- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Хокеїсти готуються до старту

12 Лютого 2016 (18:48)

Тепла зима вже втрутилась у плани прикарпатських хокеїстів і змусила скорегувати календар чемпіонату області. Тим не менш, сім команд готуються стартувати в розіграші, що має розпочатись у лютому.

Змагатись за титул найсильнішого будуть команди з Бурштина, Надвірної, Калуша, Снятина, Івано-Франківська, Коломиї та чинні чемпіони області – "Покутські яструби" із Заболотова. Як стверджує президент заболотівців Володимир Горук, рівень хокею на Прикарпатті досить серйозний. "Якщо порівняти із сусідніми Чернівецькою та Тернопільською областями, то ми сильніші, але це насамперед зав­дяки Калушу з його льодовою ареною, яка функціонує круглий рік. – говорить Горук. – А розчаровує Івано-Франківськ, який, маючи інфраструктуру, не показує високих результатів".

На Прикарпатті лише дві спеціалізовані льодові арени, а решта населених пунктів обходяться сезонними відкритими майданчиками. Цьогоріч зима виявилась дуже теплою, що суттєво ускладнило життя хокеїстам. "Чемпіонат області мав проходити під відкритим небом, але змушені проводити його в Калуші", – говорить представник "Коломийських вовків", заслужений тренер України Іван Данилишин. За його словами, на відкриті майданчики завжди приходить багато вболівальників, і це додає атмосфери матчам.

Заболотівці цієї зими лише тиждень тренувались на льоду. "Погода не дозволила провести повноцінну підготовку, – зізнається Володимир Горук. – Але були товариські зустрічі, зокрема з Коломиєю. Тим більше, хлопці у нас займаються ігровими видами спорту, тож фізично вони готові. А там уже під час самого чемпіонату будемо дивитись на суперників".

Одним із козирів заболотівського клубу Горук називає поєднання досвіду та молодості, адже там зібрані як зовсім молоді гравці, так і вже й старші. За його словами, вони й цьогоріч сподіваються як мінімум на призову трійку.

У складі "Коломийських вовків" також є юні та досвідчені виконавці. "В основному наша команда складається з вихованців ФСК "Локомотив", переважно боксерів, – розказує Іван Данилишин. – Так, у нас грає заслужений майстер спорту, віце-чемпіон світу та володар Кубка Європи з боксу Володимир Колесник". Також у складі коломиян – колишній професійний хокеїст Іван Вологжанінов, який встиг побувати в Німеччині, Швеції та за океаном. Він зараз допомагає тренувати "вовків".

Для хокею необхідна дорога амуніція, без якої виходити на лід просто небезпечно. "Екіпіровка одного хокеїста коштує, як форма для цілої футбольної команди", – говорить Володимир Горук. За його словами, вони іноді отримують вживані речі з-за кордону, які допомагають частково вирішити питання, також де в чому допомагають партнери. "Ще ми трохи заробляємо – заливаємо взимку лід, на якому встановили платне катання для дорослих. Це допомагає принаймні покрити витрати на транспорт", – каже президент "Покутських яструбів".

Донедавна у державі діяла програма "Хокей України", але зараз через брак коштів її призупинили. Проте очікується, що як тільки з’явиться можливість – її поновлять. "Багато хто скористався з цієї програми, зокрема й Калуш, – розказує Данилишин. – В її рамках допомагають облаштовувати майданчики. У Коломиї, наприклад, таке можливо організувати біля ФСК "Локомотив", де вже провели підготовчі роботи, підвели комунікації та зробили освітлення".

Відсутність належної інфра­структури – одна з головних проб­лем прикарпатського хокею. "Не всі мають можливість їздити в Калуш чи Івано-Франківськ, а у нас у більшій частині області немає умов для хокею, – наголошує Іван Данилишин. – Діти ж із задоволенням приходять на лід, їм це дуже цікаво". За його словами, вирішити проблему можна без масштабного будівництва – вистачить компактної холодильної установки, яка дозволить кататись з жовтня по березень.

Окрім обласного чемпіонату, прикарпатці виступають і у все­українських та міжнародних змаганнях. Цієї зими "Коломийські вовки" та "Покутські яструби" уже вдруге вирушать на турнір до Луцька, де гратимуть колективи зі Словаччини та Білорусі. Коломияни також планують виступити у Тернополі на всеукраїнських змаганнях.

Марія Чала, Report.if.ua

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.