- погоджуюсь з правилами сайту
Головна
Футбол
Футзал
Баскетбол
Легка атлетика
Бокс/Боротьба
Зимові
Інші

Петро Шотурма: «Для того, щоб завоювати трофей – потрібно перемагати найсильніших суперників»

18 Лютого 2021 (17:26)

Універсал «Продексіма» та збірної України Петро Шотурма розповів про емоції після визнання найкращим футзалістом року, підготовку херсонського клубу до матчу проти «Інтера Мовістар», майбутнє кубкове протистояння з «Ураганом», а також поділився думками щодо майбутніх поєдинків національної збірної.

– Петре, днями ти отримав відзнаку найкращого гравця року-2020. Це не перша твоя подібна нагорода. Наскільки така відзнака є стимулом для майбутньої роботи?

– Відчуваю дуже приємні враження. Додаткова увага до твоєї роботи завжди тішить. Звичайно, такі нагороди – зайва мотивація для того, щоб рухатися вперед та покращувати свій рівень гри.

– «Продексім» заздалегідь полетів до Іспанії. Як проходить підготовка команди до матчу Ліги чемпіонів?

– На нас очікує дуже важкий поєдинок. У тому числі, й з психологічної точки зору. Кожного дня зранку команда проводила тренування на паркеті, де ми відпрацьовували нові комбінації під час стандартів та пристосовувалися до доволі специфічного м’яча. Вечірній час був спрямований на тактичну підготовку. Разом з тренерським штабом встигли передивитися і розібрати поєдинки за участі «Інтера Мовістар».

– Думки у мережі щодо шансів команди різняться. На твоє переконання, завдяки чому Продексім може здолати «Інтер Мовістар»?

– Розуміємо, що суперник – це ТОР-команда в європейському футзалі. Окрім того, матч відбудеться саме на його паркеті, що також є невеликою перевагою для іспанців. На мою думку, запорукою нашою успіху може стати максимальна самовідданість, вдалі дії в єдиноборствах та впевненість у власних силах.

– Як загалом охарактеризуєш формат цьогорічного розіграшу Ліги чемпіонів?

– Як на мене, він став трошки кращим. Втім, хотілося б грати як збірні, тобто мати можливість проводити матчі вдома так на виїзді. Це б трохи підрівняло шанси команд.

– Нещодавно «Продексім» зіграв три матчі впродовж трьох днів. Наскільки важко вони далися команді?

– На нас це вплинуло як з емоційної, так і з фізичної точок зору. Через травми «Продексім» втратив двох важливих гравців. Втім, третій поєдинок став зайвим підтвердженням того, що ми маємо команду. Коли одні отримують можливість відпочити – інші виходять на паркет і досягають позитивного результату.

– Команді вдалося посісти першу сходинку у регулярному чемпіонаті. Як оціниш суперника у рамках 1/4 фіналу плей-офф – АФФК «Суми»?

– У своїх двох останніх матчах команда продемонструвала згуртованість, справжні бійцівські якості та характер, що допомогло їм кваліфікуватися до наступної стадії чемпіонату та кубка. Вважаю, що «Продексіму» буде непросто, але супернику може невистачити «лавки».

– У чвертьфіналі ви провели два надскладних матчі з «Енергією». Як оціниш вдачу жереба для «Продексіма» і майбутні поєдинки з «Ураганом» у півфіналі?

– Для того, щоб завоювати трофей – потрібно перемагати найсильніших суперників. Це робить твій тріумф більш почесним. Звичайно, жереб для нас є особливим, адже ми гратимемо проти команди, яка є чинним володарем кубка – «Ураганом». Переконаний, що на вболівальників очікуватимуть два надзвичайно цікавих поєдинки.

– Те, що «Продексім» так і не перемагав у національному кубку – зайва мотивація для того, щоб пробитися до Фіналу Чотирьох?

– Ще б пак! У складі команди є багато гравців, які хочуть поповнити свою колекцію трофеїв кубком. Хочеться, щоб цей рік став для «Продексіма» по-справжньому переможним!

– Питання про збірну України. Минулоріч ви багато грали з Хорватією. Те, що команди добре знають одна одну – це плюс чи мінус?

– Як на мене, цей момент є позитивним, адже ми знаємо переваги й недоліки суперника.

– Погодишся, що зважаючи на попередні результати саме матчі з Хорватією будуть ключовими для боротьби за найвище місце у групі?

– Звичайно, поєдинки проти збірної Хорватії є одними з найважливіших у боротьбі за перше місце нашої групи. Однак, на команду очікуватимуть ще три квітневих матчі на своєму паркеті. Якщо вдало проведемо зустрічі з хорватами – не можна розслаблятися й забувати про них.

АФУ

 

Правила спілкування на SPORT.IF.UA

Розділ 1. Загальні положення

 1. Правила спілкування на SPORT.IF.UA (надалі також – «Правила»)встановлюють порядок реєстрації на сайті SPORT.IF.UA, вимоги до змісту повідомлень, що залишаються на форумі, а також встановлює підстави відповідальності і систему покарань за порушення цих правил.
 2. Правила створені для врегулювання спілкування між зареєстрованими користувачами сайту.
 3. Виконання положень даних Правил є обов’язковим для всіх відвідувачів сайту SPORT.IF.UA

Розділ 2. Реєстрація на сайті

1. Відвідувачі сайту, які мають бажання залишати на сайті коментарі та спілкуватися зобов’язані зареєструватися. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму, виконавши вказані нижче вимоги:


2. При порушенні вказаних вимог логін відвідувача сайту заблоковується безстроково.  Блокування може бути знято після усунення недоліків.

Розділ 3. На сайті забороняється:

 1. Використання нецензурної лексика.
 2. Прояви расизму, національної чи релігійної нетерпимості.
 3. Образа зареєстрованих відвідувачів сайту, що проявляється в навмисному приниженні їхньої честі та гідності, як прямому, так і опосередкованому, а також пов’язані з місцем їхнього проживання (навмисне спотворення назви міста, команди) чи спортивними уподобаннями (клубною приналежністю).
 4. Грубість по відношенню до конкретного зареєстрованого відвідувача сайту (перехід на особистості).
 5. Повідомлення, що мають провокаційний характер (тобто, створюють загрозу виникнення конфліктних ситуацій).
 6. Розповсюдження спаму.
 7. Розміщення зображень чи посилань (лінк) на сайти порнографічного характеру чи будь-якого іншого, який містить інформацію, що суперечить принципам суспільної моралі.
 8. Розміщення персональних даних зареєстрованих користувачів сайту без їхньої на це згоди.
 9. Обговорення дій адміністрації сайту щодо справедливості блокування того чи іншого відвідувача сайту. Такі повідомлення будуть вилучатися із коментарів. А порушники блокуватися.
 10. Оффтоп, тобто написання повідомлень, які виходять за рамки встановленої теми обговорення. Особливу увагу приділятиметься політичному оффтопу, Повідомлення, написані великими буквами (Caps Lock).
 11. Написання відвідувачем сайту більшості повідомлень транслітом (передача українського тексту латинськими буквами).
 12. Реєстрація більше одного логіна на сайті, використання чужого логіна під час блокування.

Розділ 4. Покарання

За порушення Розділу 3 Правил до відвідувачів сайту застосовуються наступні покарання.

 1. Блокування на 5 днів (за порушення всіх пунктів правил спілкування Розділу 4, окрім тих, які вказані в п.4.1, 4.2, 4.5.
 2. Пролонговане блокування. По досягненню відвідувачем сайту 5-ти 5-денних строків блокування, кожний новий строк блокування становитиме 10 днів (зі збільшенням строку блокування після кожних 5 блокувань).
  За кожен новий логін відвідувачу додається по 10 днів блокування. Тобто, за перший клон – 10, другий клон – 20, третій клон – 30. У випадку четвертого клонування проводиться безстрокове блокування аканта відвідувача сайту.
 3. Безстрокове блокування – за порушення п.3.6, 3.7, 3.8., а також за злісне та систематичне порушення правил спілкування на сайті.

Розділ 5. Прикінцеві положення

 1. Адміністрація сайту залишає за собою право у спірних ситуаціях приймати рішення на власний розсуд.
 2. Адміністрація сайту не несе відповідальності за зміст повідомлень відвідувачів сайту.