- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Який мультитул - найкращий?

25 Липня 2020 (05:11)

Що таке мультитул?

Мультитул, він же - мультиінструмент, або багатофункціональний інструмент, це інструмент, який об'єднує в одному корпусі одразу кілька важливих для користувача функцій. Найчастіше це плоскогубці, плюс ніж і викрутка. Залежно від моделі, у мультитулах можна знайти такі доповнення, як пили, відкривачки для пляшок і консервних банок, кусачки, лінійки і багато іншого.

Тут, звичайно, важливо розуміти, що мультиінструмент бере на себе багато функцій, які часто зустрічаються в звичайних інструментах, але ніколи не зможе їх замінити повністю. У плані ефективності кожної окремої функції його, звичайно ж, не можна порівняти зі спеціалізованим професійним інструментом. Але зате він перевершує більшість з них в компактності та широті можливостей, що надаються. Головна «фішка» мультиінструменту полягає в тому, що ви можете, особливо не переймаючись, постійно носити його з собою, замість цілого ящика з інструментами.

Прабатьком мультіутлів класичної конструкції (плоскогубці плюс щось ще) вважається американська фірма Leatherman. Вона продовжує випускати ці інструменти до сих пір. Причому у досить великій кількості і різноманітності.

Продають такі мультитули і багато інших брендів. Від дорогих і добре відомих типу SOG і Gerber, до ультрабюджетних, типу Grand Way.

Іншими словами, в наш час будь-хто може підшукати собі мультитул відповідний своїм потребам за набором інструментів, ціною і навіть дизайном. Але, варто зазначити, що при усіх своїх перевагах такі мультитули мають один суттєвий недолік. Вони не дуже корисні для людей не зайнятих на виробництві або обслуговуванні техніки. Якщо в бардачку автомобіля або на поясі електрика мультитул більш ніж доречний, то для сучасного городянина він просто надлишковий по вазі, і не дуже, скажімо так, збігається за своїми можливостями з реальними потребами.

Швейцарський ніж - теж мультитул?

Що ж робити? Давайте дещо розширимо саме поняття «мультитул». Наприклад, розглянемо у цій якості всім відомі ножі від фірми Victorinox. Ці багатофункціональні складані ножі перетворилися у свого роду символ чи архетип. Зараз часто «швейцарськими ножами» називають не тільки дійсно зроблені в Швейцарії Victorinox і Wenger, але й їх численні клони, що випускаються по всьому світу.

Так само, як і в разі мультитулів-плоскогубців, швейцарських складаних ножів існує велика кількість типів і варіантів. Вони відрізняються розмірами, ціною і набором інструментів. Але в будь-якому випадку, вони відомі своєю компактністю, легкістю і зручністю в побуті. Ну що поробиш, більшості сучасних городян штопор і відкривачка бувають потрібні куди частіше, ніж пила чи плоскогубці.

Більше ножа в ножі!

Мабуть, єдиним недоліком, який найчастіше відзначають критики швейцарських ножів - невеликий розмір власне ножового клинка. Найчастіше, для того щоб розмістити в рукояті більше інструментів, розмірами ножового клинка жертвують. Не усім і не завжди це до вподоби. Наприклад, якщо для міського ножа, в принципі, такого клинка зазвичай вистачає, то ось туристу або рибалці його часто буде недостатньо.

На щастя, постійна конкуренція підштовхує виробників шукати щось нове, щось, чого ще ніхто не зробив і не продає. Так і «святе місце» багатофункціонального ножа з повноцінним клинком не могло бути порожнім нескінченно. Те, чого не зробив Victorinox, зробили його послідовники.

Так, наприклад, під торговою маркою Sanrenmu випускається ціла серія подібних ножів. Якщо ми подивимося на одну з моделей цієї серії - Sanrenmu 9019 ми побачимо чудовий туристичний ніж, з вельми грамотно підібраним набором інструментів. До нього входять: пила, відкривачка для пляшок, стропоріз, хрестова і шлицева викрутки, а також склобій. При цьому, ножовий клинок має довжину у 82 мм, та товщину у 3.1 мм. Як бачимо, показники цілком пристойні.

До речі, вище у Sanrenmu і якість сталі: витривала 12С27 проти 420-ї у більшості «швейцарців». Можна упевнено стверджувати, що з умовами дикої природи цей туристичний мультитул впорається без проблем.

Так що, можна сказати, що назвати якийсь конкретний мультитул кращим в світі ми, на жаль, не можемо. Надто вже різні завдання покладаються на різні варіанти цього інструменту. Якийсь мультитул краще підійде інженеру, робітникові або водієві. Якийсь «заточений» під міську повсякденність. А якийсь буде незамінний в турпоході.

Виходить, що це саме нам слід добре розуміти, що нам потрібно. І, на підставі цього, робити свій усвідомлений вибір.

Джерело - https://grandway.ua/
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.