- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Михайло МЕЛЬНИК: «Сподіваюся на успіх наших збірних у 2021 році»

13 Січня 2021 (13:45)

Президент Федерації волейболу України підбив підсумки минулого року і поділився подальшими планами.

Для українського волейболу, як і для всіх інших видів спорту, минулий рік був не просто складним, а й непередбачуваним. Вперше за всю історію Федерація волейболу України (ФВУ) опинилася в такій непростій ситуації, в результаті чого навесні довелося достроково завершити чемпіонат країни в чоловічій і жіночій Суперлізі. Проте, новий сезон стартував вчасно, хоча і без глядачів, а наші провідні клуби вже встигли взяти участь в європейських кубкових турнірах.

Хотілося б вірити в те, що найгірше все ж залишилося позаду. В усякому разі в розмові з президентом ФВУ Михайлом Мельником я почув більше позитивних моментів, ніж негативних.

- Михайло Григорович, ситуація з коронавірусом внесла значні корективи в життя і діяльність всіх без винятку людей на нашій планеті. А що Вам, як президенту Федерації, запам'яталося найбільше у вже минулому році?

- Давайте розпочнемо з того, що 2020 рік ми очікували з великою надією і бажанням провести його на високому рівні. Адже, я нагадаю, що в ньому ми відзначили 95 років українському волейболу. Але коли у березні почався карантин, причому в усьому світі, то спочатку ситуація була близька до шокової. На щастя, я вважаю, нам вдалося в цілому з нею впоратися і ми зреагували досить швидко. І те, що чемпіонат у Суперлізі серед чоловіків і жінок був завершений достроково без визначення переможця та призерів, виявилося вірним рішенням. Так само вчинили майже у всій Європі за невеликим винятком. Далі ми провели консультації з клубами нижчих ліг і, як тільки випала нагода, зіграли в них фінальні турніри. До нового сезону Федерація волейболу України вже готувалася з урахуванням всіх реалій нинішнього положення і внесла необхідні корективи. І хоча нам довелося переносити деякі матчі через позитивні тести гравців і тренерів, до кінця року ми зуміли надолужити згаяне і впорядкувати календар. Ще можна відзначити, що в період карантину ми стали ще більше дбати про всіх наших шанувальників волейболу. Оскільки вони не мають можливості прийти і підтримати команди на трибуни, ми продовжили транслювати кожен матч чоловічої і жіночої Суперліги в інтернеті. Плюс йде онлайн-трансляція і відразу після закінчення зустрічі вболівальники можуть ознайомитися з протоколом гри. А кульмінацією 2020 року стало те, що ми все ж таки змогли провести в сучасному спортивному комплексі Городка Хмельницької області святкові заходи, присвячені 95-річчю українського волейболу, на якому був присутній новообраний на пост президента Європейської Конфедерації волейболу (ЄКВ) Александер Борічіч. Він також подивився матч за Суперкубок України серед жінок і вручив пам'ятні нагороди його учасницям.

- Приїзд президента ЄКВ в Україні був очікуваним для Вас?

- Чесно кажучи, так. Ми вже багато років знайомі і ставимося один до одного з великою повагою. Тож на мою пропозицію побувати на нашому святі волейболу він відразу ж відповів позитивно. Взагалі, якщо керівник такої організації прибуває до країни, це також свідчить про те, що або така країна посідає одну з провідних позицій у Європі, або тут є достатня висока динаміка зростання популярності цього виду спорту, або є успіхи у національної Федерації. Поки, звичайно, ще зарано говорити про те, що ми увійшли до числа провідних волейбольних держав континенту, але те, що ми продовжуємо динамічно розвиватися і робимо певні успіхи, неодноразово підкреслював сам Александер Борічіч. Можу це підтвердити хоча б на прикладі чоловічої національної збірної України. Так, до того моменту, як був обраний новий склад ФВУ в 2016 році наша команда посідала 54 місце у світовому рейтингу. Зараз же ми знаходимося на 22-му місці і є учасниками чвертьфіналу останнього чемпіонату Європи.

- До речі, про чемпіонат Європи. Те, що майже відразу ж після приїзду президента ЄКВ в нашу країну Україна увійшла до числа господарів чоловічого Євро-2023, пов'язане з цією подією?

- І так, і ні. Ми ще раніше подавали заявку на проведення турніру такого високого рангу або трохи нижчого. Однак нам відповідали, що до 2023 року господарі вже всі розподілені. Тим не менше, пандемія теж внесла свої корективи, з'явилися деякі відмови. Сам же Александер Борічіч після відвідання України позитивно висловився про наші шанси і в підсумку ми отримали право на проведення матчів однієї з груп. Нагадаю також, що в 2019 році наша країна вже отримувала право проведення матчів групового етапу в Золотій Євролізі серед чоловіків і жінок, а в грудні минулого року в Городку відбулися матчі 1/8 і 1/4 фіналу групи чоловічого Кубку Виклику. І відгуки практично всіх команд-учасниць в цілому були позитивні.

- Ви вже можете назвати, у якому українському місті пройде цей чемпіонат Європи з волейболу?

- Поки що ні. Справа в тому, що у нас є, наприклад, відмінний зал у Запоріжжі, але по місткості він не дотягує до необхідних вимог. Тому ми можемо розглядати або київський Палац спорту, або будувати новий спортивний комплекс в одному з міст. Люди, які готові до того, щоб профінансувати таке будівництво, у нас, на щастя, є. Тож будемо вирішувати це питання вже найближчим часом на рівні керівництва країни.

- Давайте повернемося до чемпіонату України. Ось вже другий рік поспіль в його найелітний дивізіон Суперлігу відразу потрапляють клуби, які минають нижчі ліги. Так, в 2019 році в жіночій еліті з'явився СК «Прометей» з Кам'янського, а в 2020 році - вже до чоловічого турніру заявився «Епіцентр-Подоляни» з Городка. На Ваш погляд ці рішення ФВУ виправдали себе?

- Безумовно. Ви подивіться тільки на турнірні таблиці та побачите, що названі Вами клуби впевнено лідирують в них. Тож тут є і високий потенціал, і амбіції, і, що найголовніше, фінансова стабільність. Тому якщо таких клубів буде більше, то і чемпіонат стане сильнішим і привабливим. Тоді ми можемо побачити легіонерів високого рівня з волейбольних держав, а наші команди стануть значно конкурентоздатними в європейських кубкових турнірах. До цих двох клубів, до речі, я б ще додав ВК «Решетилівка» з Полтавської області, який в 2020 році з другої ліги відразу ж перейшов до вищої, минуючи першу. Я погоджуся з тим, що десь порушується спортивний принцип, але такий стан справ зараз у багатьох країнах, та й не тільки у волейболі. Так що я за те, щоб у нас були по-справжньому сильні клуби і за складом, і з фінансових питань. Тим більше, що президенти СК «Прометей» (Володимир Дубинський) і «Епіцентр-Подоляни» (Олександр Герега) на даний час є віце-президентами Федерації волейболу України і надають велику допомогу не тільки своїм клубам, а й збірним командам країни. Взагалі ж, якщо говорити про наші завдання на перспективу, то це створення Професіональної волейбольної ліги України. І ми обов'язково до цього прийдемо.

- Продовжуючи розмову про 2020 рік, не можу не відзначити, що і Ви самі отримали в ньому нову посаду в Європейській Конфедерації Волейболу. Розкажіть більш докладніше про це.

- Ви маєте рацію, восени мене обрали в одну із комісій ЄКВ, яка відповідає за організацію та проведення змагань. В мої функції входить робота супервайзера на турнірах як на клубному рівні, так і на рівні збірних. І вже у грудні я був присутній на іграх однієї з груп чоловічого Кубку Виклику в турецькій Анкарі. Для зміцнення авторитету нашої країни у волейболі, я вважаю, це дуже важливо. А ще, все те, що я побачу позитивного, відвідуючи такі турніри, буду намагатися втілити в Україні. Так що ця посада і відповідальна, і багато до чого зобов'язує.

- Тепер хотілось би поговорити про наші збірні. Чоловіки у 2019 році вже показали свій високий клас, зігравши у чвертьфіналі чемпіонату Європи. Тепер вони вийшли на Євро-2021 без відбіркових турнірів. Щодо жінок, то наша збірна теж брала участь у фінальному етапі останнього чемпіонату континенту, мала шанси вийти до «Фіналу чотирьох» Золотої Євроліги. Чого Ви очікуєте від їх виступу в новому році?

- Звичайно ж, всі ми чекаємо і сподіваємося на успіхи наших збірних. І намагаємося зробити все можливе, щоб допомогти обом командам. Так, незважаючи на складну ситуацію з епідемією коронавірусу, нам вдалося переконати Міністерство молоді та спорту України, щоб влітку минулого року провести повноцінний тритижневий навчально-тренувальний збір для чоловічої збірної. І це при тому, що вона не грала офіційні матчі. Проте тренерський склад і волейболісти вперше зібралися разом після чемпіонату Європи і після карантину, провели кілька двосторонніх ігор. Такі ж збори тепер ми плануємо вже безпосередньо перед Золотою Євролігою і Євро-2021. У жінок відбіркові турніри до чемпіонату Європи кілька разів переносилися і тепер вони повинні зіграти тільки у травні. Будемо також допомагати їм готуватися. А ще ми повинні подумати про те, щоб зміцнити тренерський склад жіночої збірної. Є кілька варіантів, про які я поки не буду казати. Думаю, що до кінця січня у нас вже буде більш конкретна інформація. Тож ми маємо очікувати і від жіночої збірної України як мінімум виходу до фінального етапу європейської першості. Ще хочу додати, що не забуваємо ми і про молоде покоління. Так, обидві збірні України візьмуть участь в турнірах юнацького чемпіонату Східно-Європейської волейбольної асоціації (EEVZA), які пройдуть у березні в Грузії (юнаки) та Латвії (дівчата). Переможці цих турнірів безпосередньо вийдуть на чемпіонати Європи своїх вікових категорій, а команди, які посядуть місця з другого по четверте, потраплять відразу в другий відбірковий тур до цих чемпіонатів.

- І, на завершеня нашої розмови, щоб Ви побажали українським командам, вболівальникам і ФВУ у новому 2021 році?

- Перш за все, здоров'я. Дуже сподіваємося, що ситуація з коронавірусом незабаром нормалізується і шанувальники волейболу повернуться на трибуни спортивних комплексів. Гравцям і тренерам бажаю пройти сезон з мінімальним числом травм та хвороб і радувати своїх вболівальників красивим волейболом. А Федерації продовжувати тримати курс на подальший розвиток нашого виду спорту в Україні, підвищення кількості конкурентоспроможних команд і клубів і досягати нових успіхів.

sport.ua

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.