансі перебуває Льодова арена в Калуші, де всі працівники отримують заробітну плату від нас.

- А яке фінансування передбачено на 2016-й рік?
— В обласному бюджеті передбачалося збільшення видатків на спорт, але буквально кілька тижнів тому з обласного бюджету забрали 112 млн. грн. екологічного податку в Державний бюджет. У зв’язку з цим з різних галузей обласного бюджету позабирали кошти. З нашого управління забрали 3,5 млн. грн. Незважаючи на те, що Україна нині перебуває в стані війни, спортсмени все одно відчувають підтримку. 2016 рік є дуже особливим, бо у серпні в Бразилії проходитимуть Олімпійські ігри. Через це уже тепер розпочинається сезон виборювання ліцензій. і хочеться, щоб наші спортсмени якомога більше їх здобули. На мою думку, великі шанси мають представники вільної боротьби, легкої та важкої атлетики, дзюдо, боксу і веслування на байдарках.

- А які плани не вдалося здійснити?
— Івано-Франківська область — єдина, де ще дотепер немає сучасної легкоатлетичної бігової доріжки. Відповідно і всі бігуни не мають нормальних умов для тренувань. Я, напевно, уже набрид усім комісіям обласної ради: і профільній, і бюджетній, де наголошував на проблемі і просив врахувати цю потребу. Річ у тім, що серед усіх стадіонів, що є в Івано-Франківську, лише один підходить під стандарти змагань з легкої атлетики — стадіон технічного університету нафти і газу. Однак це власність державна, тому тут є певні юридичні проблеми. Щоправда, я сподіваюсь, що вже незабаром їх буде розв’язано і наші легкоатлети матимуть де тренуватись та поліпшувати свої результати.

- Ви недавно повернулися з Києва з відрядження. Для чого вас викликав міністр спорту?
— Обговорювалося питання функціонування ДЮСШ в Україні. Передусім міністр заслуховував області, яким не вдалося повністю забезпечити фінансування всіх ДЮСШ. Тут до івано-Франківщини зауважень не було.

- Чи правда те, що у вас, в «білому домі», відбувається скорочення держслужбовців?
— Правда. Уже навіть є окреме розпорядження з цього приводу. Щодо управління молоді і спорту, то його ліквідують, а на його місці має утворитися управління спорту. Функції молодіжної політики та оздоровлення дітей, які були закріплені весь цей час за нами, передадуть до департаменту освіти і науки.

- А чи збільшиться зарплата у держслужбовців у зв’язку з такою реформою?
 — Збільшиться (сміється). Торік оклад працівника-спеціаліста держслужбовця в управлінні молоді і спорту був 1 218 грн., нині він зріс до 1 378 грн., але тоді працівникові до окладу доплачували ще індексацію, а тепер її забрали. Тож я переживаю, щоб з такими зарплатами і за теперішнього курсу долара працівники самі не звільнялися з держслужби.

Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.