- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Людмила ЛУЗАН: «Моя ціль і моя мрія – олімпійська медаль»

01 Серпня 2020 (21:27)

Перед стартом чемпіонату України Людмила Лузан поспілкувалась із прес-службою Федерації каноє.

НАПЕРЕДОДНІ СТАРТУ

- До старту чемпіонату України залишається вже менше і менше часу. Передчуття прекрасні, дуже скучила за гонками, - зазначила Людмила на початку бесіди. – Цей сезон, дійсно, особливий. Зазвичай, ми вже з квітня постійно ганяємося, звикли до такого ритму змагань і навіть не здогадувалися, що може бути по-іншому. Напевно всі веслувальники з нетерпінням чекають чемпіонату, і я не виключення. Рахую дні до старту, не може вже дочекатися, коли вийду на старт змагань.

- Як пережили карантин?

- Добре. У мене була можливість тренуватися, звичайно не в такому режимі, як зазвичай, але я могла підтримувати свою форму і рухатися до своїх цілей. Тож не можу сказати, що карантин мені пішов в мінус – встигла відпочити, відновитися, так би мовити, перезавантажитися та з новими силами приступити до активних тренувань.

Коли оголосили про скасування Олімпіади, до останнього не вірила і продовжувала тренуватися. В цілому, не можу сказати, що я втратила мотивацію у зв’язку з цим. Для мене перенесення Олімпіади – це шанс стати ще краще, доказати всім і себе в першу чергу, що можу показувати достойний результат та відібратися в Токіо, і не просто відібратися, а завойовувати там медалі.

ЗНАМЕННИЙ СЕЗОН

- Минулий сезон став знаменним для жіночого каное України, адже була завойована ліцензія на перші Олімпійські ігри, де жінки будуть виступати в цьому виді веслування. Чи задоволені, взагалі, минулим сезоном?

- Враження від минулого сезону неоднозначні. З одного боку, знаю, що не проявила себе на всі сто відсотків, з іншого, дуже щаслива, що нам з Настею Четверіковою вдалося завоювати олімпійську ліцензію. Я дуже рада, що Україна має ліцензію в жіночому каное, і ми маємо шанс взяти участь в Олімпійських іграх. В цілому, сезон для мене вийшов не з кращих, але це стало додатковою мотивацією, щоб стати краще, і в цьому сезоні я це доведу.

- Наскільки хвилюючим для вас був чемпіонат світу, враховуючи, на цих змаганнях визначалися володарі олімпійських ліцензій?

- Так, було хвилююче, але не можу сказати, що це було якесь надзвичайне хвилювання. Ми були впевнені в своїх силах, знали, що завоювати ліцензію реально. Тому налаштовувалися без зайвих думок, виходили на старт та робили свою роботу. У підсумку своєї мети ми досягли, але знаю, що ми можемо краще виступати.

- Прокоментуйте, будь ласка, фінальну гонку «двійок»…

- Перед стартом була настанова від Юрія Чебана, який займається підготовкою каноїсток в збірній України, максимально відпрацювати від старту до фінішу. Всі суперники зубаті, всі рвалися до ліцензій, тож розкладати дистанцію було нічого. Сама гонка пройшла добре. Ми набрали гарну швидкість на половині дистанції та намагалися тримати ії до самого фінішу. Але на останні сто метрів нас не вистачило. Втім, як відомо, задачу ми виконали (до п’єдесталу в цьому виді програми найсильнішому українському екіпажу не вистачило 1,12 секунди. – пресслужба).

- Поговоримо також про національні змагання минулого року. Ви вперше за багато років програли в одиночці – на вашому рахунку лише одна перемога в шести фінальних гонках…

- Звісно, це мене засмутило, адже хочу вигравати будь-яку гонку, в якій беру участь. Але це мене не зламало. Мабуть, потрібно зробити цей крок назад, щоб потім зробити два кроки вперед. Впевнена, що так воно і буде. За рік, що минув, я дуже змінилася. Крім того, я почала тренуватися з Миколою Мацапурою, тож моя підготовка також змінилася. Я щаслива, що це відбулося і впевнена, ці зміни принесуть мені гарний результат.

НОВИЙ СЕЗОН. МАКСИМАЛЬНІ ЦІЛІ

- Як би оцінили роботу в період передсезонної підготовки?

- Я задоволена. До сезону я підходила в гарній формі, але, нажаль, не вдалося реалізувати цю готовність. Втім, я зараз також в хорошій формі, ми правильно підводимося до змагань. Головне, щоб змагання не відміняли, щоб ми увійшли у свій звичний режим та рухалися до поставлених цілей.

- Ви знаходитесь на зборі в Полтаві, Настя Четверікова – в Обухові. Вас не бентежить те, що не відпрацьовуєте «двійку»?

- Ні. Я ставлю високі цілі в «одиночці». Юрій Чебан зараз відпрацьовує «двійку», альтернативну нашому екіпажу з Настею Четверіковою. Мабуть для того, щоб визначити найсильніший варіант на Олімпійські ігри. Можливо, ми ще повернемося до нашого екіпажу, який вже не раз доказував свою силу на міжнародній арені і, впевнена, може боротися і за олімпійські медалі. Повторюю: зараз я надмотивована на перемогу в «одиночці» в чемпіонаті України на дистанціях 200 та 500 м. На чемпіонаті Європи також націлююсь на максимальний результат. Що стосується наступного року, то зі свого боку прикладу всі сили, щоб відібратися на Олімпійські ігри. Все, як завжди, покаже вода.

- З цілями все зрозуміло. Хотів би задати таке питання. Фото ваших рук з мозолями в соцмережі, яке потім опублікував один з популярних спортивних сайтів, потрясло напевно всіх. Що заставляє вас терпіти таку біль?

- Олімпійська медаль – моя ціль і моя мрія. Як на мене, будь-яку біль можна стерпіти заради такої цілі. Я настільки звикла до цих мозолів, що не відчуваю цю біль. Люди дивуються, як я тримаю весло, а я не просто тримаю, а добиваюся високих результатів. Я жодного тренування не пропустила через таку особливість своїх рук. Чесно кажучи, коли дивлюсь на це фото, сама дивуюсь, як можна з такими мозолями веслувати. Просто треба дуже любити свою справу, щоб це терпіти. А я дуже люблю веслування.

ФКУ

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.