- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Тетяна Яцків - про ”Жетису”, життя в Казахстані та плани підготовки до нового сезону

23 Липня 2020 (20:52)

Гравчиня волейбольного клубу "Жетису" Тетяна Яцків в інтерв'ю sport.if.ua розповіла про свій теперішній клуб, як живеться в Казахстані та підготовку до нового сезону.

-    Перш за все, вітання з тимчасовим та таким довгоочікуваним поверненням в рідне місто! Лише зараз тобі вдалось вирватись трохи додому, ти весь цей час залишалась в Казахстані?

-    Дякую! Так, три місяці сиділа на карантині.

-    Яке рішення прийняли по чемпіонату у зв'язку з цією всім відомою проблемою?

-    Як і всюди чемпіонат був зупинений, а наша команда оголошена чемпіоном Казахстану, так як ми йшли на першій позиції (Жетису увосьме виграв чемпіонат – 2009 – 2015 та 2020 – ред.).

-    Скільки часу загалом ти вже провела в Казахстані?

-    Живу тут вже два роки, залишаюсь в Жетису і на наступний сезон.

-    Які взагалі враження від країни та чемпіонату?

-    Враження дуже класні. Мені тут подобається, ми базуємося в Алматі і там нереально круто. Можу сказати, що тутешній чемпіонат сильніший, ніж в Україні.

-    А як щодо інших міст чи життя вирує лише в Алматі та столиці? Як правильно столиця, офіційно Нур-Султан (з 2019 року – ред.), чи за привичкою називають Астаною?

-    В інших містах теж непогано, але Алмата це топ! Нур-Султан, вже так говорять.

-    Декілька слів про колектив, проведення вільного часу.

-    Дівчата всі дуже хороші, професіонали своєї справи. Всі підтримують одне одного. Тренер в нас з Туреччини, багато чого нового відкрив для нас, зовсім інший підхід до тренувань, ніж в Україні. Досить вимогливий, тому кожне тренування викладаємось на максимум. У нас були вихідні, тобто це манікюр, педикюр, кінотеатр, торгові центри, відпочити від волейболу, адже це теж потрібно. Також їздили в гори, на озеро, до яких пів години. Можна порівняти як в нас – Яремче, Буковель. Тому часто користуючись вихідними, їздили в гори, це справді чистий кайф.

-    Розкажи про режим тренувань. Скільки легіонерок в команді?

-    Пів року ми тренувались два дні по два тренування, один день – одне тренування, далі пів дня відпочинку, четвер-п'ятниця по два тренування, в суботу – одне, а неділя – вихідний. Далі режим трохи змінився і було за схемою 1-2-1-2 та вихідні. Легіонерок було двоє, окрім мене, 22-річна сербка та кубинка Юана Паласіо. Ще одна кубинка Юнеска Батіста отримала громадянство Казахстану (Нещодавно стало відомо, що в "Жетису" виступатиме ще одна наша землячка – Надія Кодола – ред.).

-    Як пройшов карантин, які обмеження існували? Чи можна було тренуватись? Я так розумію, що ти не встигла повернутись додому як планувала…

-    Така ситуація вийшла. Україну закрили в березні, а ми до того моменту ще не знали чи продовжуватимуть чемпіонат. Через три дні нам повідомили, що чемпіонат завершено і дозволили роз'їхатись, щоб встигнути. Всі встигли, окрім мене. Довелось сидіти три місяці на карантині. Перший місяць я виходила раз в три дні, бо все зачинено, крім магазинів та аптек. Звичайно, і за відсутність маски одразу штрафували. Спочатку було важко. На другий місяць я очікувала полетіти додому, купила білет, 5 квітня не полетіла, чекала вже до кінця квітня і знову не вийшло. Весь час чекали якихось позивтиних новин. І от, лише 30 червня в мене вийшло вилетіти, а в Казахстані уже все відкривалось, я ходила тренуватись. Кожному скидали індивідуальну програму. Очікувала побути в Франківську 2-3 дні, а вийшло більше місяця, так як з п'ятого липня в Казахстані знову повертають карантин і старт чемпіонату переноситься. Тим менш, треба і тут тренуватись, адже програми скидають.

-    Схоже, важка там ситуація з вірусом, якщо знову карантин.

-    Так, кожного дня було по 1000-1500 нових хворих, багато безсимптомних було людей і знову почало поширюватись. Така-от ситуація. У зв'язку з цим, є інформація, що наша команда планує провести навіть збори в Україні…

-    Ого, оце новини, це ж так далеко…

-    Збори мали бути в Туреччині. Але вибрали отакий варіант з Україною. Мені невідомо, чому так вирішили. За попередніми даними у нас на початок серпня заплановано збір в Запоріжжі.

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.