- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Декілька слів на тему спортивного спорядження

25 Вересня 2018 (00:40)

Спорт вже давно став невід'ємною частиною життя сучасної людини. І байдуже, чи це пасивна участь (перегляд спортивних трансляцій, підтримка улюбленого клубу на стадіоні) чи навпаки активна (похід у гори, гра з друзями у футбол/волейбол/баскетбол на вихідних, заняття у спортзалі чи басейні, надпопулярний фітнес серед прекрасної половини людства, тощо). Тож з впевненістю можемо констатувати, що спорт тісно увійшов у життя кожного з нас.

Мабуть одним з ключових критеріїв готовності людини до заняття спортом є наявність належного спорядження. Адже кожен спорт має свої особливості та потребує того чи іншого аксесуару одягу, елементу спортивної форми чи просто ігрового снаряду. Що ж таке спортивне спорядження? Це одяг, інвентар, предмети, апарати, спеціальні вироби та устаткування без яких не обходиться заняття жодним із видів спорту. Всі ці речі мають свою певну специфіку, адже повинні бути виготовлені із дотримання норм та стандартів міжнародного чи національного рівня.

Командні види спорту

Як не дивно, але командні види спорту є найпопулярнішими у світі. Для занять командними видами основною є наявність форми різних кольорів, що дає змогу миттєво визначити "своїх" від "чужих" та ігровий снаряд, що стане причиною спортивних баталій обох команд.

Коли мова заходить про командні види спорту, то, звісно, перше, що спадає на думку, це ігри з м'ячем. Першим "прадідусем" сучасного м'яча був "лантух" набитий ганчірками та покритий бичачою шкірою. Згодом м'яч пройшов довжелезний шлях еволюції від звичайного клубка з ганчір'ям до висококласного, покритого найякіснішими матеріалами ігрового снаряду.

Наразі відомо більше тридцяти видів м'ячів для командних видів спорту. Звісно, найбільше модифікацій має звичний для нас футбольний м'яч. Футзал, міні-футбол, американський футбол, гельський футбол, австралійський футбол, пляжний футбол, футбол-регбі, мотобол, велобол – цей перелік можна наводити вічність, та для кожного з наведених видів є свій оригінальний м'яч, що відповідає специфіці, розміру ігрового майданчика, кількості гравців у командах, тощо. Та якщо звичні регбі, футбол чи футзал потребують лише ігрового снаряду, то для більш екзотичних різновидів є інше спортивне спорядження. Наприклад, мотобол, де гравці на мотоциклах намагаються забити "круглого" у ворота одна одної чи велобол, де функції "своїх двох" для гравців виконують велосипеди. Асимілюючись від різновидів футболу, то свої власні м'ячі мають і волейбол з його різновидами (пляжний волейбол, футволей, парковий волейбол), баскетбол, гандбол чи водне поло.

Другими за популярністю командними видами, опісля ігор з м'ячем, є ті, у яких використовуються ключки чи киї. Сюди належить і спорт "справжніх чоловіків" – хокей з шайбою, або просто хокей. Національний вид спорту у Канаді та США має численну армію фанатів, що налічує сотні мільйонів людей по всьому світу. У плані екіпірування хокеїсти найбільш укомплектовані серед усіх командних видів – тут і спеціальні ковзани, ключки, налокітники, шоломи, "пастки" та "маски" для голкіперів.

Хокей, як і футбол, налічує кілька різновидів. Це і хокей з м'ячем, хокей на траві, флорбол, герлінг і навіть підводний (!) хокей. У кожного з вищенаведених видів своя унікальна ключка, розмір м'яча чи шайби, а особливістю "підводників" є ласти, окуляри та шапочка для плавання, а також сноркелінг (дихальна трубка).

Окремим розділом стоїть і аристократичне поло, ціль якого забити якомога більше голів у ворота суперників, переміщаючись на арені верхи на конях. Спеціальна битка, що носить назву "колотівка", шолом для верхової їзди та, власне, кінь – це основне спорядження для гри у поло. Цікаво, але і у поло люди навчились грати верхи на слонах та навіть на каное.

Найпопулярнішою командною грою з києм (в народі – "битою") є бейсбол. І якщо у нас людина з битою не завжди є спортсменом, то у більшості країн Північної та Центральної Америки, а також Східної Азії все з точністю до навпаки. Гра, мета якої заробити більше очок, ніж суперник, відбиваючи м'яча битою та швидкісним проходженням відміток на ігровому полі ("баз"), потребує свого спорядження. Вже згадана бита, захисний шолом для безпеки кетчера, величезна рукавичка для ловлі м'яча. У деяких країнах, а саме Індії, ПАР та Англії, поширений крикет – гра, що за своєю суттю дуже нагадує бейсбол. Щоправда, зовнішній вигляд бити дуже відрізняється від бейсбольної і наявність дерев'яних ворітець позаду бетсмена (гравця, що повинен відбити м'яча) вказує на унікальність спорту як такого.

Завершуючи розповідь про командні види, не можна не згадати про один з наймолодших видів спорту – алтимат. Так, звичне для нас фрізбі, в яке ми так полюбляємо грати на природі чи зі своїми домашніми улюбленцями, вже близько п'ятдесяти років є офіційним видом спорту. Як не дивно, але саме алтимат потребує найменших затрат – через свою мінімальну контактність не вимагає спеціального захисного екіпірування і для гри потрібен лише літаючий диск.

Індивідуальні види спорту

Футбол вже давно отримав звання "гри мільйонерів" і позмагатись з ним за такий титул може лише теніс - індивідуальний вид спорту, що має прихильників у всіх куточках світу і на всіх континентах. Для гри у теніс потрібна лише ракетка та м'яч, пристосований для гри. "Лайтовим" варіантом є бадмінтон, що, як і фрізбі, є атрибутом будь-яких посиденьок на природі, а у якості головного ігрового снаряду використовують волан. Також популярним різновидом є пінг-понг або настільний теніс, а також сквош, що є такими собі зменшеними варіантами класичного тенісу зі своїми правилами та особливими ракетками і м'ячами.

Як Ви вже встигли помітити у всіх вищерозглянутих видах використовуються уніфіковані знаряддя для гри - ракетки, ключки, "колотівки". І лише в одному ключка для гри налічує 29 (!) модифікацій. Це гольф, спорт заможних і аристократичних людей. Тут кожна ключка має свою вагу, свою площу дотику з м'ячем, кут нахилу удару та інші характеристики. Через величезну площу ігрового поля, відстань між "лунками" та громіздке спорядження у гольфі для пересування використовують спеціальні машини - гольф-кари.

На відміну від тенісу та гольфу, більш "клубними" видами спорту є більярд та дартс. Так, саме "клубними", адже обидва так і не вийшли на широку аудиторію і здебільшого проходять у атмосфері невеликих залів. Головним атрибутом більярду є кий, що також має різні площі дотику з "битком", але все ж поступається за кількістю різновидів гольфістській ключці.

Слід розмежовувати спортивне спорядження для любителів та професіоналів. Безумовно, аматорський спорт потребує менших затрат, аніж професійний, де важливу роль, крім якості спорядження відіграє і відповідність затвердженим нормам та стандартам. До занять спортом потрібно підходити відповідально та підготовленим. Правильний підхід та підбір хорошого спорядження для себе зможе стати в майбутньому запорукою успіху.

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.