- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Українська волейбольна збірна виграла Євролігу в Івано-Франківську

10 Липня 2017 (10:28)

У неділю, 9 липня, у манежі Коледжу фізвиховання пройшов матч-відповідь між жіночими волейбольними збірними України та Фінляндії у рамках фіналу Євроліги.

9 липня. Івано-Франківськ. Манеж коледжу фізвиховання. 1500 глядачів

Україна – Фінляндія – 3:1 (17:25, 25:23, 27:25, 25:16)

Україна: Трушкіна 9 (9 – атака, 0 – блок, 0 – подача), Денисова 7 (5,2,0), Степанюк 19 (17,1,1), Кодола (к) 19 (15,1,3), Новгородченко 2 (2,0,0), Дорсман 10 (4,3,3); Степанчук (л), Чернуха 7 (5,2,0), Дегтярьова. Тренер – Гарій Єгіазаров.

Фінляндія: Косонен 11, Аланко 3, Піхлаямякі 5, Корхонен 24, Карху 8, Охман 8; Колйонен (л), Мянтіля (л), Паананен, Хейккініємі 4, Лааконен 2, Пієсанен, Бйяррегард-Мадсен, Кокконен 3. Тренер – Тапіо Кангасніємі.

Судді: П. Харізанов (Болгарія), Т. Халаш (Угорщина)

Тривалість матчу: 108 хв. (24+27+34+23).

Набрані очки: 94-89 (57-49 – атака, 7-7 – блок, 9-11 – подача, 21-22 – помилки суперника).

Перший матч - 3:1

Після перемоги в першому матчі у жіночої збірної України був відмінний шанс, слідом за чоловічою, здобути перемогу в Євролізі. Втім, і суперниці були налаштовані взяти реванш. Тож глядачі побачили справжню битву за головний трофей Євроліги.

Розпочався поєдинок яскраво - з подвійного блоку Ірина Трушкіна - Надія Кодола, але продовжився помилкою на подачі тієї ж Кодоли. Мабуть, хвилювання далося взнаки - все ж таки на кону стояла перемога в змаганнях. А у національної жіночої збірної ще не було трофеїв європейського рівня.

Взагалі, протягом стартового відрізку матчу команди відповідали ударом на удар. Українки будували гру переважно через Анну Степанюк, і це приносило успіх. Відзначилася Анна і ейсом. Незабаром додала потужності атакам Надія Кодола. Перший темп же майже не задіювали, тож швидкі атаки для нашої збірної в цьому матчі були рідким явищем. На першу перерву пішли за мінімальної переваги фінської команди - 8:7. Далі капітан нашої збірної відновила паритет, але розвинути успіх завадили фінські волейболістки, які продемонстрували неабиякий захист у наступному розіграші. А потім суперниці розійшлися на подачі - спочатку Ноора Косонен, а потім Пія Корхонен. Ну, ніяк не могли українські приймаючі з ними впоратися. Серія помилок - і ось уже 10:16 на табло. Ліквідувати цей гандикап підопічні Гарія Єгіазарова, як не намагалися, не змогли. Тож 17:25, і Фінляндія повела в матчі – 1:0. 

Стартовий відрізок другої партії, та і партія в цілому, розвивався в тому ж дусі, що і початок першої - в рівній боротьбі. Для фінської команди вона була неабияким шансом здобути триочкову перемогу в матчі та перевести гру в площину лотереї - "золотого сету". Втім, й українські волейболістки розуміли всі наслідки поразки в ній. Тож цілком логічно, що доля цього сету вирішувалася в самісінькій кінцівці. Після атаки Світлани Дорсман у складній ситуації українки повели - 19:17. Та незабаром Ноора Косонен зрівняла рахунок - 22:22. Постріл Надії Кодоли з краю сітки - 23:22. Фінки відповіли блок-аутом - 23:23. Торкання сітки від суперниць – 24:23. І знов помилка фінської команди, на цей раз на прийомі - і Анна Степанюк реалізувала сіточний м’яч, як кажуть, без варіантів. 25:23 - і 1:1 у матчі.

Українкам залишалося виграти ще одну партію, щоби достроково виграти і Євролігу. З іншого боку, фінській команді відступати вже було нікуди. Тож хід подій у ній був зумовлений саме таким розкладом. Наднапруженим, з бурею емоцій, боротьбою за кожний м’яч, зрештою, цей сет і вийшов.

І все, начебто, складалося на користь збірної України. Після дуплету Карини Денисової вона отримала комфортну перевагу - 14:11. Далі - більше. Потужний постріл Надії Кодоли із задньої лінії максимально наблизив перемогу - 19:15. Але далі збився приціл у нашого капітана - на заваді став фінський блок - і вже суперниці стали ближчими до перемоги в сеті - 23:21. Але Кодола чудовим ударом "4 по 4" відібрала надію у фінок на швидке закінчення партії. А потім вона ж відіграла перший та єдиний сетбол суперниць - 24:24.

Торкання сітки у фінок, і сетбол вже у збірної України - 25:24. Далі був удар Роні Хеккініємі з краю. Аут? Гравці збірної України вже тріумфували. Зарано. Судді зафіксували "торкання блоку" - 25:25.

Ще один сетбол України. Анастасія Чернуха, яка замінила Карину Денисову у кінцівці партії, відзначилася ударом з четвертої зони - 26:25. Наступний розіграш. Знов удар №13 фінської команди, і цього разу точно в аут. Є перемога України в Євролізі! Адже наша збірна виграла другу партію - 27:25, що й забезпечило їй перемогу за сумою двох ігор.

Тож, слідом за чоловічою збірною України, переможцем Євроліги стала і жіноча.

Четверту партію українські волейболістки відіграли вже розкуто, як говорять, із відчуттям виконаного обов'язку. Трохи пофеєрила в ній діагональна Анастасія Чернуха, яка впродовж турніру мала небагато ігрової практики - вона одразу набрала сім очок (5 - в атаці, 2 - на подачі). Чернуха, до речі, могла поставити і переможну крапку в матчі, але трохи поквапилася та "влізла" в сітку. А передував цьому епізоду бездоганний "цвях" у виконанні Ірини Трушкіної, яка, нагадуємо, стала кращим снайпером команди у першому фінальному матчі.

Завершила же переможну ходу збірної України Анна Степанюк. І це було символічно, адже саме ії організатори визнали найціннішим гравцем дебютної для України Євроліги.

Тепер, у вересні на жіночу збірну чекає фінальна частина чемпіонату Європи.

Прес-служба ФВУ

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.