- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Андрій Льопа: У Суперлігах збільшився склад учасників та змінилась система проведення чемпіонату

07 Вересня 2020 (20:00)

Голова Директорату ГО ФВУ підтвердив, що у новому сезоні там зміниться не лише кількість учасників, але й формат проведення чемпіонату.

Попри те, що коронавірус продовжує творити в Україні свою лиху справу, волейболісти, сумлінно дотримуючись усіх попереджувальних заходів, старанно готуються до старту нового сезону. До початку залишається якраз тиждень: 11 вересня жіночі колективи Суперліги проведуть перші матчі свого чемпіонату, а представники чоловічих вищої, першої та другої ліг поміряються силами у поєдинках 1-го етапу національного Кубка.

«Родзинкою» же нового сезону однозначно стануть баталії у жіночій та чоловічій Суперлігах, де не лише синхронно збільшився склад учасників, але й кардинально змінилася схема проведення чемпіонатів. Детальніше про це та інше розповів голова Директорату ГО ФВУ Андрій ЛЬОПА…

– Справді, в елітному дивізіоні у новому сезоні зіграють 20 команд – 10 жіночих і 10 чоловічих, - підтвердив Андрій ЛЬОПА.

Питання про розширення числа учасників в обох Суперлігах було актуальним ще перед початком минулого сезону, але тоді, через фінансові труднощі деяких команд, повноцінно втілити його в життя не вдалося, - продовжив Андрій Степанович.

– Натомість тепер, попри можливі проблеми, пов’язані з коронавірусом, в еліті у жінок та чоловіків таки вдалося зібрати по десятці колективів. На наш погляд, це однозначно має додати змаганням цікавості та інтриги. Особливо в чоловічій лізі, де з’явився напрочуд амбітний представник – «Епіцентр-Подоляни». Він зібрав у своєму складі достатньо відомих майстрів, у тому числі й кандидатів за лав збірної України, тому, не сумніваюся, поведе боротьбу, принаймні, за один із комплектів нагород.

– Але ж цікавості змаганням суттєво додає і кардинальна зміна формату їхнього проведення! То була ініціатива Директорату ГО ФВУ?

– Про те, що колишня система чемпіонатів Суперліги себе вичерпала, чути доводилося неодноразово. Тому ми трішечки піднапряглися, поміркували, і запропонували клубам дві інші системи проведення чемпіонатів. Вони вибрали ту, яка й стала задіяною у новому сезоні. Схема її є наступною… На першому етапі команди зіграють за системою з’їздних турів. Тобто, в окремо взятому турі у двох містах квартети команд гратимуть, так би мовити, «пара на пару», а ще два колективи проводитимуть матч між собою. На другому етапі учасники Суперліги зіграють за системою плей-офф. Причому команди, що посіли за підсумками першого етапу 1-2 місця, отримають путівки до півфіналу напряму, а ще двох півфіналістів у серії до двох перемог визначать колективи, які зайняли на першому етапі місця з 3-го по 6-е. Півфінал, серія за 3-тє місце і фінал будуть гратися до трьох перемог однієї з команд. Що ж до аутсайдерів, то вони визначать невдах у двох турах, господарями яких будуть клуби, котрі за підсумками першого етапу посіли 7 і 8 місця. Хто за їхніми результатами фінішує дев’ятими – ті проведуть перехідні матчі з другими командами у «вишках». Останні ж колективи залишать елітний дивізіон…

– А як щодо формату проведення чемпіонатів в інших лігах?

– Тут поки вирішили нічого кардинально не змінювати. Хоча, можливо, у жіночій «вишці» змінювати щось доведеться в авральному режимі, оскільки, як мені відомо, у столичної «Легенди-Wnet» є суттєві фінансові труднощі. Та сподіваємося, що їх вдасться вирішити. У цілому ж чемпіонати проходитимуть за схемою минулого сезону. Тобто, з обов’язковими «Фіналами чотирьох», які останнього разу вийшли достатньо захопливими і непередбачуваними. Сподіваюся, саме так станеться і у новому сезоні – для цього є всі підстави!

– А чи є підстави сподіватися на «сюрпризи» у Кубку України на кшталт тих, що ми споглядали у минулому сезоні?

– Практика показує, що шанс може отримати кожен. А ось хто і як зуміє чи не зуміє ним скористатися – питання риторичне. Проте, віриться, без шаленої інтриги не обійдеться і у новому поході команд за красенем-Кубком. Тут варто наголосити, що на першому етапі змагань боротимуться представники усіх ліг, крім елітних. На наступному етапі до них приєднаються колективи Суперліги, які за рейтингом минулого сезону посіли 7-10 місця. І, нарешті, починаючи з третього етапу турніру підключаться всі найсильніші клуби нашої країни. У жінок «Фінал чотирьох» відбудеться 20-21 лютого, у чоловіків – 26-27 лютого. Також нагадаю, що матчі за Суперкубок України відбудуться в містечку Городок, що на Хмельниччині. Обидва поєдинки пройдуть в оновленому СК «Епіцентр» 24 жовтня. У чоловіків почесний трофей будуть виборювати чинний володар національного Кубка - ВК «Житичі» та лідер достроково завершеного чемпіонату сезону 2019-2020 років – «Барком-Кажани». У жінок же не менш запекле протистояння очікується між чинним володарем Кубка України – «Хіміком» та лідером минулого чемпіонату – СК «Прометей».

– І останнє запитання. Чи будуть допущені на трибуни глядачі?

– Взагалі, на ваше питання важко відповісти однозначно. Звичайно, всім нам хочеться, щоби кожен матч проходив при аншлагу та у справжній святковій атмосфері. Проте чудово розуміємо сьогоднішні реалії – коронавірус може регулярно вносити свої корективи. Відповідно, і ми будемо реагувати оперативно та адекватно. А так варто зауважити, що Директорат ГО ФВУ надає рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення чемпіонату, Кубку та Суперкубку України в умовах карантину. Основні пункти цих рекомендацій є наступними...

1. Волейбольні матчі проводяться з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року No641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» та нормативно-правових актів, прийнятих органами державної влади та органами місцевого самоврядування, в межах компетенції, щодо карантинних заходів.

2. Волейбольні клуби-господарі туру зобов'язані призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів (медичний працівник, інша офіційна особа клубу) та повідомити про них головного державного санітарного лікаря відповідного регіону.

3. Контроль за дотриманням соціального дистанціювання глядачами на території спортивної споруди та трибунах, а також при пересуванні по території спортивної споруди здійснює організатор матчу.

4. На вході розмістити спиртовмісні антисептики. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наліпку).

5. Під час перебування на території спортивного залу учасники, глядачі, зобов'язані використовувати респіратори або захисні маски, крім гравців, головних тренерів, бригади суддів під час безпосереднього перебування на волейбольному майданчику, коментаторів та відео операторів за умови встановлення між робочими місцями роздільних екранів або дистанції 1,5 метра.

6. У випадку, якщо організатором матчу, за погодженням з організатором змагань та органами місцевого самоврядування, прийнято рішення про проведення матчу/-ів за участю глядачів, продаж квитків організовується таким чином, щоби забезпечувалась дистанція 1,5 метри між глядачами на трибунах. Продаж квитків повинен забезпечувати наявність вільних місць спереду, позаду, збоку, по діагоналі (через ряд та місце). Спеціальними наклейками та/або загороджувальною стрічкою визначаються місця та ряди, які повинні бути вільні...

...Одночасно повідомляю, що на даний момент Директоратом, разом із фахівцями Міністерства охорони здоров'я, опрацьовується проєкт постанови Головного державного санітарного лікаря України щодо протиепідемічних заходів під час проведення спортивних змагань з волейболу в спортивних залах...

ФВУ

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.