- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Сергій Керницький: Чим пізніше ставлять завдання і дають гроші, тим дорожче

18 Червня 2010 (18:31)

Про волейбольний клуб «Факел» Івано-Франківського університету нафти і газу в останні роки газета писала кілька разів. Спочатку про клуб надходили переважно добрі сигнали, адже команда за 14 років пройшла нелегкий шлях від другої ліги до елітної суперліги чемпіонату України. У найважчий час з нею постійно був головний тренер Сергій Керницький, якого запросив на роботу ректор навчального закладу Євстахій Крижанівський. І не помилився у своєму виборі, бо молодий фахівець завжди виконував поставлені завдання. Однак, здається, той час уже минає через об’єктивні обставини. Ці тривожні нотки уже прозвучали в інтерв’ю з наставником колективу під заголовком «Примарні перспективи «Факела», опублікованому на початку лютого нинішнього року. Нині ж доводиться продовжувати цю не дуже приємну розмову.

—  Пане Сергію, тоді йшлося про критичний фінансовий стан команди, і ми зупинилися на тому, що в другому колі за неявку до Красноперекопська на матч із «Кримсодою» було виставлено штрафні санкції на суму десять тисяч гривень. Більше того, «Факел» взагалі могли зняти з розіграшу, якщо він не поїде до Черкас. Що було далі?

—   Довелось шукати гроші, і штраф платити, і їхати до Черкас, — каже С. Керницький. — Мені сказали: головне — дограй до кінця сезону, позичай гроші, а потім їх повернемо. Я своє завдання виконав, а високопосадовці, як завжди... Команді потрібно було принаймні 300 тис. гривень. Тепер замість допомоги — одні борги. І це попри те, що головою наглядової ради «Факелу» тоді був голова ОДА.

—  Річний бюджет клубу 1 млн. 600 тис. гривень. Ніби й не дуже великі гроші...

— Про цей бюджет навіть не хочу говорити, хоча б половину дали. Втім, наведу лише дві цифри. Для технічного проведення чемпіонату — без зарплат, харчування, медобслуговування — потрібно 390 тис. грн. Ми отримали тільки 150 тисяч.


—  Як зрозуміти технічне проведення?

— Це виїзди на матчі за рахунок клубів, домашні прийоми команд. До речі, домашній тур нам обходиться у близько 80 тис. грн. Та що тут казати, коли волейболісти вже рік не отримують зарплатні. Соромно хлопцям в очі дивитися.

—  На якому місці ви завершили друге коло?


— На останньому, сьомому. Причому переконаний: якби я не відпустив шістьох провідних волейболістів, котрі постійно перебували на майданчику, турнірне становище було б значно кращим. Врешті-решт професіоналів без зарплати я не міг далі тримати. За щось людям треба жити, у кожного свої проблеми. Навіть свій рейтинг треба підтримувати, адже гравець, який чогось вартий, мусить бути в команді, що показує позитивні результати. А тут — ані грошей, ані відповідних планів...

—  А куди роз’їхалися ваші досвідчені волейболісти?


— До Польщі, Росії, Білорусі, два опинилися в клубах України. Отож я мав 16 волейболістів, а тепер залишилося всього десять. Тих, які у вищій лізі перебували на лаві запасних. Звичайно, це перспективні хлопці, але для суперліги ще слабкуваті. Всіх я привів у команду ще п’ять років тому, вони є студентами університету нафти і газу. Троє з них входять до молодіжної збірної України, через два-три роки можуть стати висококласними гравцями.

—  Сьоме місце в чемпіонаті давало право перегравання з командою вищої ліги за право залишитися в
суперлізі.

— «Факел» зустрічався з волейболістами Чернігова і програв. Тому тепер ми знову у вищій лізі.

—  Тож які перспективи команди?

— Насправді поки що ніяких.  Якщо в червні ми не погасимо борги, не розрахуємось з гравцями, то команда перестане існувати.

—  А ви і ваші волейболісти куди підуть?


— Я маю кілька тренерських пропозицій, а хлопці не захочуть іти на п’ятий курс навчання і переведуться в міста, де є волейбольні команди. Їх радо візьмуть з руками й ногами.

—  А ви не зверталися за допомогою до нового голови ОДА Михайла Вишиванюка?

— Кажуть, що він любить волейбол, однак предметна розмова поки що відкладається. Тим часом, якби керівник області дав фінансові гарантії федерації волейболу України, можливо, вона пішла б на розширення суперліги і ми б там залишилися. Команда молода і могла б виграти перехідний матч у Чернігова, коли б тренувалися, як і належиться, двічі на день. Я проводив одноразове тренування тільки тому, що не мав права давати великі навантаження людям, які погано харчуються. Хто в такій ситуації візьме на себе відповідальність?

—  Припустимо, виділять на команду гроші. Які ваші подальші дії?

— Дуже прості. Ставлять переді мною завдання і я його виконую. Завдань не ставили лише тоді, коли виникли проблеми з коштами.

—  І вкотре будете тягнутися до суперліги?

— Аякже. Коли мене Євстахій Крижанівський запрошував на посаду головного тренера, я погодився тільки за умови, якщо буду працювати по-максимуму.

—  В якому місяці стартує вища ліга?

— У кінці вересня. Принцип такий: чим пізніше ставлять завдання і дають гроші, тим дорожче. Якщо тепер шукаєш гравця — це одне, а якщо перед початком чемпіонату — це зовсім інше. Річ у тім, що протягом минулого сезону «Факел» втратив репутацію і мало хто в останні дні наважиться приїхати до Івано-Франківська. Попри все доукомплектовуватися потрібно.
Пане Сергію, у нашій розмові ви згадували федерацію волейболу України.

—  Що вона собою являє?

— Якщо так можна сказати, то це якесь закрите акціонерне товариство. По-перше, федерація не налагодила контактів з Міністерством сім’ї, молоді та спорту, а по-друге, вона досі не має статусу національної. Наразі проблема серйозна. Є приклади щодо порівняння видів спорту. Приміром, якщо в Україні хочуть мати хороший футбол — привозять бразильців, баскетбол — привозять американців. А щоб був добротний волейбол, слід залишити своїх на наших теренах і повертати своїх звідусіль. Це тому, що волейбол генетично чисто український вид спорту. Власне наші гравці, які виїхали за межі країни, повсюди займають провідні позиції. Наприклад, чоловіча та жіноча збірні Росії наполовину складаються з українців із російськими паспортами. На жаль, у вирішенні таких важливих питань нема державного підходу, тож скоро в газетах відкриватимуть рубрику «Види спорту, які зникли». А волейбол буде першим.

Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.