- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

З олімпійського помосту — в цирк “Дю Солей”

14 Серпня 2013 (16:27)

Один з лідерів збірної України зі спортивної гімнастики, учасник Олімпіади-2012, 26-річний калушанин Віталій Наконечний несподівано вирішив закінчити спортивну кар’єру і податися до одного з найвідоміших цирків світу — «Дю Солей».

Минулого року на Олімпійських іграх у Лондоні один з найкращих вітчизняних гімнастів Віталій Наконечний разом із збірною України показав видатний на той момент результат і здобув третє місце. Після того, як у прямому ефірі на Першому Національному показали підсумкову таблицю фінальних змагань, гордість за країну переповнювала, адже бали, поставлені суддями, вперше за довгі роки вивели Україну на призове місце. Та радість, як виявилося, була передчасною. Українці були позбавлені медалі, а причиною такого рішення стала апеляція, подана командою з Японії. Апеляцію задовольнили і, як наслідок, українська команда опинилася четвертою. Як би там не було, але наша команда довела, що є однією з найсильніших у світі, а сам Віталій ще й зайняв високе шосте місце в індивідуальних вправах. Втім, після цього калушанин випав зі спортивної орбіти. Новий змагальний сезон збірна України розпочала без нього.

— Віталію, чому ти вирішив завершити свою спортивну кар’єру?

— Це було дуже непросте рішення, проте після завершення Олімпіади я остаточно зрозумів для себе, що сучасний спорт вже далеко не є тим самим спортом, де визначаються найкращі спортсмени за спортивними принципами. Сьогодні спорт — це політика, що підтвердили Олімпійські ігри-2012, коли нашу команду відверто засудили, позбавивши заслужених нагород. Зі збірною України ніхто не рахувався. Ми ж несподівано для багатьох почали підходити до трійки найкращих у фіналі, ввійшли до числа призерів, а це, очевидно, не входило в нічиї плани. З одного боку, таке ставлення можна зрозуміти, адже спортивну гімнастику в нашій країні обходять стороною. Нас просто не помічають, не спонсорують на державному рівні. І це при тому, що з кожним роком зростає складність нашого виду спорту, що вимагає відповідної підготовки. Це, до слова, також одна з причин того, чому я пішов зі спорту, адже я засумнівався у тому, що зможу протягнути ще чотири роки, до наступної Олімпіади, на такому високому рівні.

— Але ж ти був одним з лідерів збірної України, до того ж, показав доволі високі результати на згаданих Олімпійських іграх…
 
— На сьогоднішній день наша гімнастична збірна переживає зміну поколінь. Ми маємо молодих та перспективних хлопців, які дуже потужно і вперто працюють, до того ж, повірили, що нічим не гірші від наших суперників. Але якщо порівнювати наш молодіжний склад, та й основний, з іншими збірними світу, в нас справді дуже малий вибір спортсменів. А все тому, що ми не маємо відповідних залів для підготовки, та й, зрештою, немає грошей на розвиток нашого виду спорту. Спеціалістів теж стало дуже мало, їх, напевно, можна перерахувати на пальцях в нашій країні.

— Чи не було у тебе бажання займатися тренерською роботою?

— На сьогоднішній день тренерська робота — важка і, як це не прикро, невдячна справа. Тому я навіть не розглядав таких варіантів.

— Чим займаєшся зараз, після завершення активних виступів у спорті?

— Для багатьох це буде досить несподіваною новиною, але я працюю за кордоном, в одному з найкращих цирків світу — «Дю Солей». Відверто кажучи, дуже радий, що після спорту зміг найти себе у цій сфері, адже цирк — очевидно, найкращий варіант для гімнаста після закінчення спортивної кар’єри.

— А ти займався чимось таким раніше?

— У тому й справа, що не стикався раніше з нічим подібним. «Дю Солей» захопив мене тим, що це дійсно найкращий цирк у світі, який має, водночас, дуже складну і красиву програму. Номер, в якому я працюю, називається «HIGH-BAR». Мова йде про апарат, що розташований на 12-метровій висоті, який складається з трьох поперечин і так званого лопінгу (гойдалки). До речі, зі мною в номері працює теж колишній гімнаст з України, а загалом, у шоу є ще декілька наших екс-спортсменів.

— Незабаром «Дю Солей» завітає з гастролями до Києва. Які очікування від виступу на Батьківщині?

— Мені дуже хочеться виступити в Україні, адже на шоу, яке проходитиме практично в рідному для мене за гімнастичним минулим столичному Палаці спорту, прийдуть мої рідні та друзі. Тому хочеться порадувати їх своїм виступом.

Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.