- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Голкіпери Прикарпаття. U-17

24 Травня 2020 (09:34)

Зазвичай у дитячо-юнацькому футболі вікова група U-17 привертає увагу найбільшої кількості представників, як професіональних так і аматорських команд, які займаються переглядом, або як зараз модно казати скаутингом юних талантів.

На жаль, цього року у зв’язку з оголошеною ВООЗ пандемією Covid-19 та як наслідок всесвітнього переполоху карантину резидентами Камеді Клаб Будинку футболу було прийнято безпрецендентне рішення не лише не розпочинти весняну частину ДЮФЛУ, а й відмінити святая святих цих змагань – їхні фінальні частини. І якщо більшість гравців 2004, 2005, 2006 ще отримають шанси проявити себе на цьому рівні та сподобатися селекціонерам, то випускники дитячо-юнацьких футбольних шкіл 2003 р.н. були просто-напросто цих самих шансів позбавлені. Насправді можна дуже багато дискутувати про доцільність саме такого рішення, але факт залишається фактом: переважна більшість гравців у віковій категорії U-17 cвої останні на цей момент офіційні матчі провела ще в листопаді 2019 року.

 Так склалося історично, що автор даного опусу вже років 5-6 слідкує саме за цим віком гравців і як тренер, і як журналіст,і як організатор змагань. Мабуть саме тому і вирішив скласти список найперспективніших гравців Івано-Франківщини у віковій категорії U-17, щоб дати інформацію для роздумів представникам дорослих команд та відзначити працю тренерів ДЮСШ та самих хлопців.  Критерії відбору дуже прості: гравець повинен бути або уродженцем нашої області або вихованцем однієї з її дитячо-юнацьких футбольних шкіл будь-якої форми власності. Саме тому в даному переліку будуть представлені, як гравці грандів дитячо-юнацького футболу нашої країни, що розпочинали свій шлях на Прикарпатті, так і уродженці інших областей та навіть країн, які в останньому сезоні виступали в командах з Івано-Франківщини.

Якщо відверто, то спочатку планував сформувати таку собі Команда Рідного Краю U-17, складену з 11 гравців, потім їх стало 18 (+ на 7 на заміні – все як офіційному матчі), потім 30. Але насправді у даній віковій категорії надзвичайно велика кількість талановитих хлопців, тому в решті-решт вирішив не обмежуватися кількістю, а навпаки розширити його та для кращого сприйняття розбити по ігровим амплуа. На рахунок критеріїв відбору відразу хочу сказати, що в більшості випадків, опирався на власні спостереження за юними футболістами, протягом їх кар’єри від U-14 до U-17, тому вибірка багато в чому носить суб’єктивний характер. Хоча зізнаюся, що також звертався за консультаціями до ряду тренерів, що працюють з даною віковою категорією.  Усвідомлюю, що хтось з хлопців з певних причин можливо і не заграє у дорослий футбол, натомість пізніше розкриються інші гравці, які не потрапили до цього переліку.  Щиро бажаю успіху, як одним так і другим та сподіваюся, що дана інформація буде хорошою мотивацію для юнаків та стане корисною футбольним спеціалістам.

Голкіпери:
ФОТО

    Андрій Бобинець (26.05.2003) – СДЮШОР «Прикарпаття»

Уродженець Надвірної більшу частину свого свідомого життя прожив у досить футбольному прикарпатському селі Голинь Калуського району. В Івано-Франківській команді тренувався під керівництвом Ігора Гогіля, Ігора Мельничука та тренера воротарів Олександра Микульця.  У вищій лізі ДЮФЛУ за 4 сезони провів 55 ігор (одного разу вилучався з поля). Також зіграв 6 матчів за «Прикарпаття-Тепловик U-18», що виступає в Чемпіонаті Івано-Франківської області, включений до заявки команди U-19 в ДЮФЛУ Першої ліги. Вирізняється грамотним вибором позиції та грою на виходах, не по роках спокійний та зосереджений, досить добре грає ногами. В зимовий період активно займається футзалом, виступаючи за Калуську ДЮСШ в районних змаганнях серед дорослих команд.    Олександр Кульбанський (10.10.2003) – СДЮШОР «Прикарпаття»
Вихованець Івано-Франківського футболу (перший тренер Олег Вікарюк) номінально другий голкіпер івано-франківської команди, проте має всі задатки, щоб в майбутньому стати номером першим. Також, як і Бобінець працював під керівництвом Ігора Гогіля, Ігора Мельничука та тренера воротарів Олександра Микульця.  Веселий та життєрадісний хлопець з хорошою реакцією та лідерськими якостями при умові роботи над собою та долі фарту може зробити хорошу кар’єру в дорослому футболі. У вищій лізі ДЮФЛУ за 4 сезони провів 37 ігор, ще три рази виходив на поле у складі команди «Прикарпаття-Тепловик U-18».   Олег Гордієвич (22.01.2003) – Академія НФК «Ураган»
Вихованець СДЮШОР «Прикарпаття» (перший тренер – Ігор Гогіль)  ще до дебюту на всеукраїнському рівні перейшов до команди, яку на той момент очолював Володимир Слободян. З тих пір більше зосереджений на футзалі, проте має дуже хороші дані, щоб при бажанні заграти саме у футболі. Прекрасна реакція, розтяжка, зріст та довжина рук дозволяють гравцю вдало діяти на лінії воріт. За три сезони в Першій лізі ДЮФЛУ у вікових категоріях U-15 та U-17  провів 48 матчів, в яких забив 1 гол (!) та отримав 3 попередження.  Чемпіон Юнацької Екстра-ліги з футзалу сезону 2018/19 та срібний призер минулого чемпіонату. Два сезони поспіль заявлений за учасника дорослої футзальної 1 ліги Ураган-2-КФВ.


  Андрій  Дзьоба (10.12.2003) – ФК Хлібичин (дорослі)
Уродженець с. Лісний Хлібичин Коломийського району (перший тренер – Іван Конюк) – один з небагатьох гравців 2003 р.н., який вже має стабільну ігрову практику на дорослому рівні. З початку сезону 2019/20 став основним голкіпером дорослої команди з рідного села, яка виступає в Чемпіонаті району. Незважаючи на юний вік вміло керує більш досвідченими захисниками. До цього часу виступав за ФК «Угорники» в чемпіонаті області U-16 та U-18, в яких зіграв 18 матчів.  Вирізняється чудовою реакцією, впевнено діє в рамці воріт, часто витягуючи неймовірні м’ячі після ударів суперника. Спеціаліст по парируванню одинадцятиметрових штрафних ударів. Діючий чемпіон України з футзалу U-17 в Першій Лізі. 


    Іван Бабій (21.01.2003) – ФК Калуш
Вихованець Калуського футболу (перший тренер – Сергій Бурковський) – останні три сезони основний голкіпер ФК Калуш в матчах дитячо-юнацької футбольної Ліги України у вікових категоріях U-15 та U-17 в яких провів 51 матч в рамці рідної команди. Від природи володіє хорошою реакцією та вдало діє на лінії воріт. Цікаво, що час своїх виступів за ФК Калуш з хлопцем індивідуально працював знаний на Прикарпатті голкіпер Іван Піцан, що багато дало юному гравцю в плані техніки роботи та гри воротарів.

    Ростислав Беляк (19.01.2003) – ДЮСШ-3
Вихованець Долинської ДЮСШ (перший тренер – Роман Оліяр) з 2016 року виступав у чемпіонаті області серед дитячо-юнацьких команд, де звернув на себе увагу тренера івано-франківської команди Ореста Горбатого. Останні два сезони основний голкіпер ДЮСШ-3 в матчах Першої Ліги ДЮФЛУ у віковій категорії U-17. Краще діє на лінії воріт, володіє хорошою природньою реакцією. Загалом за 4 сезони на дитячо-юнацькому рівні провів 42 матчі. 

    Юрій Кушнір (06.05.2003) – ФК «Угорники»
Вихованець Коломийського футболу (перший тренер – Василь Блясецький). Досить пізно почав займатися футболом, проте за короткий час зумів стати одним з кращих голкіперів області, які виступають на дитячо-юнацькому рівні. Вирізняється впевненою грою на лінії та в межах воротарського майданчика, добре грає ногами. Психологічно стійки та впевнений у собі, часто підказує захисникам, як краще зіграти в тій чи іншій ситуації, адже у разі потреби сам може вийти на гру в якості польового гравця. Провів понад 30 матчів у вікових категорія U-16  та U-17 в  дитячо-юнацької лізі області та першій лізі ДЮФЛ України.


Олександр Дем'янчук

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.