- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Вища ліга. Тріумф СК "Прибилів". Збірна чемпіонату

07 Липня 2020 (16:36)

Дебютанти «вишки» - волейболісти з Тлумача - проявили по-справжньому чемпіонський характер.

Як ми і прогнозували, вирішальний тур усього чемпіонату, що відбувся у Тернополі, перетворився на справжній «бойовик». І неймовірний сюжет подій у ньому, зрештою, вивів на підсумкове перше місце колектив, який, здавалося, остаточно втратив на це надії після прикрих невдач у турі попередньому. Адже для здобуття чемпіонських медалей СК «Прибилів» потребувалося не лише самому перемагати в усіх трьох матчах, але й розраховувати на допомогу гравців ДСО-ТНЕУ у їхньому протистоянні з поточними лідерами – представниками ВСК «МХП-Вінниця». Проте, хоч як дивно, для волейболістів із Тлумача все склалося якнайкращим чином. Хоча, безумовно, насамперед вони мають подякувати самі собі – за цілеспрямованість, за непохитну віру у власні сили, за стійкість та за вміння зіграти у кульмінаційні моменти, що називається, через «не можу»…

Коли напередодні «Фіналу чотирьох» головний тренер СК «Прибилів» Костянтин Лисейко виказав націленість своїх підопічних на максимальний результат, то, як виявилося, він ані трохи не лукавив. Бо вони й справді віддали самих себе загальній жорсткій боротьбі, що називається, до останньої краплі. Навіть у тих поєдинках 1-го фінального туру, де зазнали поразок від ВСК «МХП-Вінниця» і ДСО-ТНЕУ з однаковим рахунком – 2:3. Але разом із тим представники Тлумача показали, що спроможні перемагати основних конкурентів. І переконливо довели це зараз, узявши в обох реванш «на зубах»…

У протистоянні з тернополянами підопічні Костянтина Лисейка одразу ж шокували опонентів неймовірною самовіддачею в боротьбі за кожне очко. І переконливо взяли стартовий сет – 25:14. Однак господарі туру швидко оговталися і, зробивши ставку на визнаного бомбардира Володимира Мірчева (у підсумку набрав 14 очок), вирівняли загальну картину двобою. Та ось якраз за цих обставин «прибилівці» й видали на гора свій сталевий характер, буквально видряпавши у кульмінаційні моменти дві наступні партії – 28:26 і 25:23. Для цього плідно постаралися Юрій Калинський (14 очок), Денис Гевко (12 очок), а також Костянтин Жилінський, котрий із загальних 7 очок 5 записав на свій рахунок у третьому сеті. Отже – 3:0, і перший крок до чемпіонського тріумфу тлумачівці зробили вдало.

Наступного дня вони дружньо вболівали… за тих самих тернополян! Адже поєдинок ДСО-ТНЕУ – ВСК «МХП-Вінниця» мав особливий статус: успіх волейболістів із Тростянця гарантував їм дострокове «золото», поразка ж робила ситуацію в таблиці максимально заплутаною. І це протистояння також перетворилося на неймовірно нервовий «бойовик». Мірчев (загалом відзначився 19 разів, із них 6 - ейсами) і компанія одразу ж дали зрозуміти суперникам, що тим доведеться непереливки. І хоча в тих вчергове відзначилися непоганою реалізацією Данило Уривкін (13 очок) та Олександр Буздуган (11 очок), у захисті спортсмени Тернополя діяли трохи розважливіше. Саме це й забезпечило їм перемогу – 3:0 (26:24, 25:21, 25:21).

Щоправда, через гірші додаткові показники, ДСО-ТНЕУ уже втратив шанси стати чемпіоном. А за цей титул у черговому феєричному «бойовику» зійшлися СК «Прибилів» і ВСК «МХП-Вінниця»

Тростянчани, завдяки ліпшим діям на блоках і відмінній бомбардирській націленості Буздугана (загалом набрав 23 очки) та Уривкіна (17 очок), розпочали потужніше – 25:18. Однак у перерві підопічні Костянтина Лисейка зробили правильні висновки з помилок, перебудували власні дії й наступний сет залишили за собою – 25:20.

Тепер уже спроможність оперативно «відредагувати» власну гру виявили підопічні Олександра Фролова. Бо в третій партії передачі у напрямку Буздугана пішли такі, що позаздрив би будь-який снайпер. І Олександр віддячив за це партнерам сповна, багато в чому забезпечивши їм переконливий успіх у сеті – 25:16.

Таким чином, ВСК «МХП-Вінниця» опинився лише за крок до омріяного «золота». Але тлумачівці вкотре у сезоні продемонстрували сталеві нерви. Більш-менш «закривши» Буздугана та Уривкіна, вони продуктивно розчохлили «гармати» Данила Свириденка (у підсумку набрав 20 очок) і Дениса Гевка (17 очок). І спільними зусиллями перевели валідольне протистояння у тай-брейк – 25:21…

У вирішальній партії всього чемпіонату «вистрілив» Уривкін, котрий відзначився 6 разів. Однак у складі суперників дуже вчасно активізувався Калинський (5 очок із загальних 12 він набрав у п’ятому сеті). Тож у кульмінаційний момент саме він зважився на удар, який і став чемпіонським – 17:15 та підсумкові 3:2! Феєричний тріумф СК «Прибилів» у своєму дебютному сезоні у вищій лізі!

Неймовірно, але трійка призерів фінішувала з однаковим досягненням: по 4 перемоги і по 2 поразки. Проте команда із Тлумача при цьому набрала 15 очок, тоді як опоненти здобули по 13. А через вищій коефіцієнт срібні медалі отримав ВСК «МХП-Вінниця», змусивши головного фаворита «вишки» ДСО-ТНЕУ задовольнитися лише бронзовими…

Залишається додати, що ВСК «МХП-Вінниця», як і СК «Прибилів», також має шанс зіграти наступного сезону у чемпіонаті Суперліги. Для цього у серії перехідних матчів йому необхідно здолати аутсайдера елітного дивізіону – «Новатор». Перші дві гри відбудуться у Хмельницькому наступного уїк-енду…

Лауретами у своїх амплуа були визначені:

Кращий зв’язуючий – Віктор ПОЛОЖЕВЕЦЬ (СК «Прибилів»);

Кращий діагональний – Данило УРИВКІН (ВСК «МХП-Вінниця»);

Кращі догравальники – Володимир МІРЧЕВ (ДСО-ТНЕУ) та Назарій СТАНЬКО («Булава»);

Кращі центральні блокуючі – Богдан МАЗЕНКО (ДСО-ТНЕУ) та Костянтин ЖИЛІНСЬКИЙ (СК «Прибилів»);

Кращий ліберо – Юрій КВАСНЮК (СК «Прибилів»);

Приз «Чесна гра» – Владислав ЩУРОВ (ВСК «МХП-Вінниця»);

MVP чемпіонату – Олександр БУЗДУГАН (ВСК «МХП-Вінниця»).

Прес-служба ФВУ

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.