- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Росана Гринишин-Крук: "Найбільше мені запам’яталася поїздка в Дніпро"

15 Червня 2018 (10:10)

Франківчанка Росана Гринишин-Крук вже в свої 11 років стала чемпіонкою Європи з шашок-64 (російська версія) в класичній програмі, та виборола срібні нагороди у швидкій та блискавичній іграх. Ми поспілкувалися із юною спортсменкою про її виступи, змагання, а також плани на майбутнє.

- Розкажи про себе. Де навчаєшся, як давно займаєшся шашками, хто перший тренер?
- Мене звати Росана, 11 років. Навчаюся в СШ №5 м.Івано-Франківська. Шашками почала займатися з 2016 року у шахово-шашковому клубі на вул. Вагилевича,3 з тренерами Балтажи О.С. та Балтажи К.Г. Але після року занять наші погляди на розвиток мене, як спортсменки у майбутньому, розійшлися і я залишилась без тренерів. Більше як півроку займалась самостійно, поки у Херсоні не зустріла чудову людину, тренера, гросмейстера Коротку Олену. На даний час з нею займаюся.

Чому саме шашками займаєшся? Що подобається в цій грі?
- Шашки-гра найсильніших. Для розуму-заряд дає. Виховує волю, стійкість, розвиває логіку. Шашки допомагають орієнтуватися на площині, вчать запам’ятовувати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, виробляє вміння вести точні і глибокі розрахунки, що вимагають підприємливості, далекоглядності, сміливості, холоднокровності, наполегливості та винахідливості, фантазії, а також волю до перемоги в напруженій боротьбі. Ось чому мені до душі цей інтелектуальний вид спорту.

Чого вдалося досягти в шашках?
- За ці два з половиною роки ставала чемпіонкою міста, області, була в 2017 і 2018 роках четвертою на чемпіонаті України з шашок-64 в своїй віковій категорії. Особливо важко було на чемпіонаті України в м.Херсон цього року. Розумію, можу грати краще, лідирую, та в останніх партіях здають нерви і я п’ята. Мабуть тренера невистачало. Після того як почала тренуватись з Оленою Вікторівною вирішили більше брати участь в Всеукраїнських і міжнародних змаганнях. І ось моя перша і найбільша перемога  - у м.Ізмір (Туречина) з 28.04 по 08.05.2018р. я стала чемпіонкою Європи з шашок -64 (російська версія) в класичній програмі, та виборола срібні нагороди у швидкій та блискавичній іграх.

Яка гра найбільше тобі запам’яталася?
- Найбільше мені запам’яталася поїздка в Дніпро на півфінал Кубку України серед жінок та чоловіків, де я гідно представила Івано-Франківську область, була п’ятою і є в резерві на фінал чемпіонату України серед жінок. Запам’яталося, що коли нас нагороджували, а в команді зі мною був мій одноліток з смт.Ланчин Надвірнянського району Саша Коваль то головний суддя сказав: «Дитячий садок з м.Івано-Франківська зайняв п’яте місце серед  десяти команд України» (грали там гросмейстер, майстри). Було приємно.

Які в тебе плани на майбутнє?
- Планів багато. Найперше поїздка в м.Львів на відкритий турнір з шашок-64 «Кубок Лева-2018» 23-24 червня 2018р., Кубок України з шашок -100 в м.Івано-Франківськ, чемпіонат Європи з шашок-100 серед молоді у м. Вільнюс, ЛЬВІВ-ОПЕН 2018р. та інші змагання.       

А на кінець хочу подякувати добрим, щирим людям - моїм спонсорам, які допомагають фінансово.  Народному депутату України п.Володимиру Шкварлюку, директору ТОВ "Інтелком" п.Володимиру Окрепкому, п.С.Насалику, ТМ "Рибак". Я Вам всім дуже вдячна!

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.