- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

На Франківщині провели чергові етапи чемпіонату України з гірських гонок

21 Травня 2016 (14:11)

Минулих вихідних, 14-15 травня, в "Буковелі" та у селі Кривопілля пройшли ІІ і ІІІ етапи чемпіонату України з гірських гонок - "Трембіта Буковель" та "Трембіта Гірська". Паралельно з чемпіонатом України проводився Відкритий кубок Івано-Франківської області серед аматорів.

У суботу змагання проходили на Верховинщні, у Кривопіллі, де розташована 3,16-кілометрова асфальтова траса з перепадом висоти 120 м. А у неділю змагання приймав "Буковель" із трасою у 3,6 км та 230-метровим перепадом висоти.

За словами директора змагань, президента Прикарпатського автомобільного клубу Олександри Кодак, кожна з трас мала свої особливості. "У Кривопіллі траса цікава кількістю поворотів, нахилом, а також загальним ландшафтом, і це визнають самі гонщики, - говорить Кодак. - Вона була раніше в жалюгідному стані, а цьогоріч організатори постарались і буквально перед самими змаганнями заасфальтували дорогу".

Що ж стосується буковельської траси, то вона є дуже швидкісною, через що у змаганнях аматорів на трасі довелося виставити людей з радарами. "В аматорських заїздах спортсмен не може показувати більше 99 км/год, ну а професійних спортсменів обмежують лише у крайніх випадках, коли середня швидкість перевищує 130 км/год", — розказує директор змагань.

У перший день перегонів була дуже погана погода, постійно йшов дощ, через що одразу четверо гонщиків зійшли з дистанції. Серед них і єдиний представник Прикарпаття — Юрій Лепьохін. Проте другий день виявився сонячним, тож пройшов без інцидентів. Щоправда, нагородження переможців і призерів відбувалось у світлі фар.

"У нас була досить велика кількість учасників, а для проведення гонки ми перекривали дорогу загального користування, яку мусили час від часу відкривати, щоб міг проїхати транспорт. Тому все затягнулось до пізнього вечора", — каже Олександра Кодак.

Загалом на змагання приїхали 37 учасників, з яких 19 виступали на етапах чемпіонату України, а 18 - у перегонах аматорів. Так само, як і на першому етапі чемпіонату України, не стартував титулований Володимир Петренко з Києва. Це дозволило піднятись на найвищу сходинку п’єдесталу в абсолютному заліку іншому киянину - Борису Ганжі. Друге місце посів також представник столиці Володимир Апостолюк, а третє - Сергій Трутнєв з Ужгорода.

Що стосується відкритого чемпіонату Івано-Франківської області, то в абсолютному заліку найшвидшим виявився Павло Чумаков із Дніпропетровська, "срібло" здобув Сергій Пономаренко з Василькова, а "бронзу" - Павло Клець із Луцька. Представники Прикарпаття Олег Матюшин, Андрій Домарадський та Ігор Месик посіли одразу три призових місця в одній заліковій групі.

Олександра Кодак зізнається, що фінансування на проведення змагань майже не виділяється. "Управління молоді та спорту ОДА надає кубки, забезпечує суддівство і харчування, а департамент міжнародного співробітництва допоміг з проживанням, - розповідає вона. - А так стараємось знаходити спонсорів. Цього року допомагав туристичний комплекс "Буковель", де ми проводили один з етапів. Також вони надали переможцям абонементи на катання, спортсмени були дуже задоволені".

Зазначимо, що перший етап чемпіонату України з гірських перегонів проходив на Верецькому перевалі, на кордоні Закарпатської та Львівської областей. А наступний старт - "Бескид-2015" - відбудеться в червні у Закарпатті.

Марія Чала, Report.if.ua

Фото - Євген Хитрук

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.