- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Олег ПИЛИП’ЮК: "Український хокей вирішили поховати"

15 Жовтня 2010 (11:07)
Незважаючи на те, що попередній хокейний сезон досить успішно склався для івано-франківської «Ватри», яка стала найсильнішою командою Західної України, а згодом і достойно змагалася у плей-оф кваліфікаційного раунду чемпіонату України, у новому сезоні команда вирішила відмовитися від вищолігових баталій у зв'язку з фінансовими труднощами. У відвертій розмові з журналістом «ГК» головний тренер клубу Олег Пилип'юк розповів про подальші особисті та клубні плани, а також окреслив амбіції щодо розвитку дитячого хокею в регіоні...

- Нещодавно на засіданні Федерації хокею України івано-франківську «Ватру» було включено у Вищу лігу, де грають команди найвищого рівня - «Сокіл», «Донбас», «Білий Барс» та інші, - розпочав розмову Олег Пилип'юк. - Проте ми вирішили не подавати заявки туди, оскільки нам це не по кишені. Просто немає змісту без фінансування грати у Вищій лізі - найсерйознішому хокейному дивізіоні України. Скажімо, за минулий рік я не одержав жодної копійки від клубу, хоча «Ватра» показала дуже пристойний результат на чемпіонаті України, стала найкращою хокейною командою Західної України і потрапила до плей-оф кваліфікаційного раунду Вищої ліги.

- То чи побачимо хокей у Івано-Франківську в новому змагальному сезоні?

- Річ у тому, що Вища ліга від нас нікуди не подінеться. Ми беремо певну паузу, щоби через сезон таки грати там. Щодо цьогорічного чемпіонату Західноукраїнської аматорської хокейної ліги, то можливість заявитися туди ще є. Це питання наразі тільки вирішується. Звісно ж, такі рішення приймаються не одною людиною. Скажімо, у нас є Юрій Ходорковський - співвласник «Ватри» та віце-президент обласної федерації хокею, і такі рішення ми приймаємо виключно разом. Відтак вирішили цього сезону акумулювати кошти вже на наступний, а через рік таки будемо грати у вищоліговій першості. Повірте, ця пауза піде нам тільки на користь. Зі свого боку я як головний тренер клубу прийняв рішення також взяти невелику паузу і не тренуватиму основну команду у цьому сезоні, а сконцентрую увагу виключно на дитячому хокеї.

- Гаразд, тоді окресліть ситуацію з цим напрямком роботи. Скільки дітей зараз займається у Вас і коли очікуєте почерпнути їх потенціал?
- В нас є дитячі групи, які займаються на «Льодовій арені» у вечірній час, - 30 чоловік. Але хочемо піти ще й назустріч дітям, якій вчаться у другу зміну в школах, тому плануємо зробити ще й ранкові тренування. Якщо нам це вдасться, то вже за років п'ять ми себе неодмінно покажемо. А якщо хтось хоче одержати результат за два-три роки, скажу вам зі свого досвіду - це неможливо. Скажімо, у Калуші дитяча секція функціонує вже більше двох років. І якби зараз наші франківські діти зіграли з калуськими, ми би мали по 0:10. Тому що у хокеї є таке неписане правило: рік різниці у часі занять - це десять пропущених шайб. Відверто кажучи, я ніколи не йшов за результатом. Повинна бути планомірна робота з дітьми, яка за деякий час неодмінно дасть свої результати.

- Які переваги занять хокеєм для дитини порівняно з іншими видами спорту?
- Хокей дає дитині чудовий загальний розвиток. Це мультифункціональний спорт, і тут працюють усі групи м'язів. Більше того, гарно розвиваються м'язи, які не функціонують при звичайній ходьбі чи бігу, зокрема зв'язки та м'язи гомілки. В дитини фіксується нога. Гарно відпрацьовується координація.

- Яка з хокейних методик Вам імпонує? Можливо, Ви прихильник канадської школи хокею?
- Справа у тому, що я 14 років працював хокейним тренером у Канаді та США, а також рік відпрацював в Англії. Однозначно, перейняв досвід і методики, що використовуються там. Відтак я є прибічником силового хокею. Тренувальні заняття та схеми використовую виключно канадські. Я не зовсім підтримую російську школу хокею, хоча там основний акцент робиться на техніці. Зараз, на цей момент, дітям треба дати катання і силовий хокей. Щоби вони компенсували незнання техніки і тактики якраз у фізичних єдиноборствах. А вже потім, у років 14-15, коли вони будуть свідомі, ми будемо давати і тактичну підготовку.

- В Івано-Франківську та Калуші хокей розвинений на досить високому рівні. Чи плануєте запровадити осередки й у районах області?

- Вже зараз ми плануємо зробити хокейні осередки у Заболотові, Снятині, Галичі, Долині, Бурштині. Відтак у планах - проведення чемпіонату області. Окрім того, я захопився ідеєю створення декількох хокейних груп з дітей, які перебувають у сирітських будинках. Під це навіть є державна програма, і наше завдання зараз - достукатися до влади і отримати на це допомогу. Хотілося б цим знедоленим дітям допомогти хоч у такий спосіб знайти, можливо, своє місце в майбутньому.

- І насамкінець, Ваше ставлення до того, що Кабмін урізав фінансування програми «Хокей України»...

- Справді, у середині вересня стало відомо, що бюджетне фінансування програми будівництва льодових палаців скорочено майже вдвічі! І це при тому, що в Україні зараз і без того льоду немає. Є він тільки у Калуші, Івано-Франківську, Яворові і Донецьку. Все. Дійшло до того, що у новому сезоні відмінили 1-й тур чемпіонату, оскільки ані Харків, ані Київ не мають льоду. Тому що за лід треба платити, а фінансування з боку держави просто немає. Нехай це моє особисте бачення, але вважаю, що хокей як вид спорту в Україні вирішили поховати. Тому буде дуже шкода, якщо ми це все зараз загубимо.
Джерело
 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.