- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Степан Мазур фінішує п’ятим на «Александров Ралі Карпати»

10 Липня 2012 (09:21)

Другий рік поспіль у Карпатах відбулася одна з найпрестижніших ралійних гонок України — «Александров Ралі». За нагороди другого етапу чемпіонату України і паралельно третього етапу Кубка Східної Європи боролися 50 екіпажів. З них п’ятим на фініш приїхали єдині представники Прикарпаття — іванофранківець Степан Мазур та його штурман Тарас Стенчук з Кутів Косівського району.

Мазур щороку стартує на буковинському ралі, проте далеко не завжди нашому пілоту вдається підкорити ці складні гравійні траси. Востаннє іванофранківець фінішував у буковинському етапі в далекому 2008 році, коли гонка носила ім’я «Чернівці-600». Тоді у парі зі штурманом Надією Федів він показав другий час в абсолютному заліку, поступившись лише Олександру Салюку-молодшому.

Цього разу МазурСтенчук показали п’ятий час. Вони поступилися екіпажу Валерія Горбаня та Андрія Ніколаєва майже двома з половиною хвилинами, а переможцям етапу Олександру Салюку та Євгену Червоненку — 3 хвилинами 28,6 секундами.

Івано-франківський гонщик не приховував свого задоволення цим етапом. «Класна гонка, — сказав після останнього допу Степан Мазур. — Дуже хороші, швидкісні спецділянки були. Хотілося би другий раз проїхати Шурдин, але зробили вільний проїзд. Фізично ми її добре витримали. На четвертому допі суботи був дощ, на трасі — болото, у салон звідкись вода затекла, а після фінішу ми вже потрапили в пилюку — на наступному допі було сонце. Загалом все було добре, я багато чого зрозумів на майбутнє, машина приїхала на фініш ціла і неушкоджена. Найголовніше, що ні разу не було моменту, коли б думали, що нам кінець, все було під контролем».

«Наші люди все ще не навчилися вболівати, — констатує Мазур. — В одному з поворотів на трасі лежав камінь розміром з як футбольний м’яч. Навколо стоять вболівальники, і не заберуть його. Я в Польщі бачив, як вболівальники віником підмітали асфальт від пилу, а в нас замість того, щоб забрати каменюку, просто махають руками. Може й самі його кинули на трасу. Коли у повороті бачиш таку перешкоду, куди їхати? На нього — кінець гонці, почнеш об’їжджати — можеш вилетіти. Але все обійшлося».

Задоволений Мазур робою свого штурмана Тараса Стенчука. «Тарас перед гонкою навіть сів на дієту і скинув 10 кг, — розповів Степан Мазур. — І дуже гарно читав стенограму. Єдине нам залишилося попрацювати на тембром голосу, бо на трасі є місця, де штурману треба підвищувати тон, додати емоцій, щоб загострити увагу пілота. Але я думаю, він з цим впорається. Загалом Тарас молодець».

Зазначимо, що за останні два сезони це вже їх третя спільна гонка. Минулого року на «Алушта Ралі 2011» Мазур і Стенчук перемогли у класі, а на ралі-спринті «Буковинські Крапати 2011» перемогли в абсолюті. Цього року в такому ж складі екіпаж стартував на ралі «Галіція — Ворота України», проте до фінішу добратися завадила поломка коробки передач.

«Ми вже проїхали разом кілька гонок, і потрохи почали один одного розуміти, — говорить Тарас Стенчук. — А якщо є розуміння, то є і результати. Я вважаю, що результат, який ми показали на цьому етапі, є нормальним. Чим більше набираєшся досвіду, тим кращі результати показуєш. Якщо і дали ми будемо їхати разом, то, думаю, результати будуть ще кращі. Робота штурмана полягає в тому, щоб під час прописки записати все, що говорить пілот, а потім під час гонки чітко викласти це пілоту так, як він хоче це почути. В нас усе почало виходити, і це мене дуже радує. Ми фінішували, а фініш для будь-якого гонщика є успіхом».

За словами наших гонщиків наразі конкретних планів на решту сезону в них немає. Ми будемо слідкувати за новинами від Степана Мазура і Тараса Стенчука.

 
Коментарі
12. 7 .2012 (10:43) гуцул з Кутів
Земляки Ви МОЛОДЦІ !!!!! А по поводу Голоса Тараса Стенчука то йому вже більше дієти не потрібно бо не зможе говорити від упадку сил. !!!!!

12. 7 .2012 (15:03) Гість
Накінець то Стьопа фінішував на Буковині! Молодці хлопці!

12. 7 .2012 (17:49) Олег з Києва
Може це єдиний в пелетоні екіпаж з українською стенограмою? ВІТАЮ ХЛОПЦІВ!!!! Степане і Тарас, Київ за вас вболіває!!!! ТАК ТРИМАТИ!!!!!

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.