- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

"Станіславів-Володар" здобув Кубок області з волейболу

28 Лютого 2016 (14:01)

Минулих вихідних в Івано-Франківську пройшов третій за ліком Кубок області з волейболу серед чоловічих команд.

На майданчику Муніципального центру дозвілля зійшлись чотири кращі команди цьогорічного розіграшу. Інтриги в розіграш цього престижного трофею додавало те, що всі команди приблизно рівні за складом виконавців та за стилем гри.

Першою півфінальною парою стали волейболісти з Коломийщини та з древнього міста Галича. Ця півфінальна пара викликала неабиякий інтерес у пошановувачів волейболу. І, це не просто так слова, а підтверджені дії нещодавнім протистоянням у Чемпіонаті. В пам’яті галицьких майстрів "відбиванки" ще досі жевріє гіркота поразки двотижневої давності в рамках чемпіонату області. Тож вони будь за що, прагнули реабілітуватися в очах своїх вболівальників і здобути звитягу в цьому протистоянні.

Коломияни приїхали на цей півфінал дещо в ослабленому складі. Не зміг допомогти своїм партнерам  беззаперечний лідер Максим Протас. А ось у команди з Галича навпаки, склад був повністю бойовим. Стартовий сет зустрічі відразу показав, хто є справжнім господарем на майданчику. Галичани відразу пішли у відрив 9:6, 14:10. Такий перебіг подій не влаштовував наставника коломиян, і він змушений брати першу перерву в сеті. Але це не принесло бажаного результату, і в підсумку коломийські волейболісти програли цей сет 19:25. Другий сет не став виключенням, хоча його старт давав надію на те, що боротьба буде рівною до самого його завершення. Але в середині партії галичани зусиллями Олега Гавалешка та Михайла Сидора зуміли відірватися від своїх суперників 19:15, а в кінцівці завершити другий сет з таким же рахунком, що і перший – 25:19. А ось в третій сет зустрічі, керманич галичан дав відпочити одному з лідерів Олегу Гавалешку випустивши на ігровий майданчик капітана команди Романа Козака. Але гра в досвідченого гравця не пішла, і цим прекрасно скористались суперники, які просто знесли галицьких волейболістів з майданчика 25:11. Здавалося, що інтрига повертається, але це не на довго. В середині четвертого сету "Станіславів-Володар" лідирував вже з семи очковою перевагою 16:9, і всі питання про переможця були практично зняті. Галицьким волейболістам залишилось спокійно довести сет, та й сам матч до переможного рахунку 25:18, і, 3-1 в загальному підсумку. Радості галицьким волейболістам не було меж, адже за трирічну історію проведення Кубка вони нарешті змогли пробитися до фіналу.

В другій півфінальній парі путівку у фінал розіграли між собою УМГ "Прикарпаттрансгаз" та ВК "Залуччя". Залучанни до цього матчу підійшли в неповному складі. За відсутності основного пасуючого Едуарда Бистрицього, ці функції на себе взяв Сергій Пришляк, який номінально грає на позиції догравальника. Часу, як такого, для адаптації в новому амплуа не було, і це відразу було помітно вже зі стартових розіграшів, хоча рахунок був практично рівним 5:3, 10:10. Зробивши кілька вдалих атак "трансгазівці" пішли у відрив 18:14. Але зусиллями свого капітана залуччани зуміли підрівнятися в рахунку 20:21, а згодом перевести партію на "тай-брейк" 24:24. Серія взаємних помилок і рахунок вже 26:26. Жодна з команд не хотіла поступатися, і у грі нервів, сильнішими виявились волейболісти з Снятинщини - 29:27. Перший сет став самим видовищним і драматичним за сценарієм. А ось в другому сеті, перші володарі цього трофею, захопили лідерство з самого початку 7:3, і вже до кінця сету втримували його – 25:21. В третьому сеті боротьби не вийшло, і залуччани впевнено перемогли 25:15. Вже втретє в своїй історії підопічні Михайла Чиборака зуміли класифікуватися до фіналу.

На другий де в  матчі за третє місце зустрілись невдахи суботнішніх півфіналів ФОСК "Прикарпаття" та УМГ "Прикарпаттрансгаз". Для виявлення переможця командам знадобилось чотири сети з п’яти. В порівняні з суботнішніх матчем півфіналу, Андрій Грайчук дав відпочити основному пасуючому, давши змогу проявити себе більш молодому гравцеві. Перші два сети пройшли повністю за сценарієм підопічних Романа Дячука - 25:20 та 25:21. А ось третій сет став "майже переломним" в грі. Ведучи в рахунку протягом всього сету, гравці коломийської команди, під самий кінець втратили концентрацію і в грі на "більше-менше" програли 23:25. Зрозумівши, що зявився шанс на перемогу в грі об’єднана команда кинула всі свої резерви в бій. Але фотруна в цей день була на боці гравців з столиці писанкарства. Четвертий сет проходив в рівній боротьбі, і доля партії та й усього матчу вирішилась на "тай-брейку", де сильнішими були коломияни 25:23, і 3-1 в матчі. Отже, бронзові нагороди поїхали до Коломиї, а команда "Прикарпаттрансазу" в наступному році знову спробує поборотися за почесний трофей.

Родзинкою всього фінального етапу Кубка області з волейболу стала фінальна гра між ВК "Залуччя" та командою "Станіславів-Володар". Для визначення володаря Кубка командам знадобилось також чотири сети. Без перебільшення, цей матч можна назвати найвидовишнішим на турнірі, адже глядачі побачили феєрію різноманітних комбінації та яскравої гри, як в захисті так і в нападі.

Залучани повели в рахунку вже з перших розіграшів 4:1, але галицькі волейболісти зуміли вирівняти становище - 8:8. Та потужні подачі Володимира Мірчева зуміли вибити суперника з прийому і тим самим збільшити комфорту перевагу 22:18, що у підсумку втілилась у виграш першого сету 25:21. Потужні атаки Михайла Сидора підтримані вдалою грою на блоці забезпечили потужний старт і дозволили  повести в рахунку галицькій команді 11:7. Залучанни спробували щось налагодити в атакувальних діях, але щоразу зустрічали міцний блок суперника. Вирішальну крапку в цьому сеті поставив Володимир Шемрай, ефектно виконавши подачу точнісінько в бокову лінію майданчика суперника – 25:20. Рахунок в грі було зрівняно, і на глядачів чекав третій сет. Підопічні Михайла Чиборака зуміли повести в рахунку 11:7, але після кількох невдалих атак, галичани зуміли вирівняти становище - 13:13. Повіривши у власні сили підопічні Євгенія Федорійчука зуміли розвинути свій успіх і піти у відрив - 20:16. А ось гра у гравців з Снятинського району взагалі розклеїлась і на фініші сету рахунок на табло зафіксував 25:19 не на їх користь. Як не намагались вболівальники перших володарів Кубка підбадьорити своїх улюбленців, але це все виявилось марним. В психологічному плані залучани вже не повірили у власні сили, про що красномовно засвідчував рахунок 1:7, 9:16 і в підсумку 19:25.

Вперше в своїй історії волейболісти команди "Станіславів-Володар" здобули Кубок Івано-Франківської області з волейболу. А ось команда зі Снятинщини вже вдруге поспіль програє його.

Срібні та бронзові призери Кубка Івано-Франківської області з волейболу серед чоловічих команд сезону 2015-2016 років були нагороджені медалями та грамотами. Володар Кубка команда "Станіславів-Володар" м. Галич також була нагороджена медалями та грамотами, а також Кубком. 

Прес-служба Івано-Франківської обласної федерації волейболу

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.